ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای تروریستی بمبئی


ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای تروریستی بمبئی

سه انفجار در بمبئی، پایتخت تجاری هند، تاکنون ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است. مقامات هندی این اتفاق را یک حمله‌ تروریستی هماهنگ ارزیابی می‌کنند. هنوز هیچ گروهی مسوولیت ترور را بر عهده نگرفته است.

انفجارهای هماهنگ در شهر بندری و پایتخت تجاری هند، بمبئی تاکنون ۲۱ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، این بزرگ‌ترین اقدام تروریستی از سال ۲۰۰۸ (آذر ماه ۱۳۸۷) محسوب می‌گردد که در آن ۱۶۶ نفر از جمله ۶ آمریکا توسط مهاجمان مسلح در هتلی در بمبئی کشته شدند.

سه انفجار به فاصله کوتاهی از هم در مناطق پرجمعیت و مراکز تجاری در ساعات شلوغ عصر اتفاق افتاده است. محل دو انفجار در جنوب و یکی در مرکز شهر گزارش شده است.

مقامات می‌گویند این انفجار‌ها که به فاصله کوتاهی از هم اتفاق افتاده حملات تروریستی بوده است. در این شرایط در شهر بمبئی حالت آماده باش کامل اعلام شده است.

اولین انفجار در بازار زاوری (Jhaveri Bazaar) در ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی رخ داد. این بازار یکی از بازارهای شناخته شده جواهرات در جنوب شهر بمبئی است و معبد معروف «مومبادوی» در نزدیکی آن قرار دارد.

یک دقیقه بعد هم بمب دیگری به فاصله چند کیلومتر دور‌تر از جنوب این شهر در یک محل تجاری شلوغ در نزدیکی «خانه‌ی اپرای» بمبئی در خیابان «چارلی» منفجر شد.
 به گزارش پلیس انفجار سوم ساعت ۱۹ و ۵ دقیقه در محله شلوع «دادار» در مرکز بمبئی رخ داده است.

شاهدان عینی به یک شبکه‌ی تلویزیون محلی هند گفته‌اند همه جا افراد زخمی به چشم می‌خوردند که درخواست کمک می‌کردند.
این درحالی است که با توجه به وخامت حال برخی از زخمی شدگان، امکان افزایش تلفات این انفجار پیش بینی شده است.

محکومیت حمله تروریستی بمبئی

مانموهان سینگ، نخست وزیر هند، انفجار را محکوم کرد و از مردم از بمبئی خواست «آرامش خود را حفظ و چهره‌ای متحد» از خود نشان بدهند.

باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده، نیز حملات بمبئی را محکوم و پشتیبانی خود را از سپرده شدن مجرمان به دست عدالت اعلام کرد. بیانیه آقای اوباما ساعاتی پس از این اتفاق توسط جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید خوانده شد.

وزیر امور خارجه هند هم گفت که ۵۴ نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شده‌اند.

اسم‌ام کریشنا افزود: «استنباط ما این است که این یک حمله هماهنگ توسط تروریست‌ها بود.» او همچنین از اعزام تیم‌های تحقیق و تفحص از سراسر کشور به بمبئی خبر داد.

یک منبع آگاه به تلویزیون NDTV هند گفت که از منابع خود مطلع شده که دولت هند گمان می‌کند مجاهدین عامل این حملات هستند.

این فرد هچنین مدعی شد که مقامات امنیتی روز سه شنبه دو تن از اعضای مجاهدین هند را در شهر بمبئی بازداشت کرده‌اند.

bg_m - بلغارستان - صوفیا
با سلام به همه دوستان باز امریکا کمکها شرو به پاکستان کم کرد . نمیدونم دنیا تا کی باید به این پاکستان لعنتی باج باید بده بابا جای ایران کره شمالی سوریه کوبا و و و این پاکستان رو تحریم کنند تا واقعا . ریشه ترورو خشک بشه . اها یادم رفت که ترور باید باشه تا منفعت بعضیها تامین بشه
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
این نوع ترور ها در هندوستان همیشه کار مسلمانان بوده و هست. مسلمانان هیچوقت لیاقت زندگی در تحت یک قانون دموکراتی ندارند و اصلا مفهوم دموکراتی را نمیفهمند. حکومت هرچقدر اسلامی تر است به همان اندازه تروریست تر و تروریست پرورتر است. نگاه کنید به حکومت اسلامی ایران که بر هیچ پایه واساسی بجز خرافات و مزخرفات استوار نیست. تمام سیستم های کشور در حال نابودیست ولی محکم چسبیده اند به موی زنان. سئوال اینست که چرا اینگونه است؟ پاسخ میتواند این باشد که آئین اسلام اصلا برای حکومت نیست. با آیه های پوچ قرآنی که 1400 سال پیش نوشته شده میتوان از کشور ایران, خرابه ای این چنین ساخت.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه
اوباما تو دیگه ...اضافی نخور،بیشرف نشسته تو کاخ سفید داره ارور میده.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
بی تردید کار خون اشامان اسلامیست که از تکه تکه شدن افراد در کوچه و بازار چه از ادیان دیگر چه همدینان خود به ارضای روحی می رسند همان کاری که اسلامیون قاتل عرب در صدر اسلام با ایران و دیگر کشورها کردند منتها به جای مواد منفجره از شمشیر اخته ی اسلامی بهره بردند و اکثریتی بی رگ و ریشه برای همان قاتلان بارگاه ساختند و به زیارت ان می روند/ننگتان باد.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
بله این دین من دراوردی تازی فقط خونریزی بدبختی عقب ماندگی جهالت و خرافات و.........
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

nader46 - انگلیس - لندن
فقط مسلمین عزیییییییییز و مجاهدین اس لام هستند,که ازلت و پارشدن زنان وکودکان لذت میبرن,,,این وعده,حوری های محمدی,,,چه میکنه!!! ادمکشهای اسلامی سادیسمی,همشون هم با,زوزه های,,الله اکبر دست به جنایات کثیف ,وسر بریدن وتجاوز میزنند.ننگ بر این دین عربی عقده ای.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
اسم‌ام کریشنا افزود: «استنباط ما این است که این یک حمله هماهنگ توسط تروریست‌ها بود.»....کریشنا جان دیگه استنباط نمیخواد..خووب حتما کار تروریستاست دیگه ،،،پس کار کی میخواستی باشه..توریستا؟؟؟
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
دولت پاکستان یکی از فاسد ترین و دروغگوترین دولتهای منطقه است.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.