با ۷ خوراکی شادی ‌آفرین بیشتر آشنا شوید


با 7 خوراکی شادی ‌آفرین بیشتر آشنا شوید

محققان به یافته‌های جدیدی در مورد خاصیت شادی آفرین برخی خوراکی‌ها رسیده‌اند. تازه‌ترین تحقیقات دانشمندان در مورد خواص برخی مواد خوراکی و علت تمایل افراد به خوردن آن‌ها در مواقعی که دچار افسردگی هستند، حاکی است مصرف برخی مواد خوراکی مانند؛ شکلات به طور موقت در فرد احساس آرامش ایجاد می‌کند اما از آن‌جایی‌که این مواد غالباً دارای کالری، قند و چربی بالا هستند، برای سلامت انسان ضرر دارند.

بر اساس گزارش تایمز آو ایندیا این سایت خبری به معرفی برخی مواد خوراکی پرداخته که علاوه بر آن‌که در انسان احساس شادی و آرامش ایجاد می‌کنند، برای سلامتی نیز مفید هستند که در برخی از این مواد عبارتند از؛

 
شکلات تلخ:
شکلات‌ها به طور کلی سرشار از مواد شیمیایی مانند سروتونین هستند که در فرد احساس شادی ایجاد می‌کنند. مواد آنتی اکسیدان و فلانوئیدی که در شکلات تلخ وجود دارد، باعث کاهش احتمال تشکیل لخته خون، ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی می‌شود.

موز: این میوه حاوی تریپتوفان نوعی پروتئین است که در بدن تبدیل به سروتونین، هورمون شادی‌بخش می‌شود. همچنین موز مقدار زیادی انرژی در بدن تولید می‌کند.

آجیل: انواع آجیل مانند بادام، گردو، فندق و حتی بادام زمینی دارای مقدار زیادی ویتامین هستند. بادام داری سروتونین، ویتامین ای، ویتامین B 2 و آنتی اکسیدان است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. بادام همچنین آثار منفی استرس را کاهش می‌دهد.

ماهی: ماهی‌ها سرشار از اسید چرب امگا 3، پروتئین و به ویژه ویتامین B 12 هستند که نقش مهمی در تولید سروتونین یا هورمون شادی ایفا می‌کند. این هورمون احساسات فرد را متعادل نگه می‌دارد.

مارچوبه: مارچوبه دارای مقدار زیادی اسید فولیک و منیزیم است که در ایجاد آرامش مفید است. علاوه بر آن کالری آن کم بوده و چربی و کلسترول هم ندارد.

مرکبات: مرکبات منبع غنی ویتامین C هستند و همچنین دارای آنتی اکسیدان هستند که از تشکیل رادیکال‌های آزاد که به تخریب سلول‌ها می‌پردازند، جلوگیری می‌کند. ویتامین C سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

سبزیجات: مصرف سبزیجات برای سلامت بدن لازم است. به عنوان مثال بروکلی دارای ویتامین B و اسید فولیک است که به ایجاد آرامش کمک می‌کند. بسیاری از سبزیجات سبز برگ دارای پتاسیم هستند که موجب آرامش فرد می‌شوند.

khosh bavar - ایران - یزد
شاد و خوش باور باشید !
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قابل توجه دوستان : https://iranianuk.com/article.php?id=64765 , و کامنت من در مورد دکتر روانی زاده ! شاد و کنجکاو باشیم که کنجکاوی هم باعث شادی و شیرین شدن خواهد شد !
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

بنده ی تنهای خدا - قطر - دوحه
+زعفران....
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ونکوور
غیر از مارچوبه مشتری بقیه هستم....اها...پس بگو چرا همیشه انقدر خوشحالم!!D: D:
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

felora - ایران - تهران
واقعا یکی از معجزه های" خوراکی طبیعت ودنیای ما دانه کاکائوست. عالیه..... شکلات تلخ وشیرین / کیک شکلاتی/ دسرهای شکلاتی .... هر خوراکی با کاکائو" دل چسبه! (مثل ترانه های داریوش عزیز هرچی میخونه به دل میشینه)
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
دوستان یکی برای من گیاه مارچوبه رو توضیح بده
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
دوستان یکی برای من گیاه مارچوبه رو توضیح بده
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

شعله - انگلیس - دنکستر
خوش باور جون!ما که شک نداشتیم.
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
شعله شیرین , خوشحالم که بمن همیشه اعتماد دارید, پس تا بعد !
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
Fanoos* - ایران - شهمیرزاد -سلام فانوس جان, مار چوبه یا sparris بصورت وحشی در اکثر نقاط دنیا می روید برگهای آن فلسی شکل بوده که از کنار آنها شاخه هایی باریک و دراز و سبز رنگ بصورت دسته های ۳ تا ۸ تائی خارج می شود .شاخه های مارچوبه تازه راست و نرم بوده و نوک آن نباید باز شده باشد و اگر فلسهای نوک آن باز باشد نشانه این است که گیاه مدت زیادی مانده و کهنه شده است .بهمین علت من در موقع خرید آن خیلی دقت میکنم ،اگر کهنه شده باشد طعم خوبی ندارد .مارچوبه آبپز یا بخار پز شده را معمولا بهمراه استیک گوشت مصرف میکنند. شاد باشید.
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
سلام.khoshbavar دوست وهموطن گرامی.وخانم fanoos عزیزاز شهمیرزاد.دقت بفرمایید.زمانی که سیاست جهانی عوض شد.ودولتهای پنهان کشورهای استعمارگر.نوع بازی راعوض کردند.وشاه رابرده وضحاک اول راجایگزین کردند.مهمترین کارشان انقلاب فرهنگی بود.کتابهای خصوصا,,تاریخ,,زمان شاه را.وچنان تاریخ قلابی جایگزین کردند که شاه درمورد حکومت,قاجار,,کرده بود.وانهارا بدترین حاکمان وخائن ترین معرفی کرده بود.این قانون حکومتهاست.زمانی مابه تاریخ درست وواقعی دسترسی پیدامیکنیم.که مردم ایران معنی دمکراسی وازادی رافهمیده باشند.وحکومتی باهمان شرایط انتخاب کنند.واین,خرافات وموهومات,,قلابی وبی سند,وافسانه ای همه رو میشوند.بطوری که خودمان به خوشباوری خودمان میخندیم
پنج‌شنبه 16 تیر 1390

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.