ادامه واکنش‌ها به اعتراض محمدرضا خاتمی به فرمانده سپاه


ادامه واکنش‌ها به اعتراض محمدرضا خاتمی به فرمانده سپاه

در ادامه واکنش‌ها به نامه محمدرضا خاتمی، به فرمانده سپاه که او را به دخالت صریح در امور سیاسی از طرف نظامیان متهم کرده بود، شماری دیگر از چهره‌های اصولگرا خواستار «واکنش و برخورد» با دبیرکل سابق جبهه مشارکت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی، نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفته است: «رضا خاتمی باید به دلیل نگارش نامه هتاکانه به فرمانده سپاه از همه مردم ایران عذرخواهی کند چراکه اهانت به سرلشکر جعفری توهین به همه ملت ایران است.»

علیرضا پناهیان، عضو شورای مرکزی قرارگاه عمار هم به خبرگزاری فارس گفته است: «این افراد به سپاه اهانت می‌کنند تا رسانه‌های بیگانه به تمجید از آنها بپردازند در حالی که این افراد نمی‌دانند ملت ایران علی‌رغم اینکه شبکه‌های خارجی را بررسی می‌کنند هیچ توجهی به ادعاهای آنها ندارند؛ اگر مردم ما به رسانه‌های بیگانه اعتماد داشتند جوانان بسیجی اینقدر در جامعه محبوب و دوست‌داشتنی نبودند، امروز خانواده‌ها افتخار می‌کنند که یک جوان بسیجی داشته باشند.»

محمدرضا کاشفی، عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران ‌بزرگ هم گفته است: «آنچه که در روزهای اخیر از نامه منتسب به یکی از حامیان فتنه‌ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر شده، بار دیگر پیوستگی جریان ضدانقلاب و استکباری بیرون از کشور و ایادی داخلی آنان را به تصویر می‌کشد.»

وی افزوده است: «افرادی که در دوران سازندگی کشور و حراست از انقلاب اسلامی توسط سپاه پاسداران به تحصیل در انگلستان مشغول بودند باید بدانند که این توهین‌ها و خط از پیش نخ‌نما شده و هماهنگ تخریب سپاه پاسداران در داخل توسط ایادی بیگانه و در خارج از کشور توسط منافقان و جریانات استکباری، محکوم به شکست است.»

اشاره به «افرادی که در دوران سازندگی به تحصیل در انگلستان مشغول بوده‌اند»، محمدرضا خاتمی است که در رشته پزشکی و در بریتانیا تحصیل کرده است.

سید حسین نقوی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم در واکنش به نامه محمدرضا خاتمی گفته است: «شکست سنگین براندازان ۸۸ از سپاه و بسیج علت هتاکی‌ به سرلشگر جعفری است.»

وی افزوده است: «حزب منحله مشارکت انتظار دارد که سپاه به عنوان مدافع انقلاب تماشاچی دشمنان باشد. فتنه‌گران نیروهای پیاده نظام آمریکا هستند و نمی‌توانند به عنوان کسانی که با آمریکایی‌ها اعلام برائت نکرده‌اند به فکر رسیدن به قدرت در ایران اسلامی باشد.»

محمدرضا خاتمی در نامه خود خطاب به فرمانده سپاه نوشته بود که رفتارش «به عنوان یک فرمانده نظامی در عرف سیاسی دنیا یک تعریف بیشتر ندارد و آن هم حکومت کودتا است.»

محمد رضا خاتمی خطاب به عزیز جعفری تصریح کرده بود: «شما نه قانونا و نه شرعا و نه عرفا و نه مصلحتا در جایگاهی نیستید که برای سیاسیون خط و نشان بکشید و برای آن‌ها شرط تعیین کنید ولی اگر خواستار بهبود وضعیت کشور هستید و مشارکت سیاسی ملت برای شما ارزش دارد حداقل بخشی از شرایط آقای خاتمی را که در کف قدرت شما است یعنی آزادی همه زندانیان سیاسی و بازگشت نظامیان از میدان سیاست و واگذاری آن به سیاستمداران و کنشگران اجتماعی را عملیاتی کنید؛ آنگاه اگر از حضور در میدان رقابت با آقای خاتمی و همراهان او در یک انتخابات آزاد در هراس هستید می‌توان برای نگرانی شما چاره‌ا‌ی اندیشید.»

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر گفته بود: «افرادی از جریانات اصلاح‌طلب که از خط قرمز‌ها عبور نکرده‌اند طبیعی است که در رقابت‌های سیاسی می‌توانند شرکت کنند، اما اینکه آقای خاتمی تا چه حد می‌تواند موفق شود بستگی به موضع‌گیری‌های او دارد.»

فرمانده سپاه اضافه کرده بود: «آقای خاتمی در جریان فتنه امتحان خوبی پس نداد و به هر حال جز همراهان سران فتنه بود و حمایت و پشتیبانی زیادی از آن‌ها کرد و در حال حاضر نیز موضعی مبنی بر برائت از آن حرکت‌ها اتخاذ نکرده است و اگر ایشان بخواهد با سیاسی کاری جلو بیاید، فکر نمی‌کنم مردم او را ببخشند؛ ولی افراد دیگری که در این صحنه از خط قرمز‌ها عبور نکرده‌اند می‌توانند همچنان در رقابت‌های سیاسی به صورت فعال شرکت کنند.»

پیشتر هم واکنش‌هایی به نامه دبیرکل سابق جبهه مشارکت ایران اسلامی به فرمانده سپاه منتشر شده بود و صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه سپاه را بیش از یک نیروی نظامی دانسته و گفته بود: «جنجالی که برخی در دوران اصلاحات مطرح کردند که این‌ها نیروهای نظامی صرف هستند، برخلاف قانون اساسی است.»
kasra persia - انگلیس - لندن
ما در ایران رجال سیاسی نداریم و با کامل تاسف خائن ، بادمجان دور قاب چین و خا.. مال به وفور که حتی میتونیم در سطح بالا صادر کنیم .این خیلی جالبه که اینها هر جنایتی رو که میخوان مرتکب بشن از ملت و مردم مایه میزارند ،حالا این مردم کجا هستند خدا میدونه .اگر ذره ای شرف و وجدان داشتید یک انتخابات آزاد با نظارت سازمان ملل برگزار میکردید تا معلوم بشه مردم ایران چی میخوان .این مردمی که شما ازشون دم میزنید همون جیره خواران مزدور و از خدا بیخبر هستند که برای اربابانشون از هیچ جنایتی فرو گذار نیستند . انگلیس لندن
یکشنبه 19 تیر 1390

رضا هراتی - استرالیا - ملبورن
نعوض بهالله به خدا که توهین نکرده. ای بابا اینها شورش را هم در اوردند
یکشنبه 19 تیر 1390

haghighatgo - آلمان - برلین
خاک عالم توسرتون کنن ارتشی های بی غیرت تا کی سکوت ؟؟لیاقت تون همون موشک ها و خمپاره های صدام حسینی بود که باهاشون تکه تکه تون میکرد و کامیون کامیون لاشتون رو می آوردن تهرون ....اینه دفاع از مردم ایران در مقابل تجاوز کنندگان تازی ها به ایران ؟؟؟..درجنگ عراق که اگر ادامه پیدا میکرد شکستتان حتمی و صد بار واقعا هم شکست خورده بودید اگر انگلیس و فرانسه به کمکتان نمی آمدند و صدام حسین را نمی ترساندن ...چی بود کارنامه های دلاوری های پر خرج اسلام بازی هاتون .. یه پالایشگاه عراق رو نتونستید بمباران کنید که تازی ها پالایشگاه آبادان و قم و...را هم بمباران کردند ! اصلا ارتشی برو سرت رو بکن تو چاه توالت جائی خامنه ای و پاسدارچی ها رودهاشون رو خالی میکنن !!
یکشنبه 19 تیر 1390

amir58 - ایران - مشهد
دوستانی که ساکن ایران هستندمیدانندکه مخالفت باکودتاگران به قیمت حبس وشکنجه ...وکلی دردسردیگراست.همین که یکی پیداشه که جواب اراجیف کودتاگران رابدهدجای تشکردارد.حالابه هرطریقی که عنوان کند.بیرون گودنشسته اید هی میگیدلنگش کن.خب اگه مردعملیدتشریف بیاریدمملکت خودتان.قدمتان روی چشم.............
یکشنبه 19 تیر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
تف تو گور پدر هر چی سپاهی است
یکشنبه 19 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
توی این مملکت هر ننه قمری تعیین کننده و تصویب کننده است بجز ملت.! ملت تنها بعدی از این کل است که بجز توسری خوردن تکلیف دیگری ندارد. حال چرا این ملت این اجازه رو میده واسه من معماست. چون اوام بودن و نداشتن معلومات عمومی و یا مذهبی تعصبی بودن نمیتونه ملت رو تا این عمق در کثافت سیاست فرو ببره. باید دلایلی دیگر وجود داشته باشه.!!! دوستان کسی چیزی میدونه?
یکشنبه 19 تیر 1390

sharafyabi - انگولا - بیمبه
شرف خاتمی میارزد به تمام زندگی همه این بی شرفان. در تمام دنیا حتی در مواقع جنگ, ارتشیان زیر دست حتی معاونان درجه دو وزرا بوده, و جرئت ابراز نظر سیاسی نداشته و برابر با اخراج انی است. جعفری جز پر کردن پاکت اخوندها و دله دزدی وسط راه, هنر دیگه ای هم مگردارد.
یکشنبه 19 تیر 1390

بابک - ایران - سبزوار
فرمانده سپاه یک جنایتکار است و حرف مفت می زند بزودی به سزای اعمال کثیفش خواهد رسید.
یکشنبه 19 تیر 1390

farhad352 - ایران - تهران
.... امروز خانواده‌ها افتخار می‌کنند که یک جوان بسیجی داشته باشند..؟ وای . چه قدر این جک خنده دار بود! واقعا که ابلهی و خود فروختگی این خادمان بی مقدار ملا یان دزد مفت خور و تحمیل شده به مردم ایران زمین، تا چه حد پاچه خوارند و بی ارزش و ساندیس خور!
یکشنبه 19 تیر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
این نمایندگان مجلس چقدر از طرف مردم حرف میزنن. دروغ میگید خودتونم میدونید!
یکشنبه 19 تیر 1390

monairan - ایران - تهران
افرین به این شجاعت ومردانگی و غیرت و وجدان .خاک بر سر ارتش و سپاه و نیروی انتظامی بی غیرت و بریده با دستهای چماق بدستان بسیج .چه نکردند با مردم ایران .کاش در همان جنگ ایران و عراق نابود می شدند اما به مردم خود حمله . نمی کر دند . فقط تحسم کنید اگر رهبری از قانون اساسی حذف شود .سپاه و بسیج. حذف شود .یک ارتش ملی داشته باشیم احزاب ازاد شوند فقط یک رئیس جمهور باشد. و یک مجلس انهم به انتخاب ملت به صورت اگاهانه و ازاد نه تحمیلی و فرمایشی . ایران چه می شود . حتی تجسمش هم لذت بخش است .انروز اگر اقای محمد رضا. خاتمی کاندید شود من به او رای خواهم داد چون انسان است ازاده است صاحب فکر. است راستگو و شجاع است .کسی است که وقتی همه خفه شده اند حرف حق. می زند. ایران تهران
دوشنبه 20 تیر 1390

seiied - ایران - یزد
آقای پناهیان زهی خیال باطل .ماعاشق خاتمی هستیم نه بسیجیان خونخوار ومفتخور شما
دوشنبه 20 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.