حجتی کرمانی به مصباح: مگر شما احمدی‌نژاد را تا این حد بالا نبردید


حجتی کرمانی به مصباح یزدی : مگر شما احمدی‌نژاد را تا این حد بالا نبردید

محمد تقی مصباح یزدی

محمد جواد حجتی کرمانی، نماینده سابق مجلس و خبرگان در نامه‌ای سرگشاده به محمد تقی مصباح یزدی نوشته است: «مگر شما و امثال شما نبودید که آقای احمدی‌نژاد را تا بدان حد بالا بردید تا امروز از گریبان خود شما سربرآورد؟»

آیت‌الله مصباح یزدی که پیش‌تر از حامیان پروپاقرص محمود احمدی‌نژاد بود و حتی در مواردی از او به عنوان نظریه‌پرداز در سیاست‌های احمدی‌نژاد نیز یاد شده در هفته‌های اخیر از هیچ فرصتی برای حمله به اطرافیان رییس جمهوری و به‌ویژه اسفندیار رحیم مشایی نگذشته است.

حجتی کرمانی در نامه خود به محمد تقی مصباح یزدی گفته است: «فساد اداری هیچ‌گاه به وسعت امروز نبوده و سیاست‌های اقتصادی دولت احمدی‌نژاد نتیجه‌ای جز تخریب کشور نداشته است.»

محمد جواد حجتی کرمانی گفته است: «حضرت آقای مصباح! اشکال مهم و صعب‌العلاج دیگر که شاید ام‌المشکلات باشد، این است که طبق یک خصلت دیرینه و نهادینه شده، ما در بسیاری از مسائل خودسانسوری می‌کنیم و خلوت و جلوت ما، گاهی ۱۸۰ درجه با هم تفاوت دارد و از این رو، بسیاری از حقایق و واقعیت‌های جامعه از دید بزرگان و مسوولان مملکتی مخفی می‌ماند یا به صورت معکوس جلوه داده می‌شود. یا از باب مصلحت‌اندیشی یا از باب تقیه و ترس یا از باب ملاحظات رفاقت و رودربایستی و بسیاری هم به خاطر دغدغه زندگی و امرار معاش حرف دلمان را نمی‌زنیم و با آنکه در محافل خصوصی و خانوادگی و جاهای امن لاینقطع از اوضاع شکایت داریم و این و آن را مقصر می‌دانیم ولی چون به "عرصه" می‌آییم، لب فرو می‌بندیم. گویی در شهر هیچ خبری نیست.»

محمد تقی مصباح یزدی که ریاست موسسه آموزشی امام خمینی را بر عهده دارد چندی پیش در قم بار دیگر به «جریان انحرافی» تاخته و از آنها به عنوان «آشغال‌ها» یاد کرده بود.

در ادبیات اصول‌گرایان منتقد دولت جمهوری اسلامی، «جریان انحرافی» به تیم محمود احمدی‌نژاد و به‌ویژه اسفندیار رحیم مشایی اشاره دارد که از زمان برکناری وزیر اطلاعات به دست آقای احمدی‌نژاد و خانه‌نشینی یازده روزه او تقریبا هر روز آماج حملات شدید بوده است.

محمد جواد حجتی از مصباح یزدی پرسیده است: «اجازه بدهید سئوالم را صریح‌تر و عینی‌تر مطرح کنم و از موضع‌گیری‌های مثبت و منفی شما و امثال شما در دولت‌های آقای هاشمی و آقای خاتمی و آقای احمدی‌نژاد بپرسم: سوال من این است آیا شما همچنان به موضع‌گیری‌های گذشته خود در دولت‌های سه‌گانه نامبرده، صحه می‌‌گذارید؟ (دولت‌های قبل‌تر را نمی‌گویم چون شما در آن سال‌ها، وارد عرصه سیاسی نشده بودید…) آیا جانبداری‌های بی‌دریغتان را از آقای احمدی‌نژاد در سال‌های ۸۸ و ۸۴ درست و صحیح می‌دانید؟ آیا با مقایسه با سال‌های ریاست‌جمهوری آقای هاشمی و آقای خاتمی که البته اشکالات و ایرادات درست و نادرستی بر آنها وارد شده است و می‌شود…، جو سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و بین‌المللی سال‌های اخیر را بهتر از آن سال‌ها ارزیابی می‌کنید؟»

وی افزوده است: «در اینجا از تحلیل کلی حوادث و وقایع صرف‌نظر می‌کنم که درخور نگارش کتابی قطور است و به وقایع این سال‌های از سال ۸۴ تاکنون بخصوص انتخابات سال ۸۸ اشاره می‌کنم و از آن برادر گرامی می‌پرسم که با توجه به نقشی که حضرتعالی در این جریانات داشته‌اید، اکنون تا چه حد خود را مسئول می‌دانید.»
gol andam - سویس - زوریخ
چه بسیار گردن کشانی که به آنی دچار زبونی شدند. و سخن های پست ، آدمهای حقیر را جذب و خردمندان را فراری می دهد..دقیقا کاری که اینها میکنند .
دوشنبه 20 تیر 1390

gharibe UAE - امارات - ابوظبی
مسئول کسی نیست اغا !! هرکه صبح زودتر ازخواب بلند شد رئیس جمهوری ایران اسلامیست.. من که نمیتونم رئیس جمهور بشم برا اینه که صبح زود بلند نمیشم .شاید منم یه روزی زودتربلند شدم درانصورت از دوستان میخوام مرا کمک کنند به هرکدوم 1500 متر زمین میدم پس به امید ان صبح
دوشنبه 20 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
مگر امثال این مارمولک مسئولیت اجتماعی میشناسن? فقط از صبح تا شب در پی منافع خود و در سدد بر کرسی نشاندن نظرات پلید و عقب افتاده با ریشه های عرب تبار خود میباشند و بس, و این سعی به چه قیمتی تمام میشود,? سوالیست که امثال تمساحان و مارمولکها و دیگر تازیان سوسمارنشان , نه میپرسند و نه علاقه ای به شنیدن ان دارن. فقط این تصور اینها در امور روزانه ملتی دخالتی داشته باشند مو را بر تن ادمی سیخ میکند و حالت تهوع داعمی پایان ناپزیر است چه بسا که اشغال کله ها در راس حکومت نشسته و با عقده و مستی شهوانی به تاخت و تاز بر جان ملت مظلوم وافع شده میپردازند.!!! ولی ای وای, ای وای بر اون روزی که اینها از تخت شاهی به زیر افتند. این تصور هم تنها با حضور در سر احساسی به ادمی میدهد شبیه ارضاع شدن. امیدوارم نسیب همه جانبه گردد.
دوشنبه 20 تیر 1390

sharafyabi - انگولا - بیمبه
بابا دمت گرم. خیلی دوست دارم مصباح را ملاقات کنم و یک تف! از طرف خونهای نا حق ریخته به اون وجود تماما منفیش بیاندازم.
دوشنبه 20 تیر 1390

behrooz_f16 - انگلیس - منچستر
محمود با تمام .....ش از ندادن باج به این اخوندا خوشم اومد
دوشنبه 20 تیر 1390

ملاصدرا - ایران - شیراز
اگر وجدان داشته باشه باید بی ملاحضه پاسخ این سوالات را بدهد و اعتراف کند که او و حامیان بزرگتر احمدی نژاد بزرگترین خبط عمر خود را مرتکب شده اند .حاشا به شرافت!!!!!!!
دوشنبه 20 تیر 1390

siamaktg - ایران - تهران
این اتاق گاز فقط با فندک اکبر دزده منفجر میشه .. ایشالله دست علی گدا ها و اکبر دزد ها از این مملکت کوتاه شه. .. مرگ بر دیکتاتور .. مصباح یزدی در مقابل اونایی که میپریدن وسط دعواها هیچی نیست .. اصل کار خر های دیگه هستن که الان رفتن در طویله اگر مردید به آنها بتازید آتقی!!! ( مرتضوی . خامنه ای . مشفق . ....)
دوشنبه 20 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آقای کرمانی، مگر شما هنوز این موجودات آفتاب پرست رنگ عوض کن را نشناخته اید؟ باد از هر سو بوزد با ان هم سو میشوند. البته تنها سویی که دشمن ایران و ایرانی باشد. زیرا زمانی که نامی از ایران و تاریخ باستان میاید، ملاهای فرون وسطایی و پوسیده و بیسواد و نوچه ها و کاسه لیسان درگاه گداعلی، از ترس از دست دادن جایگاه ننگین شان با شدت هرچه بیشتر با ان دشمنی میورزند و لجن پراکنی میکنند.
دوشنبه 20 تیر 1390

seiied - ایران - یزد
خداییش راست میگه تمساح جون خاک بر اون سرت
دوشنبه 20 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.