احمدی نژاد قیمت باغ ویلای هزار متری را ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد


احمدی نژاد قیمت باغ ویلای هزار متری را ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد

محمود احمدی نژاد، رییس جمهور اسلامی ایران، روز شنبه با دفاع از پروژه تازه خود اعلام کرد که ساخت باغ ویلای ۱۰۰۰ متری برای هر خانواده ۶۰ میلیون تومان تمام می شود.

«باغ ویلا» طرح تازه رییس جمهور اسلامی ایران است که اوایل تیرماه از سوی وی اعلام شد و بر اساس این طرح، به هر خانواده ایرانی یک هزار متر زمین برای ساخت خانه و باغ اختصاص داده می شود.

محمود احمدی نژاد روز شنبه در چهاردهمین اجلاس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مسکن را یکی از مسائل مهم ایران و جهان دانست که به گفته وی، «طی ۵۰ سال اخیر تا به این اندازه پیچیده نبوده است.»

وی زمین های قابل استفاده برای شهرسازی در ایران را ۲۹ میلیون هکتار اعلام کرد و گفت که «می توان با این اهرم شیوه شهرسازی در کشور را عوض کرد و به ۲۰ میلیون خانوار ایرانی هر کدام هزار متر زمین بدهیم تا ده درصد آن را زیر ساختمان برده و الباقی آن را به باغ تبدیل کنند.»

آقای احمدی نژاد با محاسبه ساخت مسکن به ازای هر متر دو میلیون تومان، گفت: «اگر خانواده ای بخواهد ۱۰۰ متر بنا در زمین اعطایی بسازد حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه ساخت دارد.»

وی افزود: «اگر به این مبلغ هم ۲۰ میلیون تومان هزینه حصار و شبکه آبیاری و احداث باغ را اضافه کنیم یک خانه هزار متری برای خانواده ای ۶۰ میلیون تومان تمام می شود.»

طرح باغ ویلای محمود احمدی نژاد با انتقاد کارشناسان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی روبرو شده و آنها چنین پروژه ای را «هدر دادن منابع کشور»، «تیر خلاص به بدنه اقتصادی کشور» و «وعده بدون پشتوانه و بلندپروازانه» ارزیابی کرده اند.

در همین زمینه، عباسعلی نورا، مخبر کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس، پیشتر به روزنامه خراسان گفته بود که «شبیه این طرح در استان فارس انجام شد که متاسفانه منابع زیادی را هدر داد و بهره وری کشاورزی ندارد.»

محمد خوش چهره، کارشناس اقتصادی نیز این طرح را «یکی از نسنجیده ترین اظهار نظرها» دانسته و گفته است: «دولت در این طرح به منابع و ذخایر ملی تعرض می کند یعنی خود را حاکم و مالک ایران در همه عرصه ها و در همه زمان ها می داند.»

 بیت الله ستاریان، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، به خبرگزاری ایلنا گفته است: «اگر قرار باشد به هر خانوار ایرانی هزار مترزمین واگذار شود چیزی حدود ۲۰ میلیارد متر مربع زمین نیاز است و اعتبارات مورد نیاز برای این میزان زمین در واقع معادل تقریبا ۱۵ سال بودجه کل دولت است.»

وی یکی از چالش های این پروژه را «مسئله آب» برای آبیاری فضای سبز دانست و گفت: «حرفی که مبنای کارشناسی ندارد قطعا یک طرح شکست خورده و غیر قابل اجراست.»

محمود احمدی نژاد در سخنان روز شنبه خود انتقادهای کارشناسان به این طرح را رد کرده و درباره کمبود آب برای چنین طرحی گفته است: «جمعیت که تغییری نمی کند و میزان مصرف آب نیز به میزان جمعیت خواهد بود و این در شرایطی است که اگر منابع آب کشور به طور صحیح با آبیاری تحت فشار و یا کشاورزی گلخانه ای مورد استفاده قرار گیرد ظرفیت لازم وجود دارد.»

طرح باغ ویلای محمود احمدی نژاد در ادامه پروژه «باغ شهر» وی قرار دارد که دی ماه سال گذشته مطرح شد و از سوی آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، مورد انتقاد قرار گرفت.

رهبر ایران اسفند سال گذشته در این باره گفته بود: «این موضوع که اخیرا مطرح شده است، زمینه را برای ورود افراد سواستفاده کننده و تخریب جنگل‌ها و منابع طبیعی فراهم خواهد کرد.»
leila leila - سوئد - گوتنبرگ
زرشک برای تصفیه خون و اعصاب بسیار مفید میباشد
شنبه 18 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
فکر کنم صورتش را زنبور زده و یا شاید هم نخ میاندازه که اینطور سکسی و تر و تمیز دیده میشه ! بوتاکس که بخودش نمیزنه, زیرا از پانکراس خوک گرفته میشه که مصرفش حرام است !
شنبه 18 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
ای بابا , مموداقا نشسته کلی فکر کرده تا این طرح به مغزش خطور کرده و میخواد با این طرح یه کمی پایگاه مردمی درست کنه, این حسودا نمیتونن ببینن و میخوان چوب لای چرخ اقای رئیس بذارن و حی سنگ میندازن. حسودا.. بسوزید.
شنبه 18 تیر 1390

sharafyabi - انگولا بیمبه - انگولا بیمبه
ایده ای بسیار عالی و شدنی. اگر با مشاورت کافی و همراهی متخصصین در حل مشکلات همراه باشد. کشوری به بزرکی ایران لایق خانه ای به این اندازه میباشد. اگر پایه ای درست زده شود بیست سال دیگر میشود دوباره ایران را مملکت گل و بلبل نامید, به جای خل و چوس خور!!
شنبه 18 تیر 1390

avareh swed - سوئد - بوروس
رهبر دول وملتهای افریقای شمالی وجنوبی ومیانی . افغانستان وعراق وپاکستان وامریکای جنوبی .از همه دنیا خبر دارد جز انچه در کناردستش میگذرد .ایشان دلش برای جنگلها ومراتع میسوزد در حالی که در نزدیکی جنگل سمنگان مقداری زیاد جنگل را کمیته امام تخریب کردند تا تعدادی خانه ویلا ئی برای اسما فروش ولی رسما برای برادران متعهدو باشرف وخودمانیها ساخته شد .شما ها از کی دلتان بحال مملکت سوخته بود که حالا بفکر افتادید .رو هم خوب جیزی هست .که متاسفانه در زمان طلبه گی ان را ازهم دریده اند . احمدی از این دروغها زیاد گفته کسی محل بان نمی گذارند .جوک تلقی میشود کدام حرفش درست بوده که این دومی باشد چون او هم دوره طلبه گی را گذرانده .مثل همین .
شنبه 18 تیر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
این شخص فاقد واقعیت بینیست و اقتصاد مملکت را قدم به قدم به سوی نابودی میبرد. اقتصاد ایران حتی هم اکنون به خاک افتاده و نفس های آخرش را میکشد.
شنبه 18 تیر 1390

بی خیال - ایران - کرمان
در حقیقت این طرح روش جدید زمین خواری و مصادره زمین های مرغوب از سوی حکومت ایران است که به اسم مردم اجرایی می شود
شنبه 18 تیر 1390

Royan - المان - المان
بعنوان تئوری وعده و رویای شیرینی است ولی چون این حکومت یک حکومت نالایق است و بدون فکر و تامل وعده میده ونقشه میکشه و هزاران مفت خور سو؛ استفاده چی اماده بهر برداری بدون شرط از این طرحها هستند هیچوقت به نتیجه مطلوب نخواهد رسید اینها همه سفره مفتخوری دارو دسته کسی است که روی کار می آید نتیجه جمهوری در ایران اینه که هر 4 سال یه بار یه عده شروع به خرابکاری و مفت خوری می کنند. ملت هم آرد نخودچی تو دهنشون هست نمی تونند حرف بزنند و به خرابکاریهای دولت منتخب خودشون اعتراض بکنند البته بی انصافی نشه اسلحه پس کله ملت ایران است برای همین جرئت اعتراض ندارند.
شنبه 18 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
متد جدید برای سر کار گذاشتن مردم بعد از یارانه ها تا ابله هست مفلس در نمیماند.
یکشنبه 19 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
ایشان ازروی,,معده,,این حرفهارامیزند.نه ازعقل...
یکشنبه 19 تیر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
این یارو کک زده قاط زده
یکشنبه 19 تیر 1390

zagros56 - یونان - آتن
بابا به خدا این مرد دیوانه است برشدارید ایرانرو ویران کرد.
یکشنبه 19 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
متد جدید برای سر کار گذاشتن یک مشت ساده لوح
یکشنبه 19 تیر 1390

عرق سگی - ایران - تهران
leila leila - سوئد - گوتنبرگ / خیلی تیکه باحالی اومدی حال کردم .
یکشنبه 19 تیر 1390

gharibe UAE - امارات - ابوظبی
این همه کار میکنه
یکشنبه 19 تیر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
محمودک نازی نازی اګه امکان داره ۱۰۰۰ متر زمین ما را تو لواسانات بده !! من هم قول میدم دیګه بهت نګم شبیه میمونی !!!
یکشنبه 19 تیر 1390

siamaktg - ایران - تهران
.... با این تمام کردنت!!. ای کاش به جای قیمت خودت یه موقع تموم میشدی
یکشنبه 19 تیر 1390

l3e4uty9irl - امریکا - بربنک
اخر ریاستشه خل شده طفلی=))))))))).
یکشنبه 19 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ونکوور
صورتش چند وقت دیگه میترکه....به امید انروز!
یکشنبه 19 تیر 1390

Germinehpakravan - قبرص - لارناکا
مردم سست عنصر،بازهم میخواهید حرفهای ایشان را باور کنید؟تا کی ؟
یکشنبه 19 تیر 1390

damahi - ایران - بندرعباس
انتر راچه به این غلطها برود معلق بازی کند که تخصصش است بهتراست.
دوشنبه 20 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.