نیروی انتظامی: ورود زنان به قهوه‌خانه‌های دارای قلیان ممنوع است


نیروی انتظامی: ورود زنان به قهوه‌خانه‌های دارای قلیان ممنوع است

همزمان با تشدید برخورد نیروی انتظامی با «بدحجابی» در چارچوب طرح «امنیت اخلاقی» که به تازگی آغاز شده است، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، از اعمال محدودیت‌های تازه برای زنان در پایتخت و ممنوعیت ورود آنها به قهوه‌خانه‌های دارای قلیان خبر داده است.

حسین ساجدی‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، روز دوشنبه اعلام کرد، ورود زنان به چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌هایی که قلیان در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند، ممنوع شده است.

وی در این باره گفته است: «در پی درخواست‌های مکرر مردم به خصوص خانواده‌ها و دریافت گزارشات متعدد و در راستای طرح ارتقای امنیت اخلاقی و با هماهنگی مراجع قضایی مقرر شد، از ۲۰ تیرماه امسال ورود بانوان به چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌هایی که با قلیان از مشتریان خود پذیرایی می‌کنند، ممنوع خواهد بود.»

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ همچنین با بیان اینکه در مناطق بالای شهر تهران، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها با عنوان «دیزی‌سرا» فعال هستند، گفته است: «بدین ترتیب حدود ۴۰ درصد چایخانه‌های شمال تهران که با عنوان دیزی‌سرا فعالیت و با قلیان سرویس‌دهی می‌کنند شامل طرح ممنوعیت ورود بانوان می‌شوند.»

وی صاحبان این گونه چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها را تهدید کرده است، در صورتی که از ورود زنان جلوگیری نکنند، با آنها «برخورد قانونی» خواهد شد و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

در این میان هر چند به گفته حسین ساجدی‌نیا طرح ممنوعیت ورود زنان به قهوه‌خانه‌های دارای قلیان «هم اکنون» شامل سفره خانه‌های سنتی نمی‌شود، اما وی تهدید کرده است، نیروی انتظامی «نظارت ویژه‌ای» بر سفره‌خانه‌ها اعمال خواهد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در حالی از طرح جلوگیری از ورود زنان به قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌های دارای قلیان خبر داده است، که ماموران نیروی انتظامی در روزهای گذشته برخوردهای خود را با آنچه که «بدحجابی» نامیده می‌شود، تشدید کرده و با حضور در خیابان‌های پررفت و آمد و مراکز خرید با زنانی که از نظر آنها پوشش مناسب ندارند برخورد می‌کنند.

این برخوردها در چارچوب طرح «امنیت اخلاقی» صورت می‌گیرد که حدود سه هفته پیش  اجرای آن به ویژه در تهران و استان‌های شمالی کشور آغاز شده است.

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، با بیان این که این طرح «بنا به مطالبات مردم از پلیس» به اجرا درآمده، گفته بود: «طرح برخورد با بد پوششی مواردی از قبیل لباس‌های تنگ، مشخص شدن موهای زنان از دو طرف روسری، سگ گردی، مزاحمت نوامیس،‌ آلودگی صوتی و بد پوششی را شامل می‌شود.»

«حمله اراذل و اوباش به استخر زنانه کذب است»

از  سوی دیگر، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در سخنان روز دوشنبه خود خبرهای منتشر شده درباره حمله «اراذل و اوباش» به یک استخر زنانه در تهران را تکذیب کرده است.

حسین ساجدی‌نیا در این باره گفته است: «شایعه کرده بودند که یک استخر زنانه از سوی اراذل و اوباش مورد حمله قرار گرفته که این موضوع تکذیب می‌شود و چنین حادثه‌ای اتفاق نیافتاده بود.»

چند روز پیش فاطمه آلیا، از نمایندگان اصولگرای مجلس، از حمله به یک استخر زنانه توسط «تعدادی از اراذل و اوباش» خبر داده و گفته بود: «حمله کنندگان به استخر زنانه قبل از آن که به اهداف شوم خود دست یابند، توسط نیروی انتظامی بازداشت شده‌اند.»

این خبر اندکی پس از آن منتشر شده بود که انتشار خبرهایی درباره تجاوز گروهی به زنان در برخی نقاط ایران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت و برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی در واکنش به این خبرها، قربانیان این تجاوزها را نیز به علت داشتن «پوشش بد» مقصر دانسته بودند.
avareh swed - سوئد - بوروس
یک جای کار گیر دارد .همیشه اینطور بوده وهست تا کوپنها بودند برای خواباندن سروصدا یک کوپن اعلام میکردند ویا موتور سواراها که میریختند درخیابان ها وبجان دختران وزنان میافتادند . باز سر گاو در خمره گیر کرده. باید دید کجا شلوغ وپلوغ است و یا با کی دارن قرار داد انچنانی میبندند .وگرنه برای تنگی ویا رنگی بودن خانمها نیست .
دوشنبه 13 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
همانطوریکه قبلا گفتم و انهم بطور کنایه : حذف زنان از زندگی اجتماعی و سیاسی و اقتصادی ! درد اوره که بجای " حل مسئله " باعث " حذف مسئله " از جامعه بشونند ! ننگتان باد
دوشنبه 13 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
مُــــــــلا ی شــــــوم!!....
دوشنبه 13 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
واقعا بیچاره زنان دلاور ایران زمین از دست این رژیم جنایتکار آخوندی به کجا پناه ببرند,,این مزدوران چون خودشون خانمهاشون فاطی کماندو تشریف دارند و به این جاها پاشان کوتاست...البته در غیاب <آقاهاشون آررررره چه چیزهایی که نمیکنند..( البته نیروی نامردمی ایران همراه عیالشون تعطیلات را در بیروت و از رقاصخانه ها شب را به کله سحر میرسونند.واقعا که لبنان توریستی و جای عشق و حاله..ولی افسوس که بیروت را حسن تروریست بدنام کرده ).
دوشنبه 13 تیر 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
باز هم رژیم جسد دزد، زورش به زنها رسید
دوشنبه 13 تیر 1390

هامون-مالزی - مالزی - کوالالامپور
ولی اگر باج بیشتری بپردازید مانعی ندارد ..
دوشنبه 13 تیر 1390

smartrun - کانادا - تورونتو
جنگ ایرانها و عربها به چایخانها رسید !! خاک توی سر این مذهبهای امل بدبختهای زن ندیده ...ههههه حیف نون .. ههههه توی تورونتو توی کافه شاپها دختر پسرها چه حالی دارند >>>> مملکت داریم زیر نظر عرب پرست تان ..... خوش باشید .
دوشنبه 13 تیر 1390

عرق سگی - ایران - تهران
تابلو مغازه بسیجی ها ./مکانیکی برادران مرادی به جز احمد /
دوشنبه 13 تیر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
خب دیگه همه مشکلات رفع شد و اسلام هم بخطر نمی افته ...
دوشنبه 13 تیر 1390

tanhaee - ایران - اصفهان
با این که من با خیلی چیز‌هاشون مخالفم ولی‌ از این نظر دمشون گرم چه معنی‌ میده دختر بره بشینه قلیون بکشه پسر هاشم بیخود میکشن که دیگه دخترا باشن گذشته از این وقتی‌ یه دختر وارد می‌شه یه جوری همه پسرا نگاش می‌کنن که اگه دست خودشون باشه همونجا دختر بدبخت را لخت می‌کنن پس اصلا چه معنی‌ میده دختر بره این جور جا
دوشنبه 13 تیر 1390

daryosh - انگلستان - لندن
من میگم که اقایان اخوندها .اصلا از فردا یه فتوا بدین که خانمها از فردا صبح از زیر لحاف بیرون نیان. اخه بیرون که خبری نیست. همونجا بمونن شب هم که رفتی لحافتم گرمه. یک دفئه خیال خودتو راحت کن./با عرض معزرت از خانمها/
دوشنبه 13 تیر 1390

marjan_blue - ایران - تهران
کم کم بفرمایید رانندگی برای زنان هم ممنوع است.کلا زن برود بمیرد
دوشنبه 13 تیر 1390

irane eslami - دبی - دبی
قانون خوبیه.بیجنبه هارو باید محکم بگیریشون تا کثافت به بار نیارن
دوشنبه 13 تیر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
اګه قلیان بد وزیان اور است دیګه زن ومرد نداره !! من که با جمع اوری قلیان بطور کلی موافقم ولی اینکه مردها بکشند زنها نه چه معنایی داره ؟ یکی از پر درامد ترین موارد قاچاق در ایران واردات تنباکو قلیان از کشورهای عربی است که توسط خود سپاه انجام میشود و قلیان یکی از مواد ی است که زمینه ساز اعتیاد افراد به مواد مخدر قوی تر است و تقریبا ۷۵ ٪ مواد تشکیل دهنده تنباکو با طعم میوه جات شیمیایی و بسیار برای سلامتی خطرناک میباشد
دوشنبه 13 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ونکوور
چقدر این حکومت ناز خانوما رو میکشه و مواظب سلامتیشونه!! میگه قلیان نکشید که هیچ پیش قلیانی ها هم نشینید که اون ریه هایی نانازتون خراب نشه.سیگار هم که چین و چروک میاره.استخر هم نروید که sun damage میشید.ارایش هم برای پوست خیلی خیلی بده.پوست را خراب میکنه.هوای الوده هم که دشمن سلامتیه.پس از خونه بیرون نروید...ممممم.. فقط کمی تحقیر و باتوم خوردن خوبه اگه از اندرونی بیرون خزیدید.تجاوز دسته جمعی هم باعث نشاط میشه...از جهت اینکه ا.ن شپش بزرگ فرمودند جامعه با نشاط باید باشد!!
دوشنبه 13 تیر 1390

sora.sefid - ایران - تهران
حال آدم از این حـ... ها به هم میخوره.خودشون کثافت و لجن و منحرفن فکر میکنن همه هم مثل خودشونن. ... روی شیطون و دارو دستشو سفید کردن. شیطون مطمئنا" تا حالا استفاء نامشو به خدا تحویل داده البته اگه اینا سر خدارم زیر آب نکرده باشن که چرا زن و افریدی و چرا واسه ی زن فلان افریدی و...... تف به غیرت مردای ایرانی که یه ریزه جربزه مثل این مردای یمنی مارمولک خورم ندارن..
دوشنبه 13 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
بنده خدا خانمها
دوشنبه 13 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
کم کم کاری میکنند و قانونی وضع میکنند که فقط در روزهاش مشخص زنان اجازه داشته باشند بیایند بیرون ،آن هم بشرطی که ورقه فرم را پر کنند و علت بیرون آمدنشان را به کلانتری محل اعلام کنند. طالبانها پیش اینها لنگ می اندازند.
سه‌شنبه 14 تیر 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
‫قدیما قهوه خانه ها محلی برای معتادین بود،در این قهوه خانه ها افراد جوان کمتر دیده میشد،در جلوی درب این چایخانه ها با خطی درشت نوشته بودند: ورود افراد معتاد ممنوع است،اما بیشتر مشتریان معتاد بودند و عده ای هم زیر میزی خرید و فروش میکردند،گاهی اوقات هم یکی دو تا زن بدبخت زوار در رفته هم در بین مشتریان دیده میشد.
سه‌شنبه 14 تیر 1390

khayyaam - استرالیا - ملبورن
از نظر شرعی حرام است چرا چون نی قلیان قبلا با لب یک مرد تماس داشته حال اگر خانمی همان نی قلیان را استفاده کند در های بهشت بسته ودر های دوزخ باز میشود دلیل از این محکم تر میخواهی . درکارخانه که ره عقل و فضل نیست وهم ضعیف رای فضولی چراکند
سه‌شنبه 14 تیر 1390

Royan - آلمان - آلمان
افغانستان ثانی! باعث تاسف است به کسی چه مربوطه که کی قلیان میکشه و کی نمیکشه هرچند من از دود و دم بدم میاد ولی به کسی ربط نداره.
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.