ایران برای نخستین‌ بار قهرمان وزنه‌برداری جوانان جهان شد


ایران برای نخستین‌ بار قهرمان وزنه‌برداری جوانان جهان شد

تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران برای نخستین‌ بار قهرمان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان شد.


 با پایان سی و هفتمین دوره رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان تیم ملی ایران که با ترکیب کامل (8 وزنه بردار) دراین رقابت‌ها شرکت کرده بود، توانست برای اولین بار مقام قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهد.

قبل از برگزاری روز پایانی رقابت‌ها با توجه به اینکه ایران و روسیه 3 وزنه بردار داشتند، رقابت اصلی برای قهرمانی در سی و هفتمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان میان این دو کشور بود و چین 538 امتیازی تنها در شرایطی می‌توانست به قهرمانی امیدوار باشد که یک وزنه بردار از هر دو تیم ایران و روسیه در اوزان 105 و 105+ از دور رقابت‌ها حذف شود.

با به پایان رسیدن دسته 105 کیلو و عنوان ششمی نماینده ایران، امروز و در روز پایانی رقابت‌ها و در دسته 105+ ایران دو وزنه بردار داشت که در پایان حرکات یکضرب مولایی به مدال نقره رسید و علیرضا کاظمی‌نژاد چهارم شد تا امتیازات ایران قبل از حرکات یکضرب 471 شود.
در این بخش گور میناسیان از ارمنستان با مهار وزنه 178 کیلویی به مدال طلا رسید. مولایی از ایران دوم شد و سرگی اورشینکوف از روسیه با مهار وزنه 174 کیلویی سوم شد.
مدال برنز وزنه بردار روس باعث شد تا روس‌ها هم مانند ایران 471 امتیازی شوند و به این ترتیب همه چیز برای قهرمانی جهان به حرکات دوضرب کشیده شد، با این تفاوت که ایران دو نماینده داشت و روسیه یک نماینده و چین نماینده‌ای نداشت تا قهرمانی کاروان وزنه برداری ایران محمتل‌تر از همیشه باشد.

در این بخش نیز کاظمی نژاد با مهار وزنه 217 کیلویی به مدال نقره رسید و بهادر مولایی نیز با بالای سر بردن وزنه 231 کیلویی قهرمان جهان شد.
در مجموع نیز بهادر مولایی با مجموع 408 کیلوگرم قهرمان جهان شد، علیرضا کاظمی‌نژاد با مجموع 386 کیلوگرم دوم شد و سرگی اورشینکوف از روسیه با مجموع 384 کیلوگرم سوم شد.
به این ترتیب تیم ملی ایران با کسب امتیاز 577 قهرمان جهان شد، چین با کسب امتیاز 538 نایب قهرمان شد و روس‌ها با امتیاز 517 سوم شدند.

در روز اول رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی 2011 جوانان جهان مجید عسگری از کشورمان در دسته 56 کیلوگرم موفق شد مدال نقره جهان را به خود اختصاص دهد. در روز سوم مسابقات نیز جابر بهروزی از کشورمان در دسته 69 کیلوگرم به مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان رسید و کنار آن نیز مدال طلای یک‌ضرب رقابت‌ها را کسب کرد.
همچنین کیانوش رستمی، پرامیدترین وزنه‌بردار ایران موفق به کسب 2 مدال طلا در حرکات دوضرب و مجموع و یک مدال نقره در حرکات یک‌ضرب دسته 85 کیلوگرم شد.
سعید محمدپور نیز در دسته 94 کیلوگرم موفق به کسب 3 مدال طلای دیگر برای ایران شد.
مجید عسگری در 56 کیلوگرم، جابر بهروزی در 69 کیلوگرم، کیانوش رستمی در 85 کیلوگرم، سعید محمدپور و یاسین باقری در 94 کیلوگرم، کیا قدمی در 105 کیلوگرم و بهادر مولایی و علیرضا کاظمی‌نژاد در 105+ کیلوگرم 8 وزنه‌برداران ایران در این رقابت‌ها بودند.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
امکانات بیچاره ها ندارند ولی استعداد ورزشی در ایران زیاد داریم مدیریت و برنامه ریزی دست یک مشت دستمال متظاهر بی سواد است
پنج‌شنبه 16 تیر 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
درود به شما قهرمانان میهنمان گل کاشتین. با امکانات کم و موفقیت عالی دستمریزا. واقعا شماها باعث افتخارید. اما ذکر نکردید در دسته 56 و 69 و.. هرکدام چند کیلو دریکظرب زدنند.
جمعه 17 تیر 1390

feminism - انگلستان - لندن
زنده باشید ای عزیزان که باعث سرافرازی و افتخار و بالیدن ایرانیان هستید .
جمعه 17 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ونکوور
درود بر شما.تبریک,تبریک.
جمعه 17 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
درود براین پهلوانان ایرانی که برای ایران سربلندی میاورند.
جمعه 17 تیر 1390

fardapasfarda - مالزی - پینانگ
من اونجا بودم دیروز و مسابقه رو از نزدیک دیدم.قهرمانی برازنده شون بود.
جمعه 17 تیر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
خیلی تبریک میگویم و از صمیم قلب خوشحالم که وزنه برداری ما پس از یک دوره رکود, دوباره اوج گرفته و اینده درخشانی دارد. 
شنبه 18 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.