رامبدجوان:ده نمکی اول از گذشته اش عذرخواهی کند بعد فیلم بسازد!


رامبدجوان:ده نمکی اول از گذشته اش عذرخواهی کند بعد فیلم بسازد!

آقای ده‌نمکی از دید من و خیلی‌های دیگر، این قدر چهره‌ی تکلیف‌روشنی بود که فکر می‌کردم اگر این آدم قرار است از موقعیّت خشن سیاسیش تبدیل شود به یک آرتیست و هنرمند، باید از آنهایی که آزارشان داده عذرخواهی کند. این حرف من اصلاً سیاسی نیست و کاملاً اجتماعی است. حرف من با پیمان این بود که چرا قبل از اینکه این اتّفاق بیفتد داری با او کار می‌کنی. نمی‌شود اینقدر در سیاست شیطنت کرد، بعد آمد در سینما و گفت من آدم فرهنگی بودم.


بخشی از گفتگوی سه نفره بهاره رهنما، پیمان قاسمخانی ورامبد جوان در ماهنامه سینمایی بیست‌وچهار:

بهاره رهنما: سابقه آشنایی شما دو تا به کجا برمی‌گردد؟

پیمان قاسم‌خانی: مشاور فیلم اخراجی‌ها بودم که رامبد آمد و یقه‌ام را گرفت.

رهنما: چرا مشاور آن کار بودی؟

قاسم‌خانی: سؤال بعدی لطفاً...

رهنما: نه جواب بده، چرا رفتی؟ البتّه کار رامبد قشنگ بود که آمد و دوستانه گفت که نباید این کار را می‌کردی...

قاسم‌خانی: همچین دوستانه هم نبود...

رامبد جوان: اتّفاقاً خیلی هم خصمانه بود.

قاسم‌خانی: سؤال بعدی لطفاً...

رهنما: تو فکر می‌کردی ممکن است آقای ده‌نمکی فیلم خوبی بسازد و آن گذشته کمی تغییر کند، نه؟

قاسم‌خانی: من ده‌نمکی شلوغ و جنجالی این روزها را نمی‌شناسم. ده‌نمکی آن روزها آدم دوست‌داشتنی و محجوبی بود. هنوز هم روی حرفم هستم که ایده‌ی اوّلیّه‌ اخراجی‌ها کاملاً ایده‌آل و در جهت ذهنیّتم بود و گرنه نمی‌رفتم سراغش. آن فیلم می‌توانست فیلم خیلی بهتری شود. ما سر آن فیلم به توافق نرسیدیم، آن هم به دلایل سلیقه‌ای و نه دلایل سیاسی.

جوان: یقه گرفتن من هم نکته دارد. من نه سیاسیم نه مطالعات سیاسی دارم. در حدّ یک شهروند خیلی عام سیاست را می‌فهمم. من مثل کسی هستم که با بدیهیّات سیاست آشناست و واکنشهایش هم در حدّ همان بدیهیّات است. آقای ده‌نمکی از دید من و خیلی‌های دیگر، این قدر چهره‌ی تکلیف‌روشنی بود که فکر می‌کردم اگر این آدم قرار است از موقعیّت خشن سیاسیش تبدیل شود به یک آرتیست و هنرمند، باید از آنهایی که آزارشان داده عذرخواهی کند. این حرف من اصلاً سیاسی نیست و کاملاً اجتماعی است. حرف من با پیمان این بود که چرا قبل از اینکه این اتّفاق بیفتد داری با او کار می‌کنی. نمی‌شود اینقدر در سیاست شیطنت کرد، بعد آمد در سینما و گفت من آدم فرهنگی بودم. راستش اینها خیلی با هم منافات دارد. دلخوری من این بود که پیمان قاسم‌خانی که آدم حرفه‌ای این سینماست دارد این آدم را حمایت می‌کند و باعث می‌شود او جزو فیلمسازان تراز اوّل شود.

قاسم‌خانی: من ترجیح می‌دهم که آن آدم ابزار شیطنتش را کنار بگذارد و بیاید سراغ سینما.

جوان: ابزارش را از دست داده بود که آمد سراغ سینما چون نیاز بود سوئیچ کند روی یک موضوع دیگر. من معتقدم باید می‌گفتیم عذر بخواهد بعد وارد میدان شود.

رهنما: حرف درستی است.

قاسم‌خانی: من می‌گویم اگر هیتلر هم بیاید و حرفهای من را بزند ایراد ندارد.
 
برگرفته از : ایران گلوبال

siamakk - المان - بن
درود به شرفت رامبد مردمی
شنبه 25 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
بازیگری و فیلمهای رامبد جوان را خیلی دوست دارم همچنین از سوژهایی که در فیلمهایش بعنوان کارگردان استفاده میکند خیلی جالب است ،ولی الآن علاقه ام به اوبا این حرفش درمورد جلاد ده نمکی بیشتر شد.
شنبه 25 تیر 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
عمرا مردم, بسیجی ها و متجاوزها و خودفروخته ها رو با یه عذرخواهی نمی بخشن. اگه ده نمکی صدسال سیاه هم بابت تجاوزش به فرزندان این مرز و بوم عذرخواهی کنه، بایکوته که بایکوته. به امید روزیکه سرش و سر بقیه متجاوزها رو بالای چوب دار ببینیم که این دنیا محل تقاصه
شنبه 25 تیر 1390

Ezhaq - ایران - تهران
از رامبد خوشم می یاد.
شنبه 25 تیر 1390

شب قطبی - امارات - دبی
این مصاحبه رو که امروز خوندین فردا باید تکذیبیه این مصاحبه رو بخونین.ایران دیگه
شنبه 25 تیر 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
. ehsan_2nd_time - یوکی - لندن...با شماموافقم..کدوم عذرخواهی؟؟؟پدر کشتی وتخم کین کاشتی،،،،پدر کشته را کی بود اشتی
شنبه 25 تیر 1390

Royan - آلمان - آلمان
چه قیافه فجیعی داره این مرتیکه ده نمکی .
شنبه 25 تیر 1390

ghafas - ایران - مشهد
هدیه تهرانی بهاره رهنما وپیمان قاسمخانی پگاه آهنگرانی و حمید فرخ نژاد در قلب مردم جا دارند .به خاطر اینکه سبزند و حسابی توی انتخابات 88 از خجالت احمدی نژاد در اومدند..........................هی یوکی چرا در مورد برنامه دیشب احمد نجفی در هفت چیزی نمی گویی ؟ مهم نبود کسی عمدا بیاید و در مورد مشایی حرف بزند و از احمدی نژاد داد دسخن بگوید اون هم وقتی اصلا سوال چیز دیگه ای بود ؟
شنبه 25 تیر 1390

monairan - ایران - تهران
هدیه تهرانی منفوره چون خودشو فروخت به مشایی و ازش پول گرفت. ده نمکی ابنقدر رذل است که با هیچ عذرخواهی نمی تونه گذشته کثیفش را پاک کنه .ایران. تهران
یکشنبه 26 تیر 1390

ملاصدرا - ایران - شیراز
امروزه سپاهیان در هر عرصه ای که میلشان بکشد وارد میشوند و چون از بیت المال بطرز فجیع ارتزاق کرده اند و سرمایه دار شده اند هر کاری برایشان شدنی است. تا زمانیکه ملت به حقوق خود آشنایی نداشته باشد این جماعت فرصت طلب و آن جماعت عمامه به سر حکمرانی خواهد کرد!!!
یکشنبه 26 تیر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
ده نمکی و مموتی و ولی وقیح خامنه ای و .. این جور موجودات نفرت انگیز ساخته دست نظام مقدس هستند و تا زمانیکه این حکومت نفرت انگیز وجود داره، این جانورها هم هستند.
یکشنبه 26 تیر 1390

salarkhan - آمریکا - لس آنجلس
دیروز واسه اولین بار یه تیکه هایی از فیلم اخراجی های 3 را رو به اجبار دیدم(جایی مهمون بودم داشتند میدیدند منم مجبور شدم ببینم)واقعا یه فیلم لجن با کارگردان تهیه کننده و بازیگرای لجن تره!جنبش سبز مردم و وقایع انتخابات رو با رنگ آبی به سخره گرفته بود!ای ننگ به جمهوری اسلامی و تف به شرف شریفی نیا و بقیه نابازیگران خودفروخته!چه ارزون خودشونو فروخته اند!!
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.