تهدید ایران به گلوله باران کردستان عراق برای نابودی پژاک


تهدید ایران به گلوله باران کردستان عراق برای نابودی گروه پژاک

یک فرمانده عالی‌رتبه نیروهای مسلح ایران، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، را متهم کرد که بدون اطلاع دولت مرکزی این کشور ۳۰۰ هزار هکتار زمین در اختیار «گروهک تروریستی پژاک» قرار داده، و هشدار داد که ایران به حملات خود برای نابودی این گروه ادامه خواهد داد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز دوشنبه به نقل از یک فرمانده عالی‌رتبه نظامی ایران که نام وی فاش نشده است، نوشت: «مسئولین و به خصوص رییس اقلیم کردستان به ملت‌های عراق و ایران خیانت کرده و بدون اطلاع دولت مرکزی عراق در تبانی با استکبار، ۳۰۰ هزار هکتار از سرزمین عراق را در اختیار گروهک تروریستی پژاک قرارداده است.»

بر اساس این گزارش، این منطقه «از نقاط مرزی دالامپرداغ تا مرز مقابل قلعه دیزه در داخل خاک عراق به طول ۱۵۰ کیلومتر و به عمق حداقل ۲۰ کیلومتر را شامل می‌شود.»

این فرمانده نظامی افزوده است: «مسئولان و به خصوص رییس اقلیم کردستان، دست این گروهک جنایتکار را در اخاذی و باج‌گیری از مردم عراق باز گذاشته‌اند و گروهک مزبور با حمایت دولت اقلیم کردستان عراق علیه ملت ایران دست به عملیات تروریستی می‌زند.»

۱۰ روز پیش مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، با انتشار بیانیه‌ای گلوله‌باران مناطق مرزی منطقه کردستان عراق توسط جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد و  از تهران خواست که به جای «ایجاد رعب و وحشت»، از طریق «گفت‌و‌گو» و «راهکارهای عملی» به حل مسائل بپردازد.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هر از چند گاهی برای مقابله با اعضای گروه پژاک که گفته می‌شود اعضای آن در مناطق مرزی نزدیک به ایران مستقر شده‌اند، اقدام به گلوله‌باران این مناطق می‌کنند.

به گفته مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق، اقدام جمهوری اسلامی در حمله به این مناطق، موجب تخریب روستاها و مزارع  شده و همچنین ساکنان این مناطق را وادار به ترک محل زندگی خود کرده است.

در این میان فرمانده عالی‌رتبه نظامی مورد اشاره خبرگزاری جمهوری اسلامی گفته است: «گروهک تروریستی پژاک در خاک عراق تشکیلات آموزشی، اداری و آمادی به منظور اقدامات تروریستی علیه ملت ایران دایر کرده است و از مردم ساکن در این سرزمین باج‌گیری و اخاذی می‌کند.»

وی تهدید کرده است: «به تروریست‌ها اجازه داده نخواهد شد که با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در سرزمین عراق لانه کرده و به ملت ایران تعرض کنند و علیه این تروریست‌ها اقدام خواهد شد.»

این فرمانده افزوده است: «این حق برای ما محفوظ است تا مراکز تروریستی را در نواحی مرزی فوق مورد هدف قرارداده و ‌آنها را سرکوب و نابود کنیم.»
siamaktg - ایران - تهران
کرد های ایران شدن عین کاتالان های اسپانیا .. من با همه کار و چیز این نظام مخالفم .. معتقدم شخص رهبری قبل از همه باید گلوله باران شه اما ... اینکه عده ای به دلیل اختلاف تفکر و اعتقادی میخوان جدا بشن از ایران به نظرم ریشه های خارجی داره و منهدم شدن این گروه ها به ضرر آینده نیست!!!!
سه‌شنبه 21 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
این وسط فقط ملت کشته و آواره میشوند اونهم ملت ظلم دیده کرد.مرده شور طالبانی رییس جمهور عراق.چون خودش با احزاب بارزانی بخاطر مصلحت و منافعش میانه خوشی ندارد.اجازه گستاخی و دست درازی را به رژیم آخوندی میدهد که خاک عراق را به آتش بکشد..گذشته از جنایتهای رژیم خمینی.ولی هیچ کسی جرآت دست درازی به حریم حتی یک متر از خاک ایران را ندارد در هر نقطه ایران که باشد.چون ملت و ارتش خاک ایران را همچون ناموسشان حفظ میکنند.هیچ کشوری در دنیا متعلق به هیچ نظام و دولتی نیست چون اینها روزی میروند و رژیمی دیگر می آید...فقط ملت و مردم مانده گار همیشگی هستند.زنده و پاینده باد ایران و ایرانی.
سه‌شنبه 21 تیر 1390

amirgabar - ترکیه - استانبول
کردها هم مثل خیلی از قوم ها حق ازادی و اسایش دارد..ولی متاسفانه هم این رژیم و هم رژیم قبل به بهانه اینکه کردها می خواهند جدا بشوند همیشه یک سیاست داشته اند...کردها هم می خواهند در ایران در کنار سایر اقوام در اسایش کامی زندگی کنند و خواست انها برای ازادی یک حق طبیعی است..ولی متاسفانه امروز حتی به خود فارس زبانان حق ازادی نمی دهند چه برسد به کردها,بلوچها و سایرین....
سه‌شنبه 21 تیر 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
siamaktg - ایران - تهران دوست عزیز لازم نیست شما از طرف کردهای ایران حرف بزنی . جمهوری اسلامی برای سرکوب کردها 32 سال اونها رو به بهانه جدای طلبی سرکوب و شکنجه کرده . کردها ایرانی به شده ایرانی هستند و هیچ وقت هم نمی خواهند از ایران عزیز جدا شوند . این بو بارها و بارها احزاب اصلی کردستان دمکرات و کومله گفته اند . پژاک هم همانند مجاهدین خلق در بین کردها طرفداری ندارد . خواهشن دیگر بس است یاد بگیرید و حرفهای جمهوری ننگین اسلامی رئ تکرار نکنید . کردها به ایران آزاد و آباد و بدون تبعیض افتخار می کنند . اما از روز اول این جمهوری ننگین آخوندی رو فبول نداشته و ندارند. همچنانکه حساب مردم ایران از حکومت آخوندی جداست و کشورهای جهان به این مهم رسده اند ، خواهشن شما ها هم حساب پژاک رو از کردها جدا کنید . نابود باد جمهوری اسلامی پاینده ایران
سه‌شنبه 21 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
siamaktg - ایران - تهران,,,کمی بیشتر مطالعه کن و بی جهت قیمت و مایه روی دیگران نگذار.من گوشه ای را برات گوشزد میکنم اگر درک معنیش را بفهمی بهتره,,1-در سال( 1939 _ 1936 ) زمانیکه دیکتاتور در اسپانیا مستقر گردید، فرانکیست ها که با حمایت هیتلر از فرانکو عملی شد و دیکتاتوری در اسپانیا مستقر گردید، کاتالانیسم ممنوع شده و بیان هرگونه خواسته ملی جرم تلقی شد.فشار و سرکوبی که در دوره فرانکو برای نابودی زبان و فرهنگ کاتالان وارد شد، باعث پیدایش جنبش مقاومت فرهنگی عظیمی شد که کاتالانیسم را به صورت بی سابقه ای گسترش داد و انگیزه استقلال طلبی را تقویت کرد.با مرگ فرانکو در سال 1975 و استقرار دموکراسی در اسپانیا، خودمختاری کاتالان احیا شد و در سال 1978 قانون خودمختاری کاتالان به تصویب پارلمان اسپانیا رسید.نقش تاریخی کاتالان ها در زندگی سیاسی و اقتصادی اسپانیا بسیار شبیه نقش (????????)در حیات سیاسی و اجتماعی ایران است،بیشتر کامنتها بوی مزدوران رژیم را میدهد حتی به آخوند جماعت هم توهین میکند. ولی مقصودش ماهی گرفتن از آب گلالوده پس بیشتر مواظب باشیم.
سه‌شنبه 21 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
siamaktg - ایران - تهران,,,2- به همین خاطر آشنایی با تجربه فدرالیسم کاتالان می تواند به رشد و غنای بحث فدرالیسم در ایران کمک کند و ضرورت تغییر ساختار حکومت و ایجاد دولت مدرن را بیشتر خاطرنشان سازد.این برداشت از خود مختاری کاتالان به دنبال فرصت های تاریخی مناسبی به وجود آمده است که بعد از مرگ فرانکو، و استقرار دموکراسی، جذب شدن اسپانیا در اتحادیه اروپا سومین عامل مناسبی بوده است که طی سی سال گذشته به نفع ناسیونالیسم تمام شده است، زیرا قوانین اروپا هرچه از اختیارات دولت ها می کاهد، بیشتر از آن به اختیارات مناطق می افزاید. اتحادیه اروپا آشکارا میدان مانور مناطق ملی را گسترش داده و اکسیژن تازه ای از نظر اقتصادی و ارتقای فرهنگی برای اقلیت ها و ملل محروم مانده فراهم کرده است. کاتالان ها خواهان اروپای مناطق می باشند...بیشتر کامنتها بوی مزدوران رژیم را میدهد حتی به آخوند جماعت هم توهین میکند. ولی مقصودش ماهی گرفتن از آب گلالوده پس بیشتر مواظب باشیم.
سه‌شنبه 21 تیر 1390

mellita - کردستان عراق - اربیل
ایران اول خودشو جمع کنه بعد از کشورهاى همسایه گلایه کنه,خودش مگه کم تروریست میفرسته کردستان عراق,نه ایران و نه پژاک و نه هیچ قدرته دیگه حق سوءاستفاده از خاک مارو نداره,اگه مردن مشکلاتشونو تو کشور خودشون حل کنن نه توو خاک ما.
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
هررژیم دیکتاتور به مخالفانش تهمت,,تجزیه طلبی,مزدوران خارجی,,میزند.وعده ای ازمردم ,عوام,ومزدوران دولتهای دیکتاتورهم باورمیکنند.درمورد کردهاهم همینگونه است.وخودنمایندگان ,کرد,تجزیه طلبی,رامحکوم کرده اند.حکومتها غیرمنصفانه عمل میکنند.تاکی میتوان,تبعیض,قائل شد??مگرفرقی بین افراد یک خانواده است?اگر تبعیض نباشد هیچ کسی یاقومی عصیان نمیکند.تبعیض بزرگترین عامل دشمنی بااتحادویکپارچگیست.ودرهردورژیم شاهدش هستیم.
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

parsi_persia - ایران - تهران
mellita - کردستان عراق - اربیل، خاک تو ایرانه یا عراق؟ اگر ایرانی هستی و خاک عراق رو میپرستی چه فرقی با اون وطن فروشها داری؟ کردهای داخل ایران هیچ وقت خاک ایران و به کردستان عراق و هیچ کشور دیگه نمیفروشن و اینطوری سنگ یه کشور دیگه رو به سینه نمیزنن، دقیقا مثل آذریهایی که ترکیه و آذربایجان رو میپرستن و بهشون وطن فروش میگیم، اونایی که عراق رو میپرستن وطن فروشن
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

parsi_persia - ایران - تهران
zagros_finland - فنلاند - هلسینکی احسنت دوست عزیز کامنتت بسیار زیبا و منطقیست، کردای ایران نماد غیرت و مردانگیند مثل آذریای عزیز، و اونایی که عراق رو وطنشون میدونن وطن فروشن، مرگ بر جدایی طلب از هر قومی و نژادی که باشه
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

mad80 - ایران - کرمانشاه
siamaktg - ایران - تهران یا بی سوادی یا بسیجی خونخوار آقایی.. آخه ....سالهاست که اقوام ایرانی رو خصوصا کردها رو به بهانه تجزیه طلبی سرکوب میکنن، تواین جریان انتخابات تقریبا برای همه ثابت شد که واقعا کردها حق داشتند و دنبال دموکراسی هستند اما شما هنوز یا نفهمیدی یا از مزدورای خودشونی...
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
parsi_persia - ایران - تهران اشتباه فکر می کنی .کسی ترکیه یا آذربایجان را نمی پرستد بلکه اینها حاصل صد ها سال تبعیض وبی عدالتی ونژاد پرستی حکومتهای ایران است رضا خان که اختلاف بین ترک وفارس را با خر خواند ترکها وجکهای آنچنانی براه انداخت. محمد رضا پهلوی شروع به عوض کردن اسامی شهر های ترکی به فارسی کرد وتمامی کتابهایی را که به ترکی نوشته بود سوزاند وکتابخانه هارا آتش زد .جمهوری اسلامی هم که درجنگ ایران وعراق تا بوده از ترکها استفاده کرد و امثال باکری ها وکسائی ها را به کشتن داد و موقع سازندگی وتأ مین اعتبار دو استان آذربایجان غربی وشرقی (آنموقع اردبیل جزو تبریز بود) در ردیف آخر بودجه قرار داد. علت آنهم این بود که در سال 71 در سفر استانی رفسنجانی(رئیس جمهور سابق) به تبریز برایش به خاطر گرانی ها و دروغ گوئی های ج.ا گوجه فرنگی پرتاب کرده بودند واستقبال کمی از این کوسه شده بود که در مصاحبه اش در تبریز به خبرنگاران گفته بود که من تبریز را یک دهستان کوچک دیدم.
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

mellita - کردستان عراق - اربیل
من ایرانى نیستم و کرد عراقم ایران تنها زادکاه من است شناسنامه ایرانم نکرفتم که تعصبى نثبت بهش داشته باشم هرجند شهرى رو که درش متولد شدم را میثرستم.parsi_persia
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

mellita - کردستان عراق - اربیل
من ایرانى نیستم و کرد عراقم ایران تنها زادکاه من است شناسنامه ایرانم نکرفتم که تعصبى نثبت بهش داشته باشم هرجند شهرى رو که درش متولد شدم را میثرستم.parsi_persia
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

freedomsymbol - عراق - کردستان هولیر
کی میدونه جمعیت کردها در جهان تقریبآ چند میلیون نفر است؟
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

freedomsymbol - عراق - کردستان هولیر
کی میدونه جمعیت کردها در جهان تقریبآ چند میلیون نفر است؟
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
ازادیخواه ایران.تهران.کاملاحرف متین وواقعیت رانوشتی.ماو ترکهای اذربایجان.وکردها ,عرب بلوچ,همه مرگ بر,تجزیه طلب,,میگوییم.اماسیاست غلط دولتهای خائن مردم,عوام رامیفریبد.رسانه هاراهم که دراختیاردارند.وانواع تهمت ودروغ رابه نافت میبندد.مردم بیچاره ازهمه جابیخبرفکرمیکنندکه,,کیهان,,درست نوشته.همانزمان یک گوجه گندیده کارراخرابتر کرد.وشاه که تاچندسال پیش خودمن دوستدار دواتشه اش بودم.بزرگترین خیانت رابه ایران وملتش کرد.که یکی ازانهاهمین,تبعیض نژادی,,بین اقوام وملیتهای ایرانی بود.درصورتیکه خودش ازمهاجرین,قزاق,,بود.که پیرمردهااورابه اسم رضاخان قزاق میشناختند.ومادرانزمان درخانواده,,قزاق,,رانیروی انتظامی فکرمیکردیم.درادامه
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
ولی متاسفانه تلویزون روزنامه هادراختیارانهاست.خبرنگاران انزمان واینزمان هم که اگرمصاحبه یامتن بدون اجازه,ساواک,و,وزارت ارشاد,,برای اگاهی دیگرملیتهاچاپ کنند.تافردارافرصت ندارندکه سراز,,اوین,,درمیاورند.وگرنه هیچ انسان,منصف وباشعور,که لازمه هرانسان است.راضی به ,تبعیض,,ونفاق بین خودوهموطنانش نیست.مگرانسان نباشدوهنوزجزئ بشرمحسوب شود.به امید ایرانی بهتر.ملتی اگاهتر,واتحادویکپارچگی همه ایرانیان عزیز.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

siamaktg - ایران - تهران
بیخود شلوغش نکنید .. اولا من خودم دوست و رفیق کرد زیاد دارم در ایران ... بهمن ماه 12 روز تو داهات رازان مهاباد بودم!! :)). اینکه گفتم کردها شدن شبیه کاتالان های اسپانیا . آقایون مطلع!! و در اندیشه ی خودشون تحصیل کرده !!! ( دانشجوی ارشد مکانیک باهاتون حرف میزنه) .. اندیشه ی کاتالیسم اینجوریه که به موجودیت های خودش ارج و منزلتی بیش از اون چه که بهش تعلق دارن میذارن ... اندیشه ی کاتالیسم از زمان وایکینگ ها شکل گرفت و توسط ماکنتو فیلسوف اسپانیایی دسته بندی شد .. مردم اسپانیا رو دسته بندی کرد. بعدشم .. منظورم استقلال طلب از اندیشه ی کردها بوده .. استقلال طلبی در نوع خودش هیچ ایرادی نداره .. اون چیزی که جهالت شما رو نشون میده .. خیال کردید منظور من تجزیه طلب بودن اقلیم ایرانه در افکار کرداست!!!. بهتره به جای اینکه صفحات تاریخ رو بنویسید و بیاید خودتون رو عرضه کنید .. یه کم مطالعه کنید که قدرت تحلیل دو خط رو داشته باشید .. اینقدرم چرند تو مغز پوچتون نبافید
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

siamaktg - ایران - تهران
کسایی که تو بین سبزها جون کند تو سالای اخیر ماهایی بودیم که تو ایران بودیم .. اونایی که از خارجه کامنت میزارن .. حس وطن پرستیشون رو در حد همین چیزا عرضه میکنند .. بعضی ها هم فقط واسه 4 تا کامنت گذاشتن میان وسط که یه حرف مفتی زده باشن شاعر میگه : خود فروشان را به کوی می فروشان راه نیست .. بازار خود فروشان زان سوی دیگر است !!!!!!!!!!!!!!. پس اگه میخواید خودتون عرضه کنید تو خارجه واستون گذاشتن!!!. اشتباه این آخوند های ملا زرتی هم این بود که این بازار رو برداشتن و شما رو ریختن سر مردم
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - بسیجی، آنچه در ایران میگذرد به ایرانیها مربوط میشود. ضمنا مگر نگفتی در زمان شاه ساواکی بوده ای و پشتیبان ان غلاب خمینی؟ بسیجی اطلاعاتی هر چه میکشیم از دست رژیم نحس و ویران کننده تان است. ملایان بیسواد و خرافاتی جز جنایت کاری در این کشور نکرده اند. شما پیروان خمینی و مطهری از دشمنان مردم ایرانزمین هستید و تا مردم را عرب نکنید، ول کن نیستید. اما بزودی روزگارتان به پایان میرسد و سرنوشت صدام را پیدا خواهید کرد.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
h.k - دانمارک - اودا / یک عده ای در این سایت هستند که متاسفانه کامنتهای عجیب غریبی میگذارندو شما که مشخص نیست اقا یا خانم هستید یکی از اینها هستید. شما یکجا به ایرانیها توهین میکنید یک جا طرفدار رژیم و یکجا ایرانی و بکجا حامی ترکیه هستید.مردم کامنتهای شما را میخوانند و به خاطر میسپارند.خوب است قدری در زندگی به صداقت و راستی احترام بگذارید
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
zagros_finland - فنلاند - هلسینکی / بادرود به شما میهن پرست عزیز.تصور میکنم siamaktg - ایران - تهران همان حرف شما را زد و برداشت من از کامنتش سخنگویی از جانب کردها نبود ولی کامنتش از تهران بود که مورد پسند بعضی ها واقع نشد.خوب نیست فکر کنیم فقط شیرازیها اجازه دارند در مورد شیراز یا مشهدی ها در مورد مشهد و کردها در مورد سنندج اظهار عقیده کنند.همه ایران متعلق به همه ماست و کردها همانقدر در شیراز حق دارند که ما در شیراز حق داریم.نه من نماینده شیرازم و نه شما نماینده کردستان و نه سیامک نماینده تهران ولی همه ما فرزندان و وارثان و و موکلان فارس واذربایجان و کردستان و تهران هستیم.
پنج‌شنبه 23 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
فریدونشیرازی.من هیچموقع توهین نمیکنم.لطفایکی ازتایپیکهای من که توهیندارباشدرامعرفی کنید.تابدانم.اهلش نیستم.دوم.من ازحقایق وواقعییت هادفاع میکنم.سوم بعضی ازمشتریان ,بی ...ور,که همیشه به دیگرملییتهاتوهین میکنند.دوستدارندمن هم مثل انهاباشم.که من نه تنهانمیتوانم باشم.وانگونه تفکرات,,شوئنیزمی,,وراسیسمی,,تاریخ گذشته راکلاقبول نمیکنم.لطفاکامنت توهیندارمرامعرفی کنید.وگرنه خواهشابه افراد...توجه نکنید.زیاددروغ مینویسند.متشکرم
جمعه 24 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - حسن ...کامنتهایت همه ناسزا به ایران و ایرانی است. از آن نقطه چین ها هم میشود دید که فحش سانسور شده است. دغل بازی و دروغ درآوردن از خود و تحریف تاریخ و ...بس است، نکنه فکر کردی با بسیجی های محل سر و کار داری؟ کاربران آگاه اینجا فریب این دودوزه بازی ها را نمیخورند.
جمعه 24 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.