سپاه: نیروهای فرامنطقه‌ای، سیبل‌های خود را از خلیج فارس خارج کنند


سپاه: نیروهای فرامنطقه‌ای، سیبل‌های خود را از خلیج فارس خارج کنند

موشک تندر از جمله موشک‌هایی بود که اخیرا در ایران آزمایش شد

سرتیپ امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران با اشاره به آزمایش موفق موشک‌های "هوشمند و مافوق صوت" ساحل به دریا توسط این نیرو گفت که قدرت‌های فرامنطقه‌ای باید "سیبل‌های شناور" خود را از آبهای جنوبی ایران خارج کنند.

او گفت که واکنش مقامات و رسانه های غربی به مانور موشکی پیامبر اعظم ۶ که موشک های مختلف ایران در آن آزمایش شد، نشان می دهد که آنها "پیام اقتدار و بازدارندگی" ایران را دریافت کرده اند.

آقای حاجی زاده از هیچ کشوری نام نبرده، اما به نظر می رسد که اشاره او به "قدرت های فرامنطقه ای" که در آب های جنوبی ایران حضور نظامی دارند، متوجه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا است.

مقر مشترک فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و فرماندهی منطقه مرکزی نیروی دریایی آمریکا (مسئول فعالیت در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ و دریای عرب) در منامه، پایتخت بحرین قرار دارد و تعداد زیادی از شناورهای جنگی آمریکا در دریای عمان و خلیج فارس تردد می کنند.

ایران بارها نارضایتی خود را از حضور این نیروها اعلام کرده و گفته است که آمادگی مقابله با هر گونه تهدید نظامی علیه خود را دارد.

آمریکا، اسرائیل و قدرت های اروپایی ایران را متهم می کنند که در تلاش است به سلاح اتمی دست پیدا کند.

مقامات آمریکایی و اسرائیلی در موارد متعدد گفته اند که برای جلوگیری از دست یافتن ایران به سلاح اتمی، همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی را در نظر دارند.

ایران در مقابل، هشدار داده است که پاسخ هر گونه حمله نظامی را با ضربه زدن به منافع طرف مقابل در نقاط مختلف دنیا خواهد داد.

موشک های میان برد و دوربرد ایران قادرند اهدافی را در نقاط بسیار دورتر از مرزهای این کشور مورد هدف قرار دهند.

ایران می گوید که این موشک ها را با اهداف بازدارنده می سازد و آزمایش می کند.

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خوشم اومده از وقتی دعواشون با عربها رو شده و از شورش مردم کشورهای عربی حمایت می کنن، دیگه اسم موشک ها رو نمیذارن ابی طالبی ، ابوقریشی. میذارن خلیج فارس و تندر. این آخوند یک مارمولکیه که نگو
شنبه 18 تیر 1390

Royan - آلمان - آلمان
همه این نمایش ها و هارت پورت ها فقط برای راه اندازی یه جنگ دیگه است برای اینکه تجربه کردن جنگ باعث ادامه حکومت پوسیده اینهاست .
شنبه 18 تیر 1390

tabeshesahar - ایران - تهران
بیچاره نمی داند که سیبل های اصلی آخوندها وخود آخوند مسلکش هست.و بی فوت وقت باید ایران را ترک کرده و به صورت ناشناس در گوشه ای از دنیا زندگی کند.لعنت بر هر چه آخوند و هر که تفکر آخوندی دارد.
شنبه 18 تیر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
دقیقا شده اند کره ی شمالی . شوروی سابق و چین که می خواهند با تسلیحات پیشرفته نقائص و فقر عمومی را لاپوشانی کنند انهم با موشک پیامبرشان که 1400 سال پیش موشک ویروس مزمن ضد عقل و منطق و عامل جنایت را در ایران و دیگر کشورها منفجر و نتایج شوم ان روزبروز تخریب بیشتر/گم شوید سوسمارهای متعفن/
شنبه 18 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
باز هم زر زر زر زر و زر.......
شنبه 18 تیر 1390

hassan5 - ایران - تهران
باهداف ثابت میگویند سیبل.ناوگان های اتمی امریکا علاوه بر اینکه از داخل خلیج فارس میتوانند بتمام دنیا حمله کنندعلاوه بر ان متحرک میباشد پس سیبل نیستد.دست از حرف های احمقانه صدتا یک قاز لطفا بردارید.این مذخرفات دیگر ساندیس خور ها را هم ارضا نمیکند
شنبه 18 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.