رژیم غذایی لاغری ده روزه


رژیم غذایی لاغری ده روزه

جام جم آنلاین : روزها می آید و می‌گذرد و بسیاری از ما می‌خواهیم وزن خود را کاهش دهیم و البته برای شروع رژیم، مدام امروز و فردا می‌کنیم. برنامه رژیمی این هفته گزینه مناسبی برای به فعل رساندن تصمیم به لاغری است. در این برنامه غذایی 10 ناهار وجود دارد که به شما کمک می‌کند که رویای خود را به حقیقت برسانید.

  در این رژیم تاکید بر خوردن میوه و سبزیجات تازه و شیر است. بکوشید از همه موارد استفاده کنید زیرا هر کدام دارای خواص معجزه‌آسایی است. برای مثال مصرف زیاد چربی و کمبود الیاف گیاهی (فیبر) در رژیم غذایی می‌تواند باعث بروز بسیاری سرطان‌ها چون سرطان روده بزرگ ‌شود. برای پیشگیری از این بیماری‌ها پیشنهاد می‌شود به میزان مصرف میوه و سبزی روزانه خود بویژه از سبزی‌های گروه کلم که در این برنامه بسیار از آن استفاده شده،‌ بیفزایید.

روز اول:
نان ذرت مکزیکی (تورتیلا)،70 گرم گوشت سینه بوقلمون، نیم پیمانه کاهوی خرد شده، 2 قاشق غذاخوری هویج رنده شده و یک قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب. این غذا را همراه مقداری میوه و یک لیوان شیر یک درصد چربی نوش جان فرمایید.
 
روز دوم:
3 پیمانه پر از اسفناج تازه یا کاهو، نیم پیمانه قاشق غذاخوری گردو، نیم پیمانه کلم بروکلی، یک سوم پیمانه لوبیا قرمز یا قلوه و 2 قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب. این وعده را همراه با نان غلات و تکه‌های پنیر کم‌چرب سرو فرمایید.

 
روز سوم:
نان کامل گندم یک کف دست، لوبیا قرمز یک چهارم پیمانه، هویج خرد شده یک چهارم پیمانه، خیار خرد شده یک چهارم پیمانه و تکه‌های کوچک فلفل قرمز و 2 قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب. این غذا را با ماست و یک لیوان شیر میل کنید
 
روز چهارم:
نان کامل گندم، 2 قاشق غذاخوری پنیر فتای کم‌چرب خرد شده، یک سوم پیمانه برگ اسفناج تازه، یک قاشق چایخوری سس خردل با تکه‌های میوه و یک لیوان شیر یک درصد چربی را میل کنید.
 
روز پنجم:
2تکه (به اندازه کف دست) نان کامل غلات با 2 برگ بزرگ کاهو و 70 گرم تن که روغن آن را گرفته باشید، یک قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک، یک قاشق غذاخوری سس مایونز و یک چهارم پیمانه کرفس خرد شده. این وعده با سالاد، میوه و یک لیوان شیر سویا خورده شود.
 
روز ششم:
اگر می‌خواهید بیرون از خانه غذا بخورید، کوچک‌ترین سایز چیزبرگر، سالاد با سس یا ساندویج مرغ کباب شده با سس مایونز و هویج و یک لیوان آب پرتغال سفارش دهید.
 
روز هفتم:
یک کاسه سوپ مرغ و حبوبات و برنج، کمی سبزیجات هم اضافه کنید و به همراه میوه تازه و ساندویج پنیر با نان میل کنید (از روغن یا کره خیلی کم استفاده شود.)
 
روز هشتم:
2 تکه نان تست، یک تکه آن را با 2 قاشق غذاخوری آواکادو پوره شده، یک چهارم پیمانه جوانه جو، یک تکه پیاز قرمز، یک قاشق چایخوری دانه کنجد، 2 قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب و 35 گرم پنیر چدار کم‌چرب رنده شده. این را در فر بگذارید و گرما دهید تا پنیر آب شود. می‌توانید چیزهای دیگری هم اضافه کنید تا به شکل ساندویج درآید. تکه نان تست دیگر را روی آن بگذارید. این غذا را با آب گوجه و مقداری میوه میل کنید.
 
روز نهم:
20 گرم پنیر کم‌چرب، 2قاشق غذاخوری مربای گیلاس و یک چهارم پیمانه هویج خرد شده را بین 2 تکه نان تمام غلات بگذارید تا شبیه ساندویج شود و همراه یک لیوان شیر یک درصد چربی و میوه نوش جان نمایید.
 
روز دهم:
2 قاشق‌ چایخوری سس خردل بر نیمی از نان شیرین تمام گندم، یک ورقه پیاز، خیار، تکه‌های فلفل، برگ اسفناج تازه و پنیر کم‌چرب روی آن تکه دیگر نان را قرار دهید و به همراه سالاد کلم بروکلی با سس کم‌چرب میل کنید.

khosh bavar - ایران - یزد
اگر موفق نشدید, 10 روز دیگر به ان اضافه کنید و طبق قانون " تا 3 نشه, بازی نشه " یک 10 روز دیگر درد بکشید که حتما به ان اندام کمر باریکی مورد نظر همسایه و دوستتان خواهید رسید ! پس شاد و ضدرژیمی باشیم .
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
چقدر خوب ولی همه چیز بستگی به اراده آدمها داره
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
khosh bavar - ایران - یزد-فرهاد جان این چه رژیم غذایی شد ،اینکه دستور یک وعده غذای روزانه را نوشته پس بقیه وعده های غذایی چه میشود ، یاشاید من اشتباه میکنم .
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

miumiu - انگلستان - لندن
اینها همه الکی میباشد من بیچاره انقدر از این رژیم ها استفاده کردم تا اینکه دچار سرطان سینه شدم باور کنید که فقط با فعالیت زیاد میتوانید لاغر شوید زندگی ها ماشینی شده و همه تنبل شدند خب مسلمه که هزار و یک مریضی سراغ ادم میادش.
جمعه 10 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
pelle عزیز, گیلکی تی قربان برار جان, مون خینوم تر چیزی بگوم که مون اصلا حوصله و وقت خوندن این چیزها رو نداروم و طوطی واری چیزی نویسنوم که زود به بقیه کارهامون برسوم ! اره پله عزیز, این است راز فرهاد خوش باور که به این زبان نوشتم که کسی متوجه منظورم نشه که فکر کنم باید لهجه " شیرین " شمالی باشه که اگر متوجه نشدی, اجازه داری ازم سوال هکونی ( بکنید ) , پس شاد و مثل همیشه ضد رژیم باشیم !
جمعه 10 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
. khosh bavar - ایران - یزد -قربانت فرهاد جان فکر میکنم منظورت را متوجه شدم . لهجه شیرین گیلکی را همیشه دوست داشتم .
جمعه 10 تیر 1390

kamelia-77 - انگلستان - لندن
khosh bavar - ایران - یزد دوست عزیز من همه رو فهمیدم و متوجه منظور شما هم شدم که شما چی نوشتید. لهجه شیرین شما هم اگه اشتباه نکنم باید سمت لاهیجان باشه چون من در لاهیجان و لنگرود این لهجه رو شنیده بودم .
جمعه 10 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
kamelia-77 عزیز, پس خیلی بد شد, که من خودمو رو لو دادم که سربازان خولنام امام 007 منو پیدا خواهند کرد که مرا صراط ال مستقیم روانه کهریزک میکنند که عطوفت اسلام ناب محمدی را بمن ثابت بکنند ! ایا درداور نیست ?! بهرحال, شما لطف دارید که زبان ولایتم را شیرین مینمایید که امیدوارم برای خانواده محترمتان هم شیرین باشید, ولی من بچه شمال هستم که گیلان و مازندران ندارد , پس شاد و شمالدوست باشیم
جمعه 10 تیر 1390

kamelia-77 - انگلستان - لندن
khosh bavar - ایران - یزد ممنونم از شما دوست عزیز شما محبت دارید و اگه برای من زبان گیلگی شیرین هستش به خاطر اینکه من خودم شمالی هستم و کاملا به این زبان اشنائی دارم و خیلی خوشحالم از اینکه دوست شمالی بسیار خوب و خوش باوری چون شما دارم. به قول شما شاد و شمالدوست باشیم.
جمعه 10 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
kamelia-77 عزیز, پس خوشبحال اقاتون که ایشون را با ترش تره و شیرین تره بدجوری بدعادتشون کردید !? به ایشون حسودیم میشه ! ولی شما نگفتی که اصلا بلدید میرزاقاسمی درست بکنید یا نه ?! سلام به همه برسونید و تا بعد .
جمعه 10 تیر 1390

kamelia-77 - انگلستان - لندن
khosh bavar - دوست عزیز مگه میشه کسی شمالی باشه و بلد نباشه میرزا قاسمی و ترش تره باقالی خورش درست کنه .اره دوست عزیز من بلد هستم و همیشه باید برای شوهرم و دخترم درست کنم چون دخترم عاشق غذاهای شمالی هستش و تا این غذاها همراه ترشی هفت بیجار و درار نباشه اصلا غذا نمی خوره و کم مونده که توی شیری هم که می خوره درار بریزیم .خوش باور عزیز امیدوارم روزی شما تشریف بیارین اینجا و به ما افتخار بدین و ما رو خوشحال کنید ,میرزا قاسمی هم حتما براتون میپزم ,قول میدم
شنبه 11 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
kamelia-77 عزیز, مرسی از این همه صفا و بی غل و غشی تان ! نوشجانتان که امیدوارم همیشه خوش و خرم و شیرین باشید و چقدر شما خانم 6 کار تشریف دارید که دخترخانم نازتان عاشق غذای ایرانی و انهم شمالی هستند ! واقعا سعادتیه که اگر بچه های امروزی مانند ما که بچه و بخور بودیم باشند ! نوش جانتان و به امید دیدار و به امید پایدار بودن شمال همیشه سبز و خرم ایران ما, پس همواره شاد و باهم باشیم !
شنبه 11 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.