آیا این مشخصه رفتاری، نشانه خودکشی است ؟


آیا این مشخصه رفتاری، نشانه خودکشی است ؟

واقعا چه کسی فکر می کند آمار خودکشی در کشورهایی که مردمش شادتر از بقیه هستند این قدر بالا باشد ؟

کسانی که شادتر هستند بیشتر دست به خودکشی می زنند.

تحقیقات مشترک دانشگاه وارویک انگلستان و کالج همیلتون در نیویورک صورت گرفته این موضوع را به اثبات رسانده .بر طبق این تحقیق کشورهایی که دارای بیشترین نرخ خودکشی هستند عبارتنداز کانادا ، امریکا ، سویس وایرلند.

در آمریکا و البته سایر کشورهای نامبرده مردم از زندگی و برآورد آن راضی تر هستند و به همین خاطر بیشتر در معرض خودکشی ناشی از ناملایمات و شکستهای ناگهانی قرار دارند. در مقابل مردم در کشورهای دیگر که آمار شادی ورضایت از زندگی چندان بالا نیست کمتر دلیلی برای خودکشی می تراشند و با سختی های زندگی بیشتر آشنا هستند.

 درآمریکا برای مثال ایالت یوتا  از نظر رضایت مردم از زندگی دررتبه اول است و در خودکشی در رتبه نهم جای می گیرد اما نیویورک که مردم درآن نسبت به باقی شهرهای امریکا چندان شاد نیستند و در رتبه 45 از این نظر جای می گیرد و دارای پایین ترین رتبه خودکشی است .هاوایی هم که پس از یوتا از نظر میزان رضایت از زندگی قرار دارد ، در بین 5 ایالت با آمار بالای خودکشی است.

پرفسور اندرو اسوالد از دانشگاه وارویک و یکی از مسئولان این تحقیق می گوید:«مردم در شهرهایی که شرایط زندگی سخت است تحمل بیشتری برای برخی از شکست ها دارند و همین موضوع انتظار آنها اززندگی را پایین می آورد ولی در کشورهایی با آمار رضایت وشادی بالا افراد شکنندگی بالایی در برابر مشکلات دارند و خیلی زود درمواجهه با معضلات به فکر خودکشی می افتند. »
punisher - ایران - شیراز
ما چنین چیزهایی از صدر اسلام داشتیم. چون در اسلام جان اسلام خیلی با ارزش است بنابراین همیشه گریه و زاری و تو سرزدن دارند که کسی خودکشی نکند و اگر کسی هم قصر در رفت با ساندیس خورها طرف است. پس اینقدر دوستان خوب کافرم با اسلام ناسزا نگویند که اند End همه چیز است.
دوشنبه 13 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
نتیجه این تحقیقات کاملا منطقی بنظر میاید و چنین حسی هم من داشتم که امار خودکشی در کشورهای مرفع بالاتر از کشورهای غیرمرفع میباشد مانند حکایت داستان سیمرغ و سی مرغ ! و کسانیکه متاسفانه / خوشبختانه از بچگی که در " پر قو " بزرگ شدند, با کوچکترین درد و کمبود خود در دوران بزرگسالی, دست به خودکشی میزنند و حوصله تجزیه و تحلیل ندارند و نکته ای که من شخصا توجه کردم, موضوع " مذهب " هم نقش بزرگی در تصمیم گری به خودکشی کمک میکند, یعنی من بخوبی یادم میاد وقتیکه بچه ( فرشته ) بودم, در بین راه مدرسه, بچه های خوش باور و ساده و مذهبی, چیزهایی که پدرانشان بعد از خواندن نماز, در کتابهای پوسیده رساله های مذهبی پیدا میکردند و میخواندند و برای فرزندانشان تعریف کرده و انان هم برایم تعریف میکردند که برای روح و روان پاکم, مانند تجاوز روحی از نوع مذهبی بود که هنوز وقتی کلمه خودکشی را میشنونم, اتوماتیک به یاد این داستان بچه ها میافتم
دوشنبه 13 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): که مجازات خودکشی در اخرت در دین اسلام, قرار دادن یک پا در ابجوش, و یک پا در اتش هست و دستهایت تا ابد به ریسمان بسته است ! و تا به امروز نمیدانم که ایا این مجازاتها حقیقت دارد و یا فقط از ذهن پوسیده یک اخوند سرچشمه گرفته?! جان کلام اینکه چون در جهان مدرن بچه ها دارای پدر نمازخوانی ندارند, پس اعتقادی به جهنم و از این قبیل چرندیات ندارند, و با کوچکترین ضربه روحی, خود را بدرک واصل میکنند ! پس خوب است که همیشه شاد و زندگی باشیم .
دوشنبه 13 تیر 1390

عرق سگی - ایران - تهران
حالا مسئولین سایت انقدر از خودکوشی مطلب بگذارید تا حوس خود کشی کنیم./
دوشنبه 13 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
این خانم توی عکس بالا اینقدر خوشحاله اومده خودکشی کنه? حیف !!!
دوشنبه 13 تیر 1390

irane eslami - دبی - دبی
عزیزم مهم دل هستش که خوش باشه.حالا تو هرچقدر دلت میخواد لخت باش و بخندو بپر بال ل یا برقص.دل خوش نباشه دنیات میشه جهنم
دوشنبه 13 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
شایدم خواسته روی ریل یک عکس تاریخی بندازه ..:d
دوشنبه 13 تیر 1390

joje naghola - ایران - تهران
داره ترنی که میاد و تبلیغ میکنه.... looooooooooooooooool
سه‌شنبه 14 تیر 1390

بهدین - آمریکا - نشویل
شاید آرزوی رسیدن بە زندگی مرفە و آزادی در کشورهای زیر ستم و یا ندار، برای بسیاری از مردمانش انگیزەی زندگی است اما کسانی کە اینها را دارند و بدنبال معنایی دیگر برای زندگی هستند و آنرا پیدا نمیکنند، بە افسردگی وگاهی خودکشی میرسند. ولی شاید در کشورمان وضع فرق میکند. من کە آنجا افسردە بودم و اینجا شاد هستم. نماز اجباری، دیدن چهرەهای کریە و غضب آلود در پشت شیشە پاترول کمیتە، شنیدن داستانهای خزعبل دینی در کلاس درس و تلاش مذبوحانە و ناامیدکنندەی معلم قرآن در تقلید از لهجەی عربی و کلا همەی سیستم زشت منظر و بدبوی اسلامی مثل دو دست بیخ گلوم بودند و کمتر روزی بدون افسردگی سپری میشد.
سه‌شنبه 14 تیر 1390

nemat420 - کانادا - لندن انتاریو
khosh bavar دوست عزیز ما بلاخره نفهمیدیم مذهبی بودن خوبه یا بد.اگر به قول شما مذهب از خودکشی جلوگیری میکنه پس چرند نیست . از گفته های شما دوست گرامی نتیجه میگیریم که چه بسا تجاوز های روحی که جان افراد را نجات داده واز خودکشی جلوگیری کرده است.پس شاد و تجاوز گر روحی باشیم ههههه.
سه‌شنبه 14 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ونکوور
تازگی ها از خیانت و خودکشی کولاک کردی ادمین جان قضیه چیه?!
سه‌شنبه 14 تیر 1390

yashainiran - ایرانا - ایران
یعنی چی ؟ در همین سایت نوشته شده زنی در کردستان به خاطر فقر و نداری خودکشی کرد و یا در روزنامه ها و سایتهای دیگر نوشته می شود علت اصلی خودکشی فلان مرد و یا زن فقر و نداری بوده و حالا در این متن اشاره شده که علت اصلی خودکشی ها دلخوشی و خوشی زیاد می باشد!!
سه‌شنبه 14 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
nemat420 : دوست گرامی, به این نوع سوال شما میگویند سوال 1 میلیون دلاری ! ولی بیشوخی, با ایننوع داستانهای هولناک, ما را در بچگی " قتل و عام " کردند که حوصله زندگی و مردن را دیگر نداریم, پس ضررش بیشتر از نفعش است, زیرا بیخدایان زندگی سبکتر و زیباتری در دوران بچگی دارند, پس شاد و بیخدا باشیم !
سه‌شنبه 14 تیر 1390

Pezhman - اتریش - وین
در جهان سوم آماری نیست که بدانیم سوئیس بهتره یا بنگلادش.!!چه زنانی که خودسوزی میکنند ونامشان برده نمیشود.پس اینگونه آمارهای خنده دار ندهید وگرنه بسبک زنان افغان وایران وپاکستان وهند وکردستان وکشورهای اسلامی,یک پیت نفت و بنزین میریزم روی خودم.و خونم می افتد گردن سایت محترم...لوول
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.