ترویج‌ همجنسگرایی در تلویزیون ایران


ترویج‌ همجنسگرایی در تلویزیون ایران

وبلاگ "منتظر" نوشت: اگر یادتون باشه بهار سال قبل بعد از پخش سریال "زن بابا" مطلبی در بلاگم نوشتم و از وجود چندین شوخی و لطیفه مستهجن در این سریال انتقاد کردم . یادمه از نمایندگان مجلس گرفته تا خود فیلسمازان هم اون موقع از صداوسیما به همین دلیل انتقاد کردند. حالا هم سریال ساختمان پزشکان و باز هم شوخی های مبتذل اما در ابعاد گسترده تر .

چند وقت پیش جناب مهندس ضرغامی در یک سخنرانی اشاره کرد که یک بنده خدایی رفته بود دیدن رایس و ایشون رو بغل هم کرده بود . جناب مهندس همینطور که می خندید گفت: ما گفتیم این بنده خدا فداکاری کرده و باید سختی کار هم بهش داد ! این صحبتها اینقدر زشت می نمود که صدای "صرفا جهت اطلاع" خود صداوسیما را در آورد  و از اقای ضرغامی بخاطر این صحبتها گلایه کرد که این حرف ها یعنی چی اون هم بین نوجوانها!

فکر می کنم اگر مدیر یا کارگردانی حرفی می زنه یا فیلمی میسازه به اون اعتقاد داره .اصلا فیلمساز اگر به چیزی اعتقاد نداشته باشه نمیتونه اونو خوب از آب در بیاره . اگر در مطلب قبلی وبلاگم اشاره کردم که ساختمان پزشکان سبک زندگی غربی رو رواج میده خب احتمالا از تولیدکنندگان تا مدیران صداوسیما، توی خونشون به همین سبک زندگی می کنند که این سبک رو ملی فرض کردند و براش سریال ساخته اند ! اگر در سریال های صداوسیما شوخی های غیراخلاقی میشه شاید این شوخی ها برای مدیران و در راس آن آقای ضرغامی حل شده باشه و شاید اصلا خودش هم از این شوخی ها می کنه !

در مطلب قبلی وبلاگ به برخی موارد مبتذل در سریال ساختمان پزشکان اشاره کردم لینک شدن مطلب در مجله اینترنتی پارسی بلاگ و بعد هم مشرق نیوز و سایت های دیگر سیل 150 کامنتی رو روانه این مطلب کرد بعضی از کامنتها در جهت تایید و بعضی در جهت رد مطلب بود . اما برخی نکات و شبهاتی رو مطرح کردند که لازم دیدم یک بار دیگه در این مورد به روز بشم .

بعضی اشاره کرده بودند که سریال مطالب مبتذلی مانند توجه بیش از حد اقایان به خانمها رو مطرح کرده اما به قصد نقد، چرا که ما در جامعه امثال این مطالب زیاد داریم.در اینجا باید چند نکته رو متذکر بشم .
ببینید فیلم به دو دلیل قصد نقد نداشته یکی به این دلیل که برخی رفتارها رو به صورت نرم به شکل سبک زندگی به بیننده تحویل داده مثل راحت بودن ناصر با زن داداش خودش .

این نکته بارها و بارها نشون داده شده و اصلا سبک زندگی ناصر شده و هیچ نقدی هم در فیلم صورت نگرفته . نکته بعدی اینکه توجهی زیاد مردها به زنان که تبدیل به دختربازی شده خیلی اوقات به صورت جوک توی این سریال مطرح شده. اگرفیلم قصد نقد این رویه را داشت هیچگاه از این ابزار در جهت خنداندن صرف استفاده نمی کرد و به بیان ایرادات اون می پرداخت.

این که نیما یعنی گودمن فیلم در مواقعی که به شکلی دختربازی در فیلم روی می ده اعتراض نمی کنه (برخلاف دیگر مواقع که در صورت دیدن هر اشتباهی سریع موضع گیری می کنه) این نشون می ده این سریال دختربازی را نقد نمی کنه بکه داره به صورت طنز و بیان جوک به اون دامن می زنه . نمونه های این رفتارها رو در مطلب قبلی توضیح دادم که اکنون فرصت پرداختن به اونها نیست .

بگذارید یک مثال عینی بزنم .در یکی از قسمت های قبلی ساختمان پزشکان ، فرید (پدر نیما) دوست نیما رو تنهایی برد خونشون درها رو بست پشت درها وسیله ای گذاشت که باز نشن پرده ها رو انداخت و دوست نیما همینجور تعجب می کرد و می ترسید و به فرید می گفت این کارها برای چیه فرید رفت تشک و بالشت آورد و به او گفت بیا این رو بشن و دوست نیما همینجور عرق می ریخت و میگفت چرا نه نمی خوام ...تا آخر سر فهمید فرید می خواست از توی تشک پول در بیاره .


 
بعضی از دوستان مخصوصا بعد از اشاره ساختمان پزشکان به همجنسگرایی در این قسمت ابراز کردند دیگر با خانواده نمی تونن بشین و این فیلم ها رو نگاه کنند. این میشه سبک زندگی غربی . اگر قالب غالب خانواده های ایرانی را رعایت نکنی یعنی داری سبک زندگی را عوض می کنی .

در قسمت قبل اشاره کردم این فیلم نوعی از فمینیسم را ترویج می کند آزادی جنسی فروید را تبلیغ می کند و اشاره غیر مستقیم به زنا دارد . اما به نظر می رسه هنوز برای بعضی موضوع روشن نشده . وقتی نازنین در یکی از قسمتهای فیلم رسما می گوید من فمینیسم هستم ، وقتی یوگا کار می کند وقتی نیما تصویر فروید را به دیوار می زند و اعلام می کنه فروید قهرمان اوست . این همه بیان مستقیم واقعا جای سوالی را باقی می گذارد ؟!
 

اما دیشب باز هم با کمال تعجب شاهد ظهور یک تصویر عجیب دیگر در این سریال بودم . تابلویی در کافی شاپ این سریال نصب شده بود که باز هم در شکل و محتوا سبک زندگی غربی را نشان می داد . تابلوی "آفرینش آدم" که میکلانژ از تورات(عهد عتیق) ، قسمت سفرپیدایش 1/26 الهام گرفته و خدا را به تصویر کشیده که دست خود را به سمت حضرت آدم (ع) دراز کرده . این تصویر از نقوش معروفی است که بر روی سقف کلیسای سیستین، اقامتگاه رسمی پاپ در واتیکان، دیده می‌شود.
 تابلوی آفرینش انسان در کلیسای واتیکان . البته مجبور شدم قسمتهاییش رو حذف کنم!
 
البته حتما قحطی تابلو بوده که تابلویی که ترویج مسیحیت می کنه را انتخاب کردند و قسمتی از اون رو در فیلم استفاده کردند. فکر می کنم رسانه ما باید اول مستهجن نباشه بعد رسانه ملی بشه بعد رسانه مذهبی بعد ملی مذهبی ! بعد تحول شود و یک رسانه انقلابی و اسلامی درست شود ! مدیران عزیز صداوسیما که دوست دارید رسانه ملی داشته باشید ، شما با ربع پهلوی که ملی است چه فرقی دارید اگر اسلامی نباشید؟ تصویر برهنه کلیساهای غربی به چه درد ما می خوره .
 
واقعا دست صداوسیما درد نکنه که اسم عورت نمی آورد و غیرمستقیم به اون اشاره می کنه ممنون که رسما تبلیغ همجنسگرایی نمی کنه و فقط به اون اشاره می کنه . خیلی ممنون که تصویر حضرت آدم به صورت کاملا برهنه را نشان نمی دهد و این تابلو را به صورت سانسور شده تبلیغ می کند. خوب چون این رسانه ملی است !!! واقعا نمی دونم ترویج و تقدیس مسیحیت ، زندگی غربی، فمینیسم، همجنسگرایی و آزادی جنسی در ساختمان پزشکان با چه توجیهی صورت می گیرد ؟

شهید مطهری در نقد آزادی جنسى غرب و در رد نظریات دانشمندان غربی مى فرماید : امیال انسان اشباع ناپذیراست ، اشتباه فروید و امثال او در این است که پنداشته اند تنها راه آرام کردن غرائز , ارضاء و اشباع بى حد و حصر آنها است. اینها فقط متوجه محدودیتها و ممنوعیتها .................... اصلا این مطالب را برای کی دارم میگم؟ مدیران صداوسیما که خودشون اینها را می دانند ...

 
alinader - ایران - تهران
لطفا اسم نویسنده بیمار این مقاله رو مینوشتید
سه‌شنبه 21 تیر 1390

dreamcatcher - ایران - تهران
شر و ور چه خبر؟
سه‌شنبه 21 تیر 1390

mariamaria - ایران - تهران
تقدیم به نویسنده این مقاله/ ببند دهنتو...شما ها هم منتظرین ها، بیکارین. من اصلا تلوبزیون ایران و این سریال ها رو نمی بینم ولی میدونم که برای آدمای بیکار ساخته میشه. یرو 4 تا کتاب بخون عوض اینکه یاد این دیوونه ها بندازی که بدتر از این هم میتونن باشن
سه‌شنبه 21 تیر 1390

Rouzbeh1602 - انگلستان - لندن
یک نقد بسیار سطحی، یا برای عرض اندام و یا هم از سر بی‌ خردی. اگر مطالب و مواردی که دربارهٔ این سریال بیان نمودید منجر به آشفتگی‌ ذهن شما و وسعت خیال پردازی شما میشود و با دیدن این صحنه‌ها از خود بیخود شده و غرق تخیلات میشیوید ! پس بهتر است واقعا به یک روان کاو مراجعه کنید. مشکل از خود شما هست دوست عزیز نه این سریال. پیشنهاد می‌کنم سریال عروسکی هادی و هدا رو ببینین که از این مشکلات هم براتون پیش نیاد.
سه‌شنبه 21 تیر 1390

Raha1984 - المان - هامبورگ
برو بمیر خاک برسر عوضی عقب افتاده مخ کپک زده ! شماها از بس فاسد و کثیف و منحرف هستید همه چیز رو منفی میبینید !!!
سه‌شنبه 21 تیر 1390

Neshat v sarbolandi - ایران - کرمان
اشکال ازفیلم نیست اشکال ازخودتان است که هرصحنه ای میبینیدفکرمیکنیدان صحنه خراب است اگرفکرشماخراب است ووقتی دراین فیلم یک پیرمرد درهارابه روی مردی میانسال میبنددکدام عاقل فکرمیکندقصدهمجنسگرایی داردپس اشکال ازفکرخودتان است نه ازفیلم.
سه‌شنبه 21 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
همجنسگرایی اسلامی حرام نیست, فقط باید حجاب را رعایت بکنند, بقیه اش دیگه خدا چشم رویهم میذاره و میبخشه, پس زیاد خودتو ناراحت نکن ! نه تنها میشل انجلو خودش هم همجنسگرا بوده و درد میکشیده و میل جنسی خود را پنهان میکرده, بلکه بتازگی هم گاندی هم همجنسگرا از اب در امد, پس بی خیال این حرفها و فکرها, زیرا تنها چیزی که مهم است, انسانیت مردم میباشد, نه مذهب, تمایل جنسی, رنگ پوست و نژاد, پس همواره شاد و tolerant باشیم .
سه‌شنبه 21 تیر 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
چراچرت مینویسید ?این سریال فقط جنبه طنزداره ..خاکبرسرتون اینقدربی ظرفیت هستید .
سه‌شنبه 21 تیر 1390

mjh24 - ایران - کرج
بابا الکی حرف نزنید خیلی هم نقد خوبی بود چرا این چیزا اگه تو زندگی خصوصی مردم باشه جرمه ولی تو رسانه میلی مشکل نداره !
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
فقط یک ذهن بیمار میتواند این مطلب را بنویسد و کسی‌ بیمار تر از او آن را قبول کند
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

hovakhshatare - ایران - تهران
Rouzbeh1602 - جالب گفتی دوست عزیز، هادی هدی رو هم خوب اومدی! :) خوش‌باور عزیز دقیقا حرف‌تون درسته ما اصول انسانی و انسانیت رو ول کردیم و چسبیدیم به چهار تا چیز مسخره مثل مذهب و رنگ و نژاد و جنسیت و ... واقعا کسانی که این چیزها براشون مهمه این فکر رو نمی‌کنند که اگر 1000 کیلومتر بالاتر به دنیا اومده بودند الان نه مسلمون بودند نه ایرانی نه آریایی و .. پس وقتی که با چند کیلومتر این‌طرف‌تر و اون‌طرف‌تر به دنیا اومدن دنیامون و جهان‌بینی‌مون می‌تونست کاملا متفاوت باشه چه تعصبی روی این چیزها داریم؟ لطفا دوستان ساندیسی جواب ندهند که اگه ما در آمریکا هم به دنیا می‌اومدیم باز هم مسلمون می‌شدیم چون چنین جوابی به وضوح ابلهانه و احمقانه است.
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

persian gulf 4 ever - ایران - تهران
به قول خمینی ای منقد از این فیلم عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر! هاهاهاها
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

سوشیانس - ایران - اهواز
کاشکی نویسنده یه تعریف دقیق از سبک زندگی غربی ارائه میداد می فهمیدیم چی به چیه.فکر کنم تو ذهن این آدم ها غرب جایی که همه ملت لخت مادرزادن و صبح تا شب به هم تجاوز می کنن!اون ترویج مسیحیتش خیلی شاهکاره !
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
عجب آدم بدبختی هست نویسنده این مقاله !!..بهتره هر چه زودتر به یک روانشناس مراجعه کنه ..
چهار‌شنبه 22 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.