چنگیزخان مغول و شاهین پرنده


چنگیزخان مغول و شاهین پرنده

یک روز صبح، چنگیزخان مغول و درباریانش برای شکار بیرون رفتند. همراهانش تیرو کمانشان را برداشتند و چنگیزخان شاهین محبوبش را روی ساعدش نشاند. شاهین از هر پیکانی دقیق تر و بهتر بود، چرا که می توانست در آسمان بالا برود و آنچه را ببیند که انسان نمی دید.

آن روز با وجود تمام شور و هیجان گروه، شکاری نکردند. چنگیزخان مایوس به اردو برگشت، اما برای آنکه ناکامی اش باعث تضعیف روحیه ی همراهانش نشود، از گروه جدا شد و تصمیم گرفت تنها قدم بزند.

بیشتر از حد در جنگل مانده بودند و نزدیک بود خان از خستگی و تشنگی از پا در بیاید. گرمای تابستان تمام جویبارها را خشکانده بود و آبی پیدا نمی کرد، تا اینکه رگه ی آبی دید که از روی سنگی جاری بود. خان شاهین را از روی بازویش بر زمین گذاشت و ظرف نقره ی کوچکش را که همیشه همراهش بود، برداشت. پرشدن ظرف مدت زیادی طول کشید، اما وقتی می خواست آن را به لبش نزدیک کند، شاهین بال زد و جام را از دست او بیرون انداخت.

چنگیز خان خشمگین شد، اما شاهین حیوان محبوبش بود، شاید او هم تشنه اش بود. جام را برداشت، خاک را از آن زدود و دوباره پر کرد.

اما جام تا نیمه پر نشده بود که شاهین دوباره آن را پرت کرد و آبش را بیرون ریخت. چنگیزخان حیوانش را دوست داشت، اما می دانست نباید بگذارد کسی به هیچ شکلی به او بی احترامی کند، چرا که اگر کسی از دور این صحنه را می دید، بعد به سربازانش می گفت که فاتح کبیر نمی تواند یک پرنده ی ساده را مهار کند.

این بار شمشیر از غلاف بیرون کشید، جام را برداشت و شروع کرد به پر کردن آن. یک چشمش را به آب دوخته بود و دیگری را به شاهین. همین که جام پر شد و می خواست آن را بنوشد، شاهین دوباره بال زد و به طرف او حمله آورد. چنگیزخان با یک ضربه ی دقیق سینه ی شاهین را شکافت.

ولی دیگرجریان آب خشک شده بود. چنگیزخان که مصمم بود به هر شکلی آب را بنوشد، از صخره بالا رفت تا سرچشمه را پیدا کند. اما در کمال تعجب متوجه شد که آن بالا برکه ی آب کوچکی است و وسط آن، یکی از سمی ترین مارهای منطقه مرده است. اگر از آب خورده بود، دیگر در میان زندگان نبود. خان شاهین مرده اش را در آغوش گرفت و به اردوگاه برگشت. دستور داد مجسمه ی زرینی از این پرنده بسازند و روی یکی از بال هایش حک کنند:

یک دوست، حتی وقتی کاری می کند که دوست ندارید، هنوز دوست شماست.
و بر بال دیگرش نوشتند:
هر عمل از روی خشم، محکوم به شکست است.

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
بیگلی بیگلی بیا اینجا مدیر برات پرنده باحال شاهین رو گذاشتی واااای که چقدر نازه
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

pandora - آلمان - کلن
هر عمل از روی خشم، محکوم به شکست است.....همین طور از روی لج بازی! // یک دوست، حتی وقتی کاری می کند که دوست ندارید، هنوز دوست شماست
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
چی بگم والله ولی تا حدودی موافقم !!
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
چنگیزخان اخلاق و تحصیلات فرانسویش خیلی زبان زد همه بود! :-).
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

بیگلی بیگلی - ایران - مشهد
ایول شاهین .. زیباست .. یکی از زیباترین و جذاب ترین پرنده های دنیا .. شاهین یکی از جسورترین شکارچیا بین حیووناست .. فقط در یک کلام بگم که فوق العادست .. من داستانتون رو کار ندارم من عکس این خبرتون رو دوست دارم .. *Fanoos* - ایران - شهمیرزاد - آره الان دیدیم فانوس جان.. ممنون از سایت .. اگه لطف کنن باز هم از این از این عکسهای پرندگان بزارن ممنون میشم ..
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

A.ahooraei - المان - کلن
من با شناخت تاریخیی که از این مردک جاهل ، قاتل، بی فرهنگ و بیسواد و بربر دارم ، به هیچ وجه این گفتار با اعمالش جور گره نمیخوره و واسش ساختن. چنگیز یک بربر بی رحم وحشی صحرا نشین مانند تازیان صحرا نشین بود و دقیقاً اعمال و رفتار و کردار همونا رو داشت و شاید اگر زودتر از محمد به قدرت رسیده بود الآن تمام مسلمین با قانون یاسایی زندگی میکردند.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
از شجاعان تاریخ.واز نوابغان جنگ.علت حمله اورادوستان بخوانند.متوجه میشوند که مقصر اصلی اونبوده.ولی اجازه توهین به ملتش رانمیداد.شجاعت وجوانمردی وعلم رادوستداشت.تاجایی که شاهزاده,سلطان جلا الدین خوارزمشاه.ابتدا,مادر وخانواده اش درغرق کرد,یابه نوعی ازبین بردکه اسیردشمن نشوند.وخودبااسبش به دریازد.خیلی دورنشده بودوهنوزدرتیررس نیروهای چنگیزخان بود.که خواستندباتیربزنندش.چنگیزخان اجازه نداد.گفت سلطان جلال الدین باشناختی که ازغیرت وشجاعتش دارم.حیف است.دراین شرایط سخت کشته شود.کسی حق تیراندازی به اوراندارد.تاازبداقبالی اوبدست ادم پستی درخواب که خودی هم بودکشته شد.تاریخ چقدربرگهای غم انگیزی دارد??????خیلی غمگین میشوم.که دشمن امان داد.ولی همخون یاهموطن امانش نداد.اههههه
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

بیگلی بیگلی - ایران - مشهد
Fanoos جان میبینی اصلا ترس نداره ... باید یک شاهین بشینه رو مچ دستت تا بفهمی چقدر نازه ....
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
بیگلی بیگلی : شما از پرندگان خوشت میاد و منم از اهنگ ویدئویی شکار این پرنده که واقعا دیدنی و شنیدنیست ! شاد و مانند شاهین ازاد باشیم : https://iranianuk.com/article.php?id=53094.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ببینید آن اچ کی چگونه پاچه خواری یک آدمکش خونخوار که دستش به ده ها هزار مردم ایران و کشورها دیگر آلوده است را میکند. از سایت ایرانیان یو کی میخواهم چنین کامنتهایی که احساسات ایرانیها را جریحه دار میکند چاپ نکنند.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
چنگیز وحشی ترین موجود تاریخ، کسی که از زور گرسنگی و بی آبی در بیابان مغولستان به کشورهای دیگر تازید و مردم را کشتار کرد که سرهای مردم ایران را برید و از کشته پشته ساخت. شهرهای ایرانی را یکی یکی سوزاند و تمدن ایران را نابود کرد. ننگ بر این موجودات ننگین، و پس مانده شان خمینی فاسد آدمکش و نوچه های بازمانده مغولش.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - بسیجی دشمن ایران و ایرانی و پرستنده کشندگان مردم ایران، کامنتهایت دل بهم زن است، من مانده ام چگونه یک سایت ایرانی به چنین کامنتهایی که بوی دشمنی و نفرت از ایران میدهد اجازه چاپ میدهند!! همان پاسخ فریدون شیرازی در تاپیک قتل دختر دانشجو برازنده است و بس. شما نوچه های مطهری و پورپیرار و خمینی و دیگر نواده های تازی ها و مغولها ایران را ویران کردید.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
h.k - دانمارک - اودا. در حمله به چین و اروپا هم او مقصر نبود! اواز مرزهای وطن برزگش مغولستان عزیز!!, و ملت فرهیخته مغولستان!! در برابر تهاجم وحشیانه ملتهای بربر اروپای و چینیو پارسی دفاع میکرد! اگر او نبود معلوم نیست الان از ورزش باستانی بز کشی و تفریح سالم ادم کشی چه باقی مانده بود!!:)) تمدن بزرگ مغولستان وپیشرفتهای چشمگیر بشریت مدیون دلیرهاو مقاومت اوست!:))) باور کن!! :)).
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

بیگلی بیگلی - ایران - مشهد
ایول خوش باور جان . پس شاد و موزیک باشیم
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

http - انگلستان - بیرمنگهام
arashbehdin چنگیزخان یکی از شخصیتهای بزرگ هزاره دوم است ایشان خدمات بزرگی به تمدن بشریت کرده اند قضاوت شما در مورد ایشان از روی تعصب است انهم به خاطر شکست ایرانیان از چنگیزخان است ولی این نباید باعث بشود شما با زدن تهمتهای ناروا چهره ایشان را تخریب کنید
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
این دنیای مجازی برایم وحشتناک و عجیب و غریب است ! زیرا من اصلا مذهبی نیستم و اصلا یک عدد ایه و سوره بلد نیستم ولی به خدا / GOD / الله / هیچی اعتقاد دارم که دنیا در دست کسی است. بهرحال, تا زمانیکه با این سایت ازاد اشنا نشده بودم, یکطوری به محمد و علی و بقیه امامان معتقد بودم, تا اینکه با اوردن سند از کتابهای امامان با ذکر صفحه و ایه و حدیث مو بر اندامم سیخ شد, از بس که مزخرف بود, زیرا با منطق خوش باوری که در این عصر زندگی میکند مطابقت ندارد ! و در این تاپیک هم دچار " شوک تاریخی " شدم که کاربر محترمی بنام h.k - دانمارک - اودا از چنگیزخان خونخوار دفاع میکند و انهم مبنی بر اسناد و دلایلی که دارند ! و من خوش باور این وسط ماندم که ایا ایشان درست میگویند و یا بقیه و در مورد کتاب نهج البلاغه چرا بچه های مذهبی سایت جواب این اسناد را ندادند ?! شاد و راهنما باشید .
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
khosh bavar - ایران - یزد. علت شگفتی شما اینه که نمیدانید پسر و اساسا بچه درذاتش به پدرشبیه است وکارهای پدرش همیشه شگرف و بزرگ است. اگر لازم باشدتمام کتابهای جهان را اتش میزنند تا حقیقت را کتمان کنند ونشان دهند جد بزرگوارشان ادم خوبی بوده! تقصیر ایرانی ها و اروپایی و چینی ها بوده!! چنگیزمرد مظلومی بود که مجبور بود سر می برید! اگر خوداین ایرانی ها و اروپایی و چینی ها سرخودشون را میبریند ان بزرگ مرد مجبور به اینهمه توسعه صنعتی در جهان نمیشد!!:))).
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
http - پانترک مغولی نژاد، چنگیز تنها کاری که ازش برآمد کشتار آدمها و ویران کردن همه جا بود، همه کشورهای زیر سلطه این وحشی همین را میگویند. خدمت به بشریت!!! این تاریخ وهن ودروغ آمیز و تحریف شده پانترکی است که از یک جنایتکار وحشی بی صفت یک ادم بزرگ میسازد. ضمنا اینجا سایت ایرانیان است و همه ما از این آشغال متنفریم، پس تبلیغات پانترکی حال بهم زنتان را ببرید سایتهای خودتان. انگار بروی در سایت لهستانی ها تبلیغ هیتلر را بکنی! واقعا که دست کمی از نازی ها ندارید!!
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
سلام.khoshbavar دوست عزیز.من وشماودیگران.هرکسی طبق حال واحوالات درونش دوست یاکتاب انتخاب میکند.مثال,,فرد مذهبی نمیتواندباماها .واهل علم نمیتواندباجاهل وغیره,,کندهمجنس باهمجنس پرواز,,اگرحمل برخودستایی نباشد.سه خصلت دارم.وکسانیراکه این سه خصلت راداشته باشند.خیلی ارادتمندشان میشوم.واینگونه تربیت شدم.1.شجاعت.2 راستگویی 3.دست ودلم باز است.بنابراین فاتحان بزرگ ومتحول کنندگان تاریخ راچه خوب چه بدباشند.همه رادوست دارم.وهمه کتابهای تاریخی درباره انهارامیخریدم.وعاشق مطالعات درباره انهابودم.مثلا,,ازاسکندرمقدونی .تیمورلنگ,چنگیزخان خداوندالموت,نادرشاه افشار تا......ادلف هیتلر.بنابراین من اگرچیزی مینویسم.ازخودم نیست.ودراینجاهم هیچ کتابی متاسفانه ندارم.وامااصل مسئله,,,دوستان دوموضوع رابدانند.1.همانگونه که تاریخ مدارس,,ملایان,,درمورد,پهلویها,,مینویسند.پهلویها هم به سلسله قبل خودمثلا ,قاجار,,مینوشتند.تاالی اخر.2.هیچ ملت ابتدایی ووحشی نمیتواند کاربزرگی انجام دهد.,,مگرامورحمله, شکست,کشورداری,,بچگانه است?? درادمه.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
3.تاریخی که نویسنده اش,,خودی,,باشدرااعتمادنکنید.باید,,غیرخودی وبیطرف,,باشد.وترجمه شده.که انهم کمی.....دارد.وچگونگی حمله ,چنگیزخان,,وایجادبزرگترین,امپراطوری جهان,,بنابه گفته تاریخ.درایران انزمان.که سلطان محمدخوارزمشاه,بازرگانان,مغول,راغارت وخودشانراهم کشتند.خبربه چنگیزخان رسید.اوچندنفر,,ایلچی,,یانماینده به دربار,,سلطانمحمد خوارزمشاه,,فرستاد.تاازواقعیات مطلع وشاه ایران ,تعرض کنندگان راتنبیه ورسیدگی کند.متاسفانه ,نمایندگان اوراهم جز یکنفرشان,,گویا گوش اوراهم کنده بودند.,,درصورتیکه هردو ترکتبار بودند,,هم سلطان محمد وهم چنگیز,,این مسئله باعث بدبختی وجنگ شد.دوستان...ضمنا hkoshbavarدوست عزیز.من باشجاعت,که نوشتم.باظالم وناجوانمرداشتباه نگیرید.ازحمایت مظلوم وسرکوبی ظالم نهایت,,لذت,رامیبرم.ودرفکرقانون,دادگستری,هم نیستم.دربرابر,مدعی قانون راخودم تصویب میکنم.وهم اجرامیکنم.تازمانی هم که درایران بودم.ازکسی شکایت به دادگستری نبردم.درهرکجای,کره زمین,,کوه جنگل,شهر روستا,احساس امنیت میکنم.شادوپیروز باشید.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
sepherdad عزیز, متوجه منطق شما شدم و چنین عقیده ای مثل شما و دوست گرامی arashbehdin داشتم که مثلا یکنفر قصد دارد در سایت یهودیها در 500 سال اینده از هیتلر تعریفها کند که مساویست با جعل تاریخ و خودکشی سیاسی خود در سایت یهودیها ! ولی چون به ازادی بیان معتقدم, خواستم به دوست محترممان h-k فرصتی داده تا دلایل تاریخی خود را بروز دهند ! شاد و سپهر ازادی باشیم .
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
ازابتدای خلقت.ادمهای ترسو.وبزدل,وتوسری خور,که شهامت دفاع ازخودونوامیس خودرانداشتند.انسانهای شجاع ودلاوران تاریخ ودلیران میدان نبرد را..وحشی,خونخوار,و...میگفتند.arshbinva ,,تواگرخصلت,,,,بودن رانداشتی.میفهمیدی,.دلاوری چه مزه ای دارد.درجهان اینهمه مسابقه,تسلیحاتی برای چیست? seperdadاسترالیا امریکا ,روس,چین,هند وهمه.این مبالغ هنگفت تسلیحاتی راهزینه وبه رخ یکدیگر میکشندبرای سرگرمیست??همیشه ودرهرزمان ,,قدرت,,حرف اول رامیزند.البته توکه جز اقوام ایرانی نیستی...,,به توچه.مسئله تاریخ راکه نمیشود انکارکرد.ومن هم تاریخ نویس نبودم.فقط چون تاریخ رادوستدارم میخوانم.بایدواقعییت راپذیرفت.من انکارمیکنم.ایادنیاهم انکارمیکند.شوئنیزم تاریخش منغرض شده.راسیسم بودن جرم محسوب میشود.حتما,نادرافشار,,هم ازدیدهندیها,,وحشی وخونریز,بود....
جمعه 24 تیر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
h.k - دانمارک - اودا. از قدیم گفتن علم ناقص بدترین چیز ممکن است, ادم باسواد میداند و ادم بیسواد نمیداند, اما ادم چهار کتاب خوانده چون فکر میکند میداند دیگر نمیخواهد بداند!. تموچین یا همان گنگی پسر پدر اسمیش نبود , حاصل تجاوز مردان قبیله مریکت به مادرش بود, پدرش از قبیله مغول بود که قساوت و بی رحمی شاخصه مردان قبیله اشان بود, گنگی تمام عمر سعی کرد با بی رحمی کردن نشان دهد پسر پدرش هست, قدرت طلب ضعیفی بود که فکر میکرد کشتن ونابودی یعنی قدرت!!!! قدرت یعنی ساختن! این تفاوت فکری ماو شماست! در یک ثانیه میشود شهری مثل اصپهان را نابودکرد اما مردم کند ذهن مغولستان را به سادگی نمیتوان باهوش کرد. شما مطمئن باشید من مغول هم باشم جنایت کسی را کتمان نمیکنم!.
جمعه 24 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - تاریخی که تو ازش دم میزنی تنها در کتابهای پورپیرار یافت میشود و پر از دروغ و تحریف واقعیت است. بیخود اینجا دروغ پراکنی نکن، چون چیزهایی که مینویسی یک: ارزش علمی ندارند و دروغ بودنشان ثابت شده، دو: همه رفرنسهای اروپایی و ایرانی و مراکز باستان شناسی معتبر درباره تاریخ ایران نظرشان یکی است، تنها آن مزخرفاتی که تو و او استاد دانشگاه نرفته ات پراکنده اند با دیگران فرق دارد. دروغ که حناق نمیاورد! دیگران هم چند بار هم به تو گفته اند که کامنتهایت بی ارزش هستند.
جمعه 24 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
khosh bavar - دوست گرامی این آدم معلوم حال دلیل تاریخی ندارد جز کپی کردن نوشته های آن مردک پورپیرار. اینکه یک نفر بگوید کوروش و داریوش وجود نداشته اند و تخت جمشید را یهودیان و طاق بستان را اعراب ساخته اند، که روشن است دروغ است و دلیل چنین حرفهای مسخره ای هم عقده و حسادت و نفرت از ایرانی و ایران است.
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
sepherdadاسترالیا.اول.من ازبخش مرکزایران هستم.اطلاعات وکتابخوانی هموطنان رااطلاع دارم.,,درحدصفر,,کتابخوانی درایران معنی نمیدهد.دوم.دیگرهموطنان.واقعییت رابایدقبول کرد.,,البته شهامت نیازداردکه کسیاعتراف به اشتباهش بکند.بعضیهاهمه اطرافیانشان راوحشی, نادان,بی فرهنگ,وغیره حساب میکنند.ایا تنهاملت ایران,داناترین,متمدن ترین,شجاعترین وهمه خوبیهارادارد??این چگونه تفکراست??نادانی ,عقب ماندگی,,نیست?ایادرهمه دنیاتنهامن وپسرخاله هام,,بهترین هستیم?هموطنان تاملتی جایگاه واقعی خودرانشناسد.عقب ترازدیگران بایدحرکت کند.,,یک واقعییت است.khoshbavar دوست عزیز.درست است.اما,,انسان باید بین دوست ودشمن,هم منصفانه قضاوت کندازهردوطرف مورداعتماد قرارمیگیرد.شادوواقع بین باشید.
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
arsh biaghl این همان ,سایت,,است.که مزخرفات وتوهینات ونفاق افکنی تورا,وواقعییت نویسیهای مراکه درکتابهاوسایت هاهست.چاپ میکند.چرا,,قارقار,,میکنی.اگرمیدانستی ومیفهمیدی قارقار نمیکردی.منظور,سایت,,این است.که اطلاعات عمومی,تووامثال توبالا برود.منظورمن هم همینه.من ازکجابدانم توازچه موضوعی خوشحال میشوی.چرااز,لاطائ,رتوهین,اهانت,دروری,رادوستداری که مااهلش نیستیم.
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
khoshvavarسلام.رفیق.یک طنز,واقعی که خودم حضورداشتم توضیح بدهم.تانتیجه دیگربگیریم..پدرم شخصی,دمکرات,متین ومنطقی,,وقابل قبول همه بود.برعکس,شش دائی داشتم.,بی منطق,مغرور,,تحقیرگر,قلدر,,یعنی امکان نداشت جزخداکسی رابالاترازخودحس کنند.بنابه مناسبتی همه جمع بودند.من وپدرومادرم هماضافه شدیم.دائی های محترم من ازشرق تاغرب همه راتوهین میکردند.نوبت هم بهکسی نمیدادند.تاپدرم فرصت کوتاهی پیداکرد.به ایشان گفت,,,خوب دقت کنیدکه کسی ازقلم نیفتاده باشدوازتوهینهای شمابزرگواران بی نصیب بماند.,,,حال دوستان وهموطنان منظورشان اینگونه است,,.تنهاملتی که خداوندهمه خوبیهاراداده ملت ایران است.انهم نه همه بلکه تنها قوم,,,,,,,,,,این موهبت راداراهستند.وبقیه چندمیلیارد یاوحشی یاخونخوار یانادانند.,,البته نه همه,,درضمن منکه درجایی نخوانده ام.ایران به کشوری حمله کرده باشد.همواره به ایران حمله شده.وملت ایران همواره دفاع کرده اند.انهم نه این افرادکه میدانیم.قشون دفاعی ازملتی بوده که حاکم برایران بودند.
جمعه 24 تیر 1390

http - انگلستان - بیرمنگهام
arashbehdin من چنگیزخان را خیلی دوست دارم اگرشماازایشان نفرت دارید مشکل شماست نه ما. چنگیزخان ادمی دانا شجاع دلاور وفرمانده همیشه پیروز بود.
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
ودرادامه..این قوم اگرچه کمکی کرده باشند.وارتش دفاعی کشورماهمواره دردست ترکها بودهاست.که متاسفانه همیشه موردتوهین قرارگرفته اند.به این دلایل..1.درکتابهاهمیشه ازشجاعتشان تعریف شده,,شاهنامه,سعدی,حافظ,وتواریخ,,2.تعدادشان بیشترازسایراقوام بوده.3.محل جغرافی وسکونتشان برای عبورومرور راحتربوده.دریاوکوه های عظیم بینشان نبوده4.حاکمییت ایران همواره دستشان بوده که اگردفاع نمیکردند ساقط میشدند.5.کشورهای قدرتمندی درهمسایگی انهابوده,,عثمانی وروسیه,,ولی ملت هموطن فارسیزبان ما,,درجایگاه امنی قرارداشتندهم خلیخ فارس بینشان باهمسایگان قرارداشت.وهم همسایه قدرتمندنداشتند.وهم حاکمیتی دردستشان نبود,,.طبق تاریخ,,ازاینرواسوده زندگی میکردند.مثل مناطق زاگروس که بختیاریهادرقسمتی سکونت دارند.هیچ دشمنی به علت سرمای شدیدوصعبالعبوربودن نتوانست نفوذکند.شادباشید.
جمعه 24 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
h.k -: با سلام و درود به شما, دوست گرامی, شما خیلی " کلی " به تاریخ نگریستید که درست هم است, زیرا تاریخ را برندگان تاریخ و جنگ مینویسند ولی در مورد چنگیزخان, تا انجایی که من از چند پاورقی های تاریخی خواندم از این شخص بنام " خونخوار " نامبرده و ان کتابی که شما در ان خواندید که مثلا ایشان مهربان و دانشمند بوده, چطور به این کتاب که تعدادش کم است, قبول دارید و بقیه کتابها را که مخالفانش نوشتند قبول ندارید و همان " اشتباهی " را میکنید که از ما شاید شکایت دارید که چرا خوش باوریم و با خواندن چندین کتاب چنین نظری داریم ?! دوست عزیز, ایا ممکن نیست ان نویسنده کتابی که شما خواندید, مانند مولف انگلیسی بنام David Irving باشد که مانند احمدی نژاد, موضوع هولوکاست را دروغ میداند
جمعه 24 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): و کتابی که او نوشته, برای تعدادی از مردم که خوش باورند, در 500 سال اینده مورد تایید تاریخی قرار بگیره ?! دوست گرامی, ما مردم عوام, فقط قادریم با استفاده از puzzle , تاریخهایی را که خواندیم, یک معنی و مفهومی به ان بدهیم و همانطوریکه در مطلبی خواندم, ظهور هیتلر از سر نعمت پادشاه انگلیس و چندتا یهود روشنفکر روسی بوده که داستان بسیار پیچیده و طول و درازی داره که خارج از بحث هست, جان کلام اینکه من هزاران بار افسوس میدانم که بخاطر سیاست کثیف, بهم اهانت کنیم و باور بفرمایید, من الان با خودم جنگیدم که بنویسم و تذکر بدهم که باعث سوی تفاهم نشود منظورم بدوست گرامی arashbehdin هم است, چون دوست خوب, حقیقت دوستش را میگویید و من خیلی افسوس میخورم, بخاطر اختلاف عقیده باعث تضعیف روحیه همدیگر بشویم. منو ببخشید که دخالت کردم. پس همواره شاد و دوست هم باشیم .
جمعه 24 تیر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
h.k - دانمارک - اودا. هموطن عزیز, چنین نیست که ما بهتریم, اما حقیقت اینست که کشور ما در نقطه ای قرار گرفته که اقوام مختلفی به لحاظ جغرافیایی و سیاسی باید این نقطه را تسخیر میکرده اند, بهانه اسکندر یا گنگی خان یا صدام حسین در اصل ماجرا تغییر ایجاد نمیکند, زمانی که ارتش قوی بوداین حملات دفع شده, زمانی که ارتش کشورضعیف میگردیده, هجوم اغاز میشده. انسان عمر کمی دارد , اما درهمین عمرکم انسانهای بزرگی چون توماس ادیسون شب تار را روز کردن, ویا چون دکتر کوخ صورت مردم را از ابله نجات دادن, قدرت در زندگی دادن است. یاد بزرگان را گرامی داریم چون بخشی ازوظیفه انسانی است.
جمعه 24 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - بسیجی حسن کچل، بسه دروغ و عقده پراکنی. با حرفهای سد تا یک غاز تو نه ارزشی از ایران و ایرانی کم میشود، نه چیزی به شما اعراب لبنانی افزوده. از فارسی نوشتنت هم روشنه چه اندازه سواد داری.
جمعه 24 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
http - شک نکردم که ازین مردک جانی خوشت میاید، هرچه هست از یک ریشه و خون هستید.اما ادم باید چقدر با خود و دیگران مشکل داشته باشد که یک ادمکش و جنایتکار را ستایش کند، مرده پرستی و خیالات و اوهام ویژگی هم که جز فرهنگتان است. البته هستند کسانی که در عراق صدام ادمکش و در اروپا هیتلر را ستایش میکنند.
جمعه 24 تیر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
http - انگلستان - بیرمنگهام. دوست داشتن مقوله احساسی است, شاید شمااز دیدن اجساد سر بریده شده لذت ببرید, اما در زیرکی و شجاعت خونخواران عالم شکی نیست, اینکه این شجاعت ودانایی و پیروزی به چه راهی منتهی شد خیلی مهمتر است, امیدوارم شما همت این را داشته باشید که سفری تفریحی به مغولستان بکنید و ببینید ملت فقیر مغولستان را از نزدیک.
جمعه 24 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
sepherdad - دوست گرامی وقتت را با بحث با این اچ کی عرب هدر نده. کامنتهایش همه کپی شده دروغ نوشته های پورپیرار است، که دشمنی اش با ایران و ایرانی ثابت شده است. اینها از ایران و تاریخ و فرهنگ ایران بیزارند و به هر بهانه ای میخواهند ارزش ایران را پایین اورده که تاریخ نداشته خودشان را جلایی بدهند. این موجود پریشان ذهن، تاکنون کامنتی نگذاشته که معنی درستی داشته باشد، جز تکرار مهملاتی مانند نبودن کوروش و داریوش بزرگ و ساخته شدن تخت جمشید بدست یهودیان. کم هم که میاورد زود شروع میکند به چاپلوسی. چه بحثی با این آدمها میتوانی داشته باشی؟
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
sepherdad ,,khoshvavar سلام.هموطنان عزیز.من مهربان بودن رابه چنگیزخان نسبت ندادم.اما,بیباکی,تهور,شجاعت,اوراستایش میکنم.ضمن اینکه,نه انها.ونه عربها,وحشی ونادان,کم عقل نبودند.اگراینچنین بود.هنوزهم درکوشه وکناردنیااقوام وحشی داریم.بنابراین بیایندوحاکم بشوند.سازماندهی نظم,فرمانده خوب یکی ازلازمه پیروزیست.چنگیزخان رابامهربانی چکار?اماتیموروتموچین هردوادب وعلم رابگفته تاریخ دوست داشتند.ضمناsepherdad عزیز .من خادمان علم مثل,انیشتین,ادیسون,نیوتن,گالیله,ارشمیدوس,,خیلی دوستدارشان هستم.ومعمولا بیوگرافیشان رامیخوانم.یاخوانده ام.هردوگروه,ادمهای بزرگی هستند.اماقدرت برای امنیت کشورحرف اول رامیزند.تازمینه برای رشداماده باشد.وادمهای بی ارزش,بیسواد,مثل arshbiaghl بودنشان ومزخرفاتشان جزخرابکاری ونفاق وجریترکردن طرف مقابل نه تنهاسودمندنیست خیلی هم مضرند.کشداربودن مسائل براین اساس است.متشکر ازهموطنان.
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
khoshvavar سلام.من ازتذکرات شماناراحت نمیشوم.شماشخص جاافتاده ومتینی ازنظرمن هستید.تفکر,راسیستی,ندارید.ناپخته وبی اطلاع هم نبودید.وهموطنمانsepherdad هم به تایپیکش نگاه کنی متوجه شخصییت.اوخواهیم شد.که ادم دانایی هستند.بیشترهم بودن افرادی چون شما هامراازنوشتن بعضی کلمات درموردملییتتان معذورمیکند.چون همه رابایکچشم نگاه نمیکنم.ولی هستنددرهرملییتی مثل.....که خیلی نادانند.ودرپستوی خانه هاشان خیلی گستاخ.ومتاسفم سایت,مجازیست,,اگرحقیقی بود.انزمان,,عیار,ادمهایی.....مشخص میشد.هاهاهاهاحیف تموچین مرده وگرنه به دوئل دعوتش میکردم.همیشه شادوتندرست باشید.
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
sepherdad هموطن عزیز.قبولدارم,شماوامثال شما.ادعای خودبرتربینی نمیکنید.منهم برای همین شماها دقیقا اسم ازقومی نمیاورم.امامیدانی ادم نادان وتفرقه انگیزدربینتان زیادند.ومقصرهم نیستند.سخن بیمحتوا وخیالی یک جاعل وخالق ,خرافات ,راکه تکرارمیکنندمهم نیست.ولی به ملییتهای دیگرتوهین میکنند.درصورتی که درتایپیکم موجوداست.درتاریخ موجوداست.درطول هزارانسال,,ککشان,نگزیده.طلبکارهم هستند.درصورتیکه من اصلابه اینمواردفکرنمیکردم.بارهاهم خواهش کردم.وتذکردادم.نشدکه نشد.شایدمزدورباشند.
جمعه 24 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - حسن بسیجی بازنشسته، آن سخن بیمحتوا وخیالی یک جاعل وخالق ,خرافات پورپیرار ,را هم خودت تکرارمیکنی ، سواد داری برو کتابهای محمد تقی عطایی و علی اکبر وحدتی و داریوش احمدی و هوشنگ صادقی را بخوان که چگونه دروغهای ان مردک خائن پان عرب را رو کرده اند. در سراسر عمر درازت تنها یک کتاب خوانده ای و انهم نوشته های گزافه امیز پورپیرار است. البته باید هم پشتیبان همکار پیشینت در وزارت اطلاعات باشی.
جمعه 24 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
arshbiaghl برودنبال کارت.بقول احمدینژار.توچی کی هستی?که من بیام باتو,,کل کل,,بکنم.
شنبه 25 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.