اسرائیل: ایران در انتخابات مصر دخالت می کند


اسرائیل: ایران در انتخابات مصر دخالت می کند

ژنرال آویو کوچاوی، رییس سازمان اطلاعات ارتش اسراییل

رییس سازمان اطلاعات ارتش اسراییل روز سه شنبه با اشاره به این که جمهوری اسلامی با بهره برداری از تحولات خاورمیانه درحال گسترش نفوذ خود است، هشدار داد که ایران، در انتخابات مصر دخالت می کند و می کوشد تا روند سیاسی مصر را از طریق تلاش هایی که با سازمان اخوان المسلمین ارتباط دارد، تحت تاثیر قرار دهد.

ژنرال آویو کوچاوی که در کمیتۀ راوبط خارجی و دفاعی «کنست» پارلمان اسراییل سخن می گفت اصافه کرد که اخوان المسلمین، بر انجام زودهنگام انتخابات در مصر اصرار می ورزد چون تنها گروه سیاسی است که خود را آمادۀ انتخابات کرده است.

وی افزود: « جامعۀ جهانی می کوشد که انجام انتخابات مصر به تعویق بیفتد تا سازماندهی گروه ها و سازمان های سیاسی میانه رو، سامان یابد.»

رییس سازمان اطلاعات ارتش اسراییل در عین حال تصریح کرد که ارتش مصر، کنترل صحرای سینا را از دست می هد. اخیرا چند اقدام تروریستی در سینا روی داده است.

 مقامات امنیتی مصر  روز دوشنبه اعلام کردند لوله انتقال گاز این کشور به اردن و اسرائیل در منطقه ای در شمال صحرای سینا منفجر  توسط افراد ناشناس منفجر شده است. طبق این گزارش این سومین مورد از انفجار لوله های انتقال گاز در این منطقه از زمان سقوط حسینی مبارک در ماه فوریه است.

برنامه هسته ای ایران

سرلشگر کوچاوی در سخنان خود در پارلمان اسراییل، به برنامۀ اتمی ایران هم اشاره کرد و اظهار عقیده کرد که « طی دو سال آینده، ایران به انفجار اتمی قادر خواهد شد.»

او گفت: « به رغم این که جامعۀ جهانی اقدام های غافلگیر کننده ای علیه دولت ایران اعمال کرده، ولی جمهوری اسلامی از موج آخر تحریم ها بهبودی یافته و در همان حال بر نفوذ خود در منطقه و از جمله در ترکیه افزوده است.

به گفتۀ سرلشگر کوچاوی روابط نزدیک آنکارا – تهران اگر چه بر داد و ستد بین دو کشور متمرکز است ولی روابط نظامی را هم در بر می گیرد.

رییس سازمان اطلاعات ارتش اسراییل اضافه کرد که حکومت ایران از تحولات خاور میانه بهره برداری می کند و نفوذ خود بر سازمان هایی را در منطقه عمیق تر کرده است.

او گفت: « جمهوری اسلامی، در سوریه، لبنان، مصر، بحرین، سودان، یمن، عراق و نوار غزه فعال است و همزمان با پروژۀ اتمی خود، به انتقال اسلحه و استقرار مسلمانان رادیکال در منطقه و گسترش ایدئولوژی افراطی در شرق میانه همچنان ادامه می دهد.»

این ژنرال اطلاعاتی ارتش اسراییل، در مورد همکاری های جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان هم اظهار داشت که: « آنها در سوریه، فعالانه در پشتیبانی از رژیم این کشور برای سرکوب تظاهرکنندگان، همکاری می کنند و وسایل و عوامل برهم زدن تظاهرات، آگاهی ها و تکنیک های این گونه اعمال را در اختیار ماموران سوری قرار می دهند.»

به گفتۀ وی دولت ایران می ترسد که با پیروزی مخالفان دولت سوریه، این متحد خود را در منطقه از دست بدهد، با این حال سرلشگر کوچاوی ابراز عقیده کرد که رژیم بشار اسد تا زمانی که تظاهرات به دمشق سرایت نکرده، با ثبات و ایمن است.

 به گفته فعالان حقوق بشر سوریه از زمان آغاز نا آرامی ها در این کشور دست کم یک هزار و سیصد نفر کشته شده اند.
sora.sefid - ایران - تهران
ای بابا تازه فهمیدین هر جا کوچیکترین سوراخی باشه این احمقا انگشت توش میکنن.چرا؟! برای حفظ بقاء و دفع تهدید خارجی. این اسرائیلیها و امریکاییها هم حرف مفت میزنن حمله میکنیم. بابا شماها بیاین مردم دولت و حکومت و دو دستی تقدیم میکنن.
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
حکومت ایران در کجا دخالت نمیکنه ? بزودی واسه مردم منطقه هم تعین تکلیف میکنه چه جوری لباس بپوشن چی بخورن کی بخوابن و امثال اینها. اینا معاون خدا هستن.!!!
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

abi6156 - مالزی - ایبو
ایران هرجاکه دخالت کنه تابه گندش نکشه دست بردار نیست
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
چشم بسته غیب مگه خسته نباشی ...
پنج‌شنبه 16 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.