مخالفت احمدی نژاد با طرح سطحی تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها


مخالفت احمدی نژاد با طرح سطحی تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها

احمدی نژاد: شنیده شده است که در برخی دانشگاه ها، رشته ها و کلاس های تک جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می گردد. ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیر عالمانه جلوگیری شود

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، به طور کتبی از دو وزیر خود خواسته است که از اقدامات "سطحی" و "غیر عالمانه" در بعضی از دانشگاه ها مبنی بر اعمال رشته ها و کلاس های تک جنسیتی جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهوری ایران، او با ارسال نامه ای به کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات وفناوری و مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر ضرورت خودداری از ادامه بازنشسته کردن "بی رویه" اساتید دانشگاه ها نیز تاکید کرده است.

او می افزاید: "شنیده شده است که در برخی دانشگاه ها، رشته ها و کلاس های تک جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می گردد. ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیر عالمانه جلوگیری شود."

آقای احمدی نژاد از دو وزیر خود خواسته است که نتیجه را به وی اعلام کنند.

تفکیک جنسیتی دانشجویان، در سال های اول پیروزی انقلاب اسلامی هم مورد توجه برخی گروه ها قرار داشت و حتی در برخی کلاس های درس دانشگاه های تهران، اصفهان، مشهد و دیگر شهرهای کشور، دیواری پارچه ای بین دختران و پسران کشیده شد، ولی نزدیکان آیت الله روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی می گویند که او با این اقدام مخالفت کرده است.

وزیر علوم، تحقیقات وفناوری ایران پیش از این گفته بود که اگر امکانات اجازه بدهد از آغاز مهرماه سال ‌جاری دختران و پسران دانشجو در کلاس های جداگانه می نشینند و اگر چنین امکانی نبود، آنها باید در ردیف های جداگانه ای در کلاس بنشینند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای دانشجو سه شنبه در جمع روسای دانشگاه‌ها گفت: "هیچ برنامه مدونی درباره تفکیک جنسیتی در وزارت علوم وجود ندارد و ما اسلامی شدن دانشگاه‌ها را بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و آئین نامه حدود شئونات اسلامی انجام می دهیم."

 

وزیر علوم ایران: از اسلامی تر شدن دانشگاه ها عقب نخواهیم نشست، زیرا با آقای بالای سرمان معامله کرده ایم که بهترین تاجر است

دو روز پیش از این علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس هم به سایت خبرآنلاین گفته بود که طرحی برای تفکیک جنسیتی در دانشگاه های ایران وجود ندارد.

آقای عباسپور تهرانی گفته بود: "ما وضعیت دانشگاه ها را نامطلوب تر از جامعه نمی دانیم و تفکیک جنسیتی تا به آنجا می تواند پیش رود و انجام گیرد که ضربه ای به برنامه تحصیلی دانشجویان وارد نکند. در روزهای اخیر برخی از دانشگاه‌ها از اجرای این طرح طی ماه های آینده خبر داده‌اند در حالیکه جداسازی دختر پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد چرا که این دو جنس در جامعه باید در کنار یکدیگر کار کنند."

اما وزیر علوم به قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی "که ۲۴ سال روی زمین مانده" اشاره کرد و گفت که بر اساس این مصوبه، مسوول اجرای این طرح روسای دانشگاه ها هستند و "اگر بعضی از آنها می خواهند که آن را اجرا کنند، حق دارند".

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۶، دانشجویان زن و مرد باید در کلاس های درس، در ردیف های جداگانه بنشینند.

پیش از این منابع خبری گزارش داده بودند که دانشگاه مازندران برای دانشجویان دختر و پسر ورودی سال ۱۳۹۰ کلاس‌های جداگانه تشکیل خواهد داد و رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز گفته بود که برنامه‌هایی در جهت اجرای این طرح برای دانشجویان سال اول در نظر گرفته شده است.

آقای دانشجو بر نظر چند تن از مراجع تقلید مبنی بر حرام بودن اختلاط دانشجویان زن و مرد تاکید و خطاب به کسانی که به سخنان آیت الله خمینی مبنی بر اینکه نباید بین زنان و مردان دیوار کشید اشاره می کنند، گفت "مگر ما می خواهیم بین آنها دیوار بکشیم؟"

وزیر علوم گفت که اصطلاح "تفکیک جنسیتی" را رسانه های فارسی زبان خارج از ایران رواج داده اند و از رسانه های داخلی خواست که دیگر از این واژه استفاده نکنند.

آقای دانشجو انتقادات اخیر از سیاست های وزارت علوم را "جو سازی" خواند و گفت: "از اسلامی تر شدن دانشگاه ها عقب نخواهیم نشست، زیرا با آقای بالای سرمان معامله کرده ایم که بهترین تاجر است."

موضوع جنجال برانگیز جداسازی جنسیتی در دانشگاه های ایران مدت ها است به تناوب و از سوی مقامات مختلف مطرح می شود. این طرح موافقان و مخالفان سرسختی دارد.

bita tehrani - کانادا - ونکوور
دی دی دی دیممممم ا.ن قهرمان وارد میشود...خودتی ا.ن اقا.
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

behnam2009 - انگلستان - لندن
خودزنی از تئوریهای پایه جمهوری اسلامیست
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خداییش من از محمود خیلی خوشم میاد. چون ضربه ای که (دانسته و نه سهوا) به جمهوری اسلامی زد امریکا نمیتونست بزنه. الان هم معلوم شده که حتا اجازه گفتن حرفی از خودش رو هم نداشته و همه کارها در واقع کار فرزانه بوده که محمود رو گذاشته بوده جلو که کاسه ها سر محمود خراب بشه. محمود واقعا با خودشو احمق جلوه دادن ، جمهوری جهل رو به خاک سیاه نشوند که البته بسی مایه خوشحالیست. به امید اینکه هرچه زودتر آخوند سوزی تو ایران باب بشه و همه این خفاش ها رو به درک بفرستیم
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
باز چه سناریویی نوشتن ودارن هنرپیشه هاشو اماده میکنن...????
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

shana - ایران - خوزستان
"آقای بالای سرمان معامله کرده ایم که بهترین تاجر است.". ای شارلاتان ؛ آقای بالاسر شما تمام کار دنیا رو ول کرده نگرانیش فقط شده اختلاط دانشجو های بیچاره ایرانی .
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

gorgnama - ایران - تهران
این مرتیکه.../.../...!میدوونه اون نکبتای طالبان بلاخره...خودشون میخورن. این میخواد بگه نه من خیلی با حالم/ازادی!اینا فکر کردن با کی طرفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
مگه دانشجویان دختر و پسر در دوره دوکی دکتر مهندس ...چسبیده !کنار ِ هم سر ِ کلاس می نشینند؟؟..خوش بحالشون!!..إی دَدَم وآآآی چی حالی میکنند؟؟!. زمان ما .باید در کلاس در ردیف دختر ها .دختر ها".پسر ها در ردیف پسر ها می نشستند!!..إی دَ دَم وآآآی .یه چیزی هست این دوکی هی هاله نوردی میکنه!!. إی دَ دَم وآآآی !!..دوکی چی شود ؟؟..دختر کنار پسر جــا شــود!!..
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

punisher - ایران - شیراز
اوووووووووووووه داره ادای قهرمان ها رو در میاره .... رزشششششششششششششک
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

m_h_gol - ایران - تهران
می گویند آقای کامران دانشجو که وزیر علوم است در آمریکا ویسکی را با شیشه اش سر می کشیده ! حالم از قیافه نحسش بهم می خوره . حقه بازی تا کی ؟ ! مردک بی شعور زدی رو دست طالیان ؟ یا فقط برای خوشایند بعضی از اربابانت دستمال یزدی را به دست گرفته ای ؟ مردک - خباثت از سر و رویت می بارد !
پنج‌شنبه 16 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
برای زدن حرفهای قشنگ دیگر دیر شده است.
پنج‌شنبه 16 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.