درخواست مهریه ۷۰۰ سکه‌ای جهت خرید خودرو


درخواست مهریه 700 سکه‌ای جهت خرید خودرو

زنی در دادگاه خانواده گفت: مهریه‌ 700 سکه بهار آزادی‌ام را می‌خواهم تا بتوانم اتومبیل مورد علاقه‌ام را تهیه کنم.

به گزارش فارس، زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه 700 سکه‌ای خود را به قاضی شعبه 250 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

این زن در حضور قاضی این پرونده با اشاره به اینکه 2 سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد، گفت: مهریه حق من است و شوهرم باید آن را بپردازد؛ مدت‌هاست که از شوهرم حدود 10 میلیون تومان پول نقد می‌خواهم تا ماشین مورد‌علاقه‌ام را تهیه کنم ولی او هر بار طفره رفته و حاضر به دادن پول به من نیست.

وی با بیان اینکه با دریافت مهریه می‌توانم اتومبیل مورد‌ علاقه‌ام را خریداری کنم، ادامه داد: شوهرم وضع مالی خوبی دارد و می‌تواند به راحتی مهریه‌ام را به صورت کامل و نقد پرداخت کند.

زن با بیان اینکه حاضر به جدایی و ایجاد اختلاف بین خود و شوهرم نیستم بلکه فقط مهریه‌ام را می‌خواهم، اضافه کرد: 2 سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد و طی این مدت هیچ اختلافی نداشتیم و در حال حاضر نیز می‌خواهم مهریه‌ام را بدون ایجاد هر گونه اختلافی از شوهرم درخواست کنم.

مرد در دادگاه حاضر شد و با بیان اینکه می‌توانم مهریه همسرم را بپردازم ولی حاضر به خرید اتومبیل برای او نیستم، گفت: چنانچه موافق خرید اتومبیل برای همسرم بودم، پول را زودتر به او می‌دادم اما با این موضوع مخالف بوده و به همین دلیل مهریه‌اش را نمی‌دهم.

زن اظهار داشت: مهریه‌ام را می‌خواهم و می‌دانم که با دریافت آن چه کاری را انجام دهم؛ در واقع شوهرم نباید به من بگوید که با مبلغ مهریه‌ام چه کنم.

قاضی این شعبه با توجه به اموال مرد و مدارک موجود، مرد را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد.

محمدرضا بهشتی - ایران - تهران
این روزها دادگاه حمایت از خانواده محلی شده برای رو کم کنی زنان و شوهران لجباز. اینکه مهریه حق است شکی درش نیست . اما می ارزد همسری را زبون کنید و بگوید من دوستش دارم اما مهریه ام را بیشتر . آیا می ارزد کانون گرم خانواده را در ابتدای زندگی متزلزل نمود فقط برای گرفتن مهریه ؟. اما تو ای مرد پول دار تو که وضع مالی ات خوب است و می توانی درخواست مالی همسرت را اجابت کنی چرا حقش را در دادگاه پرداخت می کنی . اصلا زن و شوهر مگر در مایملک یکدیگر شریک نیستند ؟!!. این مهریه ام شده نوعی گرو کشی . باز هم دم نسلهای قدیمی گرم که می گفتند مهریه را کی گرفته و کی داده ؟ یعنی زن تا پایان عمرش هیچ مطالبه ایی از مهریه اش نمی کرد . و مرد هم تا آخر عمرش تلاش و کوشش را صرف ارامش و بهبود زندگی مشترک و میوه های مشترکشان می کردند. امروزه ازدواج شده نوعی کاسبی ؟؟؟؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 14 تیر 1390

ماه شب هفت - ایران - کرج
عجب فلاکتیه .. عجب عدالت بی عدالتیه .. شوهر عرضه داشته زحمت کشیده پول در آورده ... واقعا متاسفم برای بعضی از خانوما که تو زندگی پدری هیچی نداشتن عقده هاشون رو تو خونه شوهر خالی می کنن .. واقعا متاسفم ...
سه‌شنبه 14 تیر 1390

Artosh - ایران - تهران
آخه تو این ترافیک و این قیمت بنزین شمایی که ۱۰ میلیون هم واست اینقدر زیاده ماشین به چه دردت میخوره. بوگاتی ورون ۳میلیاردی که نمیخوای بخری زندگیت رو نابود میکنی...! البته شاید مقصر شوهرش هست که با اینکه وضعشم خوب هست حاضر نیست این مقدار پول رو به زنش بده.
سه‌شنبه 14 تیر 1390

saraee - ایران - اهواز
ماه شب هفت - ایران - کرج / در جامعه مرد سالاری که خیلی از دختران به هر دلیلی اعم از مشکلات مالی خانواده پدری، تعصبات ، ناعدالتی پذیرش تحصیلی و .. نمیتونن تحصیلات داشته باشن و یا به راحتی شغلی پیدا کنن و مجبورن برای رهایی تن به ازدواج بدن و به قولی از ماهیتابه داغ به آتش بپرن و دوباره گرفتاری های جدیدی رو تجربه کنن نباید برچسب بی عرضگی به این زنان زد. مصداق اینکه کسی رو نابینا کنن و و بعد چون نمیتونه ببینه اون شخص رو مقصر بدونن. بهتره کمی با چشم باز به مسائل زنان در ایران نگاه بشه. من نمی دونم شما مرد هستید یا زن ولی میتونید اولین قدم رو برای مبارزه با این مساله بردارید اگر واقعا از کهتر بودن زنان جامعه ناراحتید. امیدوارم نوشته من شما رو ناراحت نکرده باشه :)
سه‌شنبه 14 تیر 1390

naslesookhteh - ایران - تهران
saraee - ایران - اهواز الان که تعداد دخترها هم تو دانشگاه بیشتر هم تو محل کار. بی عدالتی دیگه سهم پسرهاست که باید تو این شرایط و با این درآمدهای کم از عهده مخارج سرسام آور زندگی امروز و دزعین حال توقعات ریز و درشت خانم بر بیان.
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

saraee - ایران - اهواز
پس این همه آمار اعتیاد آقایون، پرونده های کتک خوردن و تحقیر شدن خانم ها توسط همسرانشون و .. رو می تونیم نادیده بگیریم؟. در ضمن ایران فقط تهران و شهرهای بزرگ نیست . ما در شهرستانها و روستاها با معضلات بزرگ تری دست و پنجه نرم می کنیم. در مورد دانشگاه رفتن هم باید گفت همه خانواده این اجازه رو به دخترانشون نمیدن و بسیاری قوانین سختی در این مورد دارن. در خیلی از رشته ها که پذیرش زن نداریم. همین امسال در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت جز دو رشته در هیچ رشته ای پذیرش زن نداشت. با این همه سختی اگه میبینید هنوز آمار جامعه زنان دانشگاهی بالاست ( البته نسبت به کل زنان جامعه بسیار هم پایینه) باید برای قوی بودن این زنها رو تشویق کرد.. با احترام
پنج‌شنبه 16 تیر 1390

salarkhan - آمریکا - لس آنجلس
محمدرضا بهشتی - ایران - تهران "مهریه حق است شکی درش نیست" نه عزیز من شک درش هست خوبم هست این فقط در قوانین وحشیانه تازی(اونم بیشتر از نوع ج ا وجود داره)واسه اینکه زن در دیدگاه اینا یه جنسه که باید پولشو داد عوضش حق طلاق کتک زدن ناقص خطاب کردن شهادت دادن و....مال مرده.تو یه جامعه مدرن ازدواج یه قرارداد بلند مدت(پیش فرض مادام العمره)که بر اساس برابری و تعهد بسته میشه.یکم بیشتر مطالعه و فکر کن
شنبه 18 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.