دوپینگ ۴ دوچرخه‌سوار ایرانی


دوپینگ 4 دوچرخه‌سوار ایرانی

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) نتیجه تست دوپینگ چهار دوچرخه‎سوار کشورمان را مثبت اعلام کرد.

به گزارش مهر، دوچرخه سواران دوپینگی ایرانی نفراتی هستند که در مسابقات تور ریاست جمهوری تهران و تور آذربایجان شرکت کرده بودند و توسط ماموران ضد دوپینگ فدراسیون بین‎المللی دوچرخه سواری (UCI) از آنها تست دوپینگ گرفته شده بود.

مسابقات دوچرخه سواری تور ریاست جمهوری تهران 4 تا 8 خردادماه و رقابت‎های تور بین‎المللی آذربایجان نیز یک هفته پیش از این رقابت‎ها برگزار شد. در جریان این رقابت‎ها ماموران ضد دوپینگ فدراسیون بین‎المللی دوچرخه سواری (UCI) به نمایندگی از آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) از شرکت کنندگان نمونه‌گیری کردند.

تست‎های به عمل آمده از ورزشکاران شرکت کننده در این رقابت‎ها به طور مستقیم توسط «وادا» آنالیز شد و نتایج آن در اختیار فدراسیون بین‎المللی دوچرخه سواری قرار گرفت. در این میان نتیجه تست دوپینگ 4 دوچرخه سوار کشورمان نیز مثبت اعلام شده است که به همین دلیل دو نفر از آنها از حضور در رقابت‎های تور «کینگ هایلگ» چین محروم شدند.

دوپینگی‎ها چه کسانی هستند؟

رحیم امامی و صمد پور سیدی دوچرخه سواران کشورمان هستند که به منظور شرکت در رقابت‎های تور «کینگ هایلگ» عازم چین شده‎اند اما به دلیل مثبت اعلام شدن نتیجه تست دوپینگ‎شان در تور ریاست جمهوری تهران از حضور در مرحله نخست تور «کینگ هایلگ» محروم شدند.

حسن ملکی و امیر محمدی نیز دو دوچرخه سوار شرکت کننده در تور بین‎المللی آذربایجان هستند که از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ دوپینگی معرفی شده‌اند. وادا نتایج مربوط به تست دوپینگ این چهار دوچرخه سوار ایرانی را به فدراسیون بین‌المللی دوچرخه سواری اعلام کرده است این در حالی است که هنوز این موضوع به طور رسمی به نادو ایران اعلام نشده است.

نادو ایران مسئولیتی در مورد نتایج ندارد

لطفعلی پورکاظمی، دبیر ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز ضمن تائید این مطلب، اظهارداشت: نمونه گیری ازشرکت کنندگان تور ریاست جمهوری تهران و تور بین‌المللی آذربایجان توسط افسران ضد دوپینگ UCI و با دستور  وادا انجام شد. به همین دلیل مدیریت نتایج و اعلام رسمی آن هم بر عهده آنهاست.

وی تاکید کرد: پیش از آنکه نتیجه تست‎ها به نادو اعلام شود به فدراسیون بین‏المللی دوچرخه سواری اعلام شده بود. محرومیت دوچرخه سواران ایرانی شرکت کننده در تور بین‎المللی چین هم به همین دلیل انجام شد.

دبیر نادو ایران با بیان اینکه وادا هنوز به طور رسمی نتیجه مثبت تست دوپینگ دوچرخه سواران ایرانی را به نادو ایران اعلام نکرده است، تصریح کرد: این موضوع به صورت رسمی به فدراسیون بین المللی دوچرخه سواری اطلاع رسانی شده است فدراسیون ایران هم از این طریق در جریان قرار گرفته است. احتمالا به زودی اسامی دوپینگی ها به نادو هم اعلام خواهد شد.

پورکاظمی تاکید کرد: نادو ایران هیچ مسئولیتی در مورد نتایج اعلام شده و محرومیت‎های مربوط به آن ندارد. وادا و UCI در این زمینه تصمیم گیرنده هستند.

دبیر نادو ایران تصریح کرد: البته وادا بر اساس آنالیز نمونه A این دوچرخه سواران تست دوپینگ آنها را مثبت اعلام کرده است. این ورزشکاران می‎توانند متقاضی درخواست آنالیز نمونه B خود باشند. حتی بعد از صدور رای هم مجاز خواهند بود نسبت به رای صادره به شورای استیناف اعتراض کنند.

shahab46 - المان - هانوفر
وقتی از عنتر معظم گرفته تا روضه خوان این مملکت تریاک نشخوار می کنند از ورزشکار اعزامی که حتما باید در خط این اوباش باشد تا بخارج برود چه انتظاری است
یکشنبه 12 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
دوپینگ +ایستادن بر سکو قهرمانی+عکس درروزنامه ها.سایتها.=ویزا و اقامت آمریکا!!!!....
یکشنبه 12 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.