نظر متفاوت زیباکلام درباره روی کارآمدن احمدی نژاد


نظر متفاوت زیباکلام درباره روی کارآمدن احمدی نژاد

صادق زیباکلام در روزنامه روزگار نوشت:

شش سال همه توش و توان شان را به کار گرفتند تا آقای احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود. درچهارسال نخست رییس قوه مجریه منتخبشان از هر سیاستی که ایشان اتخاذ کردند، از هر تصمیمی که گرفتند، از هر عزل و نصبی که کردند، ازهر موضع گیری بین المللی کردند، از هربرخوردی که با مخالفان، منتقدان و معترضانشان کردند و... یکپارچه و تمام قد دفاع کردند...

درجریان انتخابات 22 خرداد هم هر آنچه از دستشان بر می آمد برای وی هزینه کردند و در دوسال بعدی هم باز همچنان برای وی هلهله و دست افشانی کردند اما حالا دارد معلوم می شود چه بر سر مملکت در این شش سال نرفته است. اگر ونزوئلا، لبنان و سوریه انقلابی را مستثنی کنیم، تقریبا با همه کشورها و قدرت ها، در منطقه و عرصه بین الملل اگر خصومت نداشته باشیم خیلی هم رابطه گرم و صمیمانه ای نداریم. تورم و گرانی، رکود بخش خصوصی، بیکاری و... رشد اقتصادی نزدیک به صفر، تصویر وضعیت اقتصادی کشور بعد از شش سال مدیریت اصولگرایان و رییس جمهور منتخب شان است.

...اکنون همان اصولگرایان که تا دیروز احمدی نژاد را بر روی سر گذاشته و حلوا حلوا می کردند، به گونه ای با او برخورد می کنند کانه اساسا نه او را می شناسند. نه نقشی در بروی کار آمدن وی داشتند، نه از او حمایت می کردند و نه هیچ ارتباط و مرواده دیگری با وی داشته اند.

...البته از حق و انصاف نباید گذشت، این فقره را کاملا درست می گویند، جریانات اصولگرا نه نقشی در به روی کار آمدن احمدی نژاد داشتند و نه حمایتی از او می کردند. هاشمی رفسنجانی، خاتمی، اصلاح طلبان، ملی- مذهبی ها و دفتر تحکیم وحدت در اصل عوامل به روی کار آمدن احمدی نژاد بودند، نامزد اصولگرایان در انتخابات 84 و 88 اساسا فرد دیگری بود. از همه جالب تر اساسا عین خیال اصولگرایان نیست که دولت نهم و دهم دستپخت آنها بود برای مملکت و خوب و بد آن نیز بر گردن آنهاست.
siamaktg - ایران - تهران
نامزد اصولگرایان در انتخابات 84 و 88 اساسا فرد دیگری بود .. این جملت خیلی خوب بود .. ولی سیاه بازی های تو در این چند وقته زیاد به مزه ی دهان ما سبزها نمیاد .. چه بسیار افرادی که کمتر از تو حرف زدن ولی بیشترین مجازات ها رو کشیدن .. تو تابلو دموکراسی حکومت شده ای .. چه دانسته و چه ندانسته
جمعه 24 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
اخ, زیبا کلام, چه میگویی فرزندم ! ما قشر همیشه معتاد و همیشه مفتخور و همیشه سرگردان و افسرده, همیشه به قدرت اللهی متوسل میشویم که هر چه او اداره کند, همان خواهد شد از سوراخ اوزون بگیر تا بحران اقتصادی و خشک شدن اب دریاچه ارومیه !
جمعه 24 تیر 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
این شلغم مثلا تحصیل کرده و باسواد حکومت اوباشه, این اراجیف را میگه! وای به حال عمله اکره هاشون.
جمعه 24 تیر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
هنگامیکه تو متفاوت هستی، همگی جهان متفاوت است.. مساله آفریدن یک دنیای متفاوت نیست؛ مساله آفریدن تویی متفاوت است!
جمعه 24 تیر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
khosh bavar عزیز ...از دیدگاه و نظرات شما بی نهایت لذت میبرم .. و یاد میگیرم ...به قول خودتون شادو واقع بین باشیم
جمعه 24 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
gol andam عزیز, شما چرا همیشه باعث خجالتی و قرمزی من میشی ! هر چند بدم نمیاد که بمن اعتماد دارید که هدف من همین میباشد ! ولی شما هم جمله هایی زیبایی میگوید که قابل تقدیره ! ( چقدر بهم دیگر داریم دروغ ! میگویم ). پس تا بعد گل اندام ! راستی, اسم کاربری جالبی دارید ! افسوس خانمهای ایرانی, دارای چنین اسمهایی در زندگی حقیقی شان نیستند !? پس تا بعد گل اندام .
جمعه 24 تیر 1390

8pa - ایران - تهران
khosh bavar-تغییر جز ذات بشره،نمی دونم چی شده،ولی نظراتت نسبت به 7 ،8 ماه پیش خیلی تغییر کرده،به هر حال اگر اینها نظرات واقعی تو هست بهت تبریک می گم تو به دروازه های آگاهی نزدیک شدی با اینکه از دیار دارالمومنین یزدی.
جمعه 24 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
8pa - : مرسی 8 پا عزیز, که از من انتقاد کردی و منم عاشق اینطور انتقادها, ولی متاسفانه متوجه منظورتون نشدم, که به چه سمتی من تغییر کردم, خوبی, بدی و یا خیلی بدی !? ولی بخاطر زندگی خوش باوری, خواستم بخودم و فکرم " تنوع و تغییری " بدهم که این 2 صفت منو حتی در زندگی حقیقی خیلی جوان, کنجکاو و سبکبال ساخته ! بهرحال, اگر محبت بکنید, از اشخاصی مثل شما که منو مدتی میشناسند و بدون غرض از من انتقاد میکنند, بسیار سپاسگزارم که هم خودم را اصلاح کنم ( اگر منطقی باشد ) و هم باعث سوتفاهم نشوم. باسپاس فراوان از شما و همواره شاد و مکمل هم باشیم .
جمعه 24 تیر 1390

morid - ایران - بوشهر
نطرات زیبا کلام مثل همیشه جالب است.بدون اینکه به دیگران فحش بدیم نظراتشان را بخوانیم وانتقاد خودمان را هم بنویسیم.
یکشنبه 26 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.