جعفری: بحث قاچاق کالا توسط سپاه انحرافی است


جعفری: بحث قاچاق کالا توسط سپاه انحرافی است

سرلشگر جعفری متهم کردن سپاه به دست داشتن در قاچاق کالا را رد کرد

سرلشگر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در واکنش به سخنان محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در رابطه با قاچاق کالا از اسکله‌های نظامی این حرفها را انحرافی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشگر جعفری به این خبرگزاری گفته "این ارگان همچون سایر نهادهای نظامی اسکله‌هایی نظامی در اختیار دارد اما هیچگونه مبادله تجاری در آنها انجام نمی‌دهد."

محمود احمدی نژاد دیروز، شنبه (۱۱ تیر)، در همایشی مربوط به پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تهران با تأکید بر لزوم بسته شدن همه گذرگاه‌های مرزی غیر قانونی در ایران گفت: "در این موضوع هیچکس نباید مصونیت داشته باشد و اگر کالای دفاعی، امنیتی و اطلاعاتی هم قرار است وارد کشور شود، می تواند از مرز قانونی وارد شود."

رئیس جمهور ایران آثار جابه‌جایی غیرقانونی کالا را "بسیار گسترده" خوانده و گفته بود "نمی‌خواهم بگویم سهم قاچاق کالا معادل حجم قانونی جابه‌جایی کالاست، ولی نمی توان گفت خیلی کمتر از آن است."

آقای احمدی نژاد در خلال سخنان خود به عنوان نمونه‌ای از گسترده بودن قاچاق کالا در ایران به ارقام کلان حاصل از قاچاق سیگار اشاره و اضافه کرد: "بین ۵۵ تا ۶۰ میلیارد نخ سیگار در ایران مصرف می شود که معادل ۲ هزار میلیارد تومان است. این رقم همه قاچاقچیان درجه یک دنیا را به طمع می اندازد، چه رسد به «برادران قاچاقچی» خودمان!"

ناظران بکار رفتن «برادران قاچاقچی خودمان» توسط محمود احمدی نژاد را عبارتی جنجالی و احتمالا کنایه ای به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نهادهای امنیتی- نظامی مشابه قلمداد کردند. شاید از همین روست که فرمانده کل سپاه به سرعت به موضع‌گیری دیروز آقای احمدی نژاد واکنش نشان داده آن را تکرار حرفهای انحرافی خوانده است.

سرلشگر جعفری به خبرگزاری مهر گفت: "نیروهای مسلح به طور طبیعی به دلیل وضعیت نظامی که دارند، اسکله‌هایی نظامی در اختیارشان است که در آنها هیچوقت بحث تبادل کالا صورت نمی‌گیرد و این مسایل صحبتهای انحرافی است که مطرح می‌کنند."

هفت سال پیش نمایندگان دوره ششم مجلس ایران که اکثر آنها از جناح اصلاح‌طلب بودند، در مورد واردات و قاچاق چای به ایران تحقیق و تفحصی انجام دادند که نتیجه آن روز ۵ خردادماه سال ۱۳۸۳ در یکی از آخرین جلسات مجلس ششم اعلام شد.

در بخشی از این گزارش، فهرست اسکله‌هایی که فعالیت تجاری غیرمجاز در آنها صورت می‌گرفت ارائه شده بود که در آن به صراحت از سه اسکله متعلق به سپاه پاسداران در چابهار، خور زنگی و هرمزگان در کنار چندین اسکله متعلق به نیروی انتظامی، نیروی دریایی ارتش، استانداری و چند نهاد دولتی دیگر نام برده شده بود.

m_h_gol - ایران - تهران
کدامیک از آین برادران راست می گوید و کدامیک دروغ می گوید ؟ حرفهای سر لشگر جعفری را باور کنیم یا رئیس جمهور محبوبمان را ؟! ! !
یکشنبه 12 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
جعفری...فرمانده کل 4پاه جنایتکاران عنقلاب اسـ......مطمعن باش،بعد از سقوط رژیم آخوندی هیچ جایی آرامش نمیبینی چه تو چه احمدی نامقدم و چه رادان نامرد.محاله که ایرانی جماعت شما وطنفرشها را فراموش و رها کنند.البته ایرانیهای وطنپرست و وطندوست.
دوشنبه 13 تیر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
میګن تا چوب را ور میداری ګربه دزده خودش در میره انها !!!! یکی از دوستان که از مدیران فرودګاه مهراباد بود میګفت که بیشترین قاچاق کالا را سپاه از طریق فرودګاه مهر اباد وارد ایران میکرد و به همین دلیل هم نمیخواستند که فرودګاه امام خمینی (لعنت الله الیه) راه اندازی بشه چون تو مهراباد سوله و امکانات برای کالای قاچاق داشتند و در فرودګاه جدید مشکل براشون پیش می امد به همین دلیل روز افتتاح سپاه بصورت کودتا فرودګاه جدید را تحت کنترل خودش دار اورد
دوشنبه 13 تیر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
خری گفت الاغی هم باور کرد/
دوشنبه 13 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
گربه دزد چوب رو که برداری حساب کار خودشو میکنه. خاک بر اون سر توخالیتون از همدیگه که نمیتونید پنهان کنید. به مردم دروغ میگین مثل روباه مکار. و چون مردم در جریان مستقیم جنایات شماها نیستن با اینکه باور نمیکنن ثابت هم نمیتونن بکنن. ولی کسانی که تا دیروز همپالکی بودین و با هم میخوردین , خبر از زیر و روی همدیگه دارین نمیتونین هاشا کنین. ولی با حماقت شماها چنین خریت هایی هیچ بعید نیست.
دوشنبه 13 تیر 1390

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
جریان قاچاق نیست. سپاه و بسیج پر سودترین بخش قاچاق را در ست دارند. مواد مخدر. تجارت برده وزنان به کشوهای عربی.سیگار. و حاضر نیستند.منافع خود را با باند احمدی قسمت کنند.احمدی تنها کاری که انجام داد. دوزدی را از باند رفسنجانی به باند خامنه ای منتقل داد. نسیبش ولی کاسه لیسی باند خامنه ای.دعوا فقط دعوای مافیا یی است. در همه جای دنیا مشابه. ایتالیا. مکزیک. کلمبیا.با این تفاوت که در ایران بی اسلام ومافیای دولتی است
دوشنبه 13 تیر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
نه بابا تو گفتی و ما هم باور کردیم .ههههه خود گویی وخود خندی عجب مرد هنرمندی ...الاغ مردم و چی فرض کردی????حنا تون دیگه رنگ نداره...بزمجه
دوشنبه 13 تیر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
چوب رو که برمیداری گربه دزد فرار میکنه
سه‌شنبه 14 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اخر ادم چه جوری میتونه به این بوزینه اشکول متولد نجف سرلشکر بگوید سرتشتک برایت زیاد است
سه‌شنبه 14 تیر 1390

Pezhman - اتریش - وین
«برادران قاچاقچی» خودمان!" ....کهریزک راهم رئیس مجلس اسلامی افشا کرد. بعضافه جنایات خمینی وخلخالی که جانشین رهبر آقای منتظری افشا نمود.خیانتهای سیاسی هم توسط دولت محبوب خمینی یعنی آقای مهندس مهدی بازرگان افشا شد.قتلهای زنجیره ای واکنون تجاوزات گروهی عوامل خامنه ای به مردم.طرفداران رژیم ضد زن و رژیم تروریست پرور.. بیدار شوید.اگر هنوز مهر وعلاقه ای به ایران دارید.این رژیم ایران را نابود خواهد نمود.
چهار‌شنبه 15 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.