توقف فروش جرثقیل‌ به ایران به دلیل استفاده در اعدام


توقف فروش جرثقیل‌ به ایران به دلیل استفاده در اعدام

شرکت ژاپنی "تادانو" که از معدود فروشندگان چرثقیل به ایران بود، معامله با جمهوری اسلامی را متوقف کرده است. این شرکت، دلیل توقف معاملات خود را استفاده از چرثقیل‌های تادانو برای اعدام در ملاعام، توسط ایران اعلام کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز خبر از توقف فروش جرثقیل‌های ساخت شرکت "تادانو" به ایران می‌دهد. به نقل از این روزنامه شرکت تادانو از روز سه‌شنبه (۱۲ ژوئیه/ ۲۱ تیر) معامله با ایران را متوقف کرده است. این شرکت اعلام کرده است گزارش‌های تصویری مختلفی دریافت کرده که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی برای اعدام در ملاعام از چرثیقل‌های تادانو استفاده کرده است.

گزارش‌های تصویری که به شرکت فرستاده شدند از قرار توسط  کمپینی به نام "متحد علیه ایران هسته‌ای"  تهیه شدند. رئیس این کمپین، مارک والاس چند روز پیشتر در مقاله‌ای در روزنامه "لس آنجلس تایمز" خاطر نشان کرده بود که شرکت تادانو از معدود فروشندگان جرثقیل به ایران است و از این جرثقیل‌ها برای اعدام در ملاعام استفاده می‌شود.

کمپین "متحد علیه ایران هسته‌ای"  نام هشت شرکت بین‌المللی فروشنده جرثقیل به ایران را همراه تصاویر اعدام در ملاعام در ایران منتشر کرده است. این کمپین موفق شد سال ۲۰۱۰ شرکت ترکس، دیگر سازنده بین‌المللی جرثیقل را که در تکزاس آمریکا مستقر است، متقاعد به توقف فروش جرثقیل به ایران کند. 

H.M.N - ایران - تهران
دمِ دمِ دمِ ژاپنی ها گرم
جمعه 24 تیر 1390

مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه
این بچه بازیا چیه؟ از ژاپن دیگه بعیده این کارا!فکر کرده اگه به ما جرثقیل نده ما دیگه اعدام رو متوقف میکنیم؟ان شا الله که توی ساخت جرثقیل مخصوص اعدام هم خودکفا میشیم.به امید مرگ تمام دشمنان نظام،چه خارجی چه داخلی،چه هموطن چه بیگانه.
جمعه 24 تیر 1390

شیر بیشه مازندران - ایران - ایران
عیبی نداره اگه جرثقیل ندادید همین فردا پس فردا اعلام میکنن ما به خوداکتفایی در تولید جرثقیل رسیدیم این یعنی دروغ مثل همیشه.
جمعه 24 تیر 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
اتفاقا من هرگاه اینجا جرثقیلهای شرکت تادانو رو میبینم به یاد اعدامهای در ملاعام ایران می افتم وهمیشه میگفتم چرا این شرکت ایرانو تحریم نمیکنه؟؟
جمعه 24 تیر 1390

siamaktg - ایران - تهران
ایول .. واقعا زنده باد ژاپن
جمعه 24 تیر 1390

Matilda71 - سوئد - سوئد
چه عجب تازه یادشون افتاده
جمعه 24 تیر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مگر اعدام ناجوانمردانه از 1357 ننگین تا امروز نیاز به جرثقیل داشت???تا دلتان بخواهد چوبه ی دار فراوان و دیوارهای بتونی زندانها اماده برای تیر باران//درد شما هم ساخت بمب اتمی بوسیله ی دلالان محبت عفاف این دین ننگین است نه حقوق بشر و رعایت ان در ایران اشغال شده/
جمعه 24 تیر 1390

ghafas - ایران - مشهد
بابا ایرانیان یو کی تو به اینها برسون که ما چی میگیم .کافیه به جای تحریم ها و این همه ادا و اطوار و جرثقیل تفروختن و چیکار ....یه کلام اینها را از دور دنیا گشتن محروم کنند ویزا بهشون ندن بچه هاشونو عین سگ از دانشگاههای دنیا بندازن بیرون پولاشونو تو بانکهای سوییس ضبط کنن..اینها اینا رو داغون می کنه ..بگو به اون اوبامای نازنین که اگه ما رو دوست داری از تحریمها که فقط ملت رو بدبخت می کنه دست برداره و این بلا رو سرشون بده ...بگو یو کی بگو یو کی
جمعه 24 تیر 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه -- اون جمله آخرت کمونه کرد درست خورد وسط شقیق رهبرت, صداش تا اینجا اومد !!! Sorry
جمعه 24 تیر 1390

love-iran - ایران - چابهار
خودشون رو مسخره کردن این شرکت دیوانه نیست که از سود خودش بگذره تازه اگه نفرسته ایران از کشور سوم میخره مثلا ازبک ها سفارش میدن ایران از ازبک ها میگیره یک جوری حرف میزنن انگار دنیا یک متر در یک متره الان دیگه کسی رو اعدام نمیکنن به لطف این تحریم مسخره ها
جمعه 24 تیر 1390

Royan - المان - المان
مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه ,مزدور ...آنقدر ریختن تو حلقت که با وقاحت تمام برای ایرانی ها آروزی مرگ میکنی یکی از انهائی که به جرثقیل ساخت وطن آویزان بشه خودتی تصورشو بکن ببین خوشت میاد به امید آنروز که جنایتکاری مثل شما از روی خاک پاک ایران و از زندگی ایرانی واقعی محو بشن.
جمعه 24 تیر 1390

massoudoslo - نروژ - اسلو
درود بر اسراییل.ایران .ایذه / آرزو بکن ولی امیدوار نباش .
جمعه 24 تیر 1390

8pa - ایران - تهران
خب از این به بعد از 4 پایه استفاده می کنن که ساخت زیر پل چوبیه!از خداشونم هست 4 پایه هاشونو به دولت بفروشن.
جمعه 24 تیر 1390

shirin** - کانادا - اتاوا
انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ . فقط میتونم بگم جوابتون به این" مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه " عالی بود مرسی.
شنبه 25 تیر 1390

ssepehr - ایران - ایران
ژاپن کار درست و انسانی رو انجام میده واقعا ژاپنی ها مردمان نیک سرشتی هستند. ایران ایذه آیا شما انسان هستی؟ و یا انسان نمایی!! که اینچنین از اعدام دفاع میکنی. طرز فکرت بسیار چندش آور و دردناکه. برای روح و روان بیمارت فکری بکن قبل از اینکه دیر بشه!! در ضمن چاه کن خودش همیشه ته چاهه. یادمه شهردار یکی از شهرهای کشورمون در یکی از میادین شهر مکانی را برای شلاق زدن خطاکاران، درست کرده بود و خودش اولین کسی بود که در اون مکان در ملا عام، به خاطر عمل زشتی که انجام داده بود؛ شلاق خورد که اصلا فکرش رو هم نمیکرد اینطوری رسوا بشه!! پس یادت باشه دست بالای دست بسیاره.
شنبه 25 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.