آمریکا نیروی انتظامی ایران را به دلیل همکاری در سرکوب معترضان سوری تحریم کرد


آمریکا نیروی انتظامی ایران را
به دلیل همکاری در سرکوب معترضان سوری تحریم کرد

آمریکا روز چهارشنبه، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی،  اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده این نیرو به همراه  احمد رضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی را به اتهام  همکاری با حکومت بشار اسد در سرکوب معترضان در سوریه تحریم کرده است.

وزارت خزانه داری امریکا اعلام کرده است علاوه بر نیروی انتظامی ایران، ژنرال جمیل حسن، رئیس سازمان اطلاعات نیروی هوایی ارتش سوریه، و اداره امنیت سیاسی سوریه را نیز به اتهام سرکوب مخالفان تحریم کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: احمد رضا رادان در ماه آوریل سال جاری به دمشق سفر کرده است تا در زمینه نحوه سرکوب مخالفان به حکومت بشار کمک کارشناسی ارائه کند.

دیوید کوهن معاونت وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی، در همین زمینه گفته است:«با (تحریم های) امروزما کمک نظامی و نیروهای امنیتی ایران به حکومت سوریه برای سرکوب مردم سوریه را افشا کردیم.»

وی همچنین گفته است تحریم ها علیه مقامات سوریه در راستای افزایش فشار بر حکومت بشار اسد برای پایان دادن به خشونت و سرکوب در  سوریه و آغاز گذار به سیستمی مبتنی بر رعایت حقوق جهانشمول مردم این کشور است.

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، نیز در پاسخ پرسشی در خصوص تاثیر این تحریم ها گفت:«این (تحریم ها) توانایی های آنها در همکاری با  شرکت ها و سرمایه گذاران بین المللی محدود خواهد کرد، بنابراین دامنه این تحریم ها گسترده است.»

بنا براین تحریم ها، کلیه اموال این افراد و نهادها مورد تحریم در قلمرو آمریکا توقیف شده و همکاری شهروندان آمریکا با آنها ممنوع است.

مارک تونر همچنین گفته است:«نکته مهم تر این است که  ما با این اقدامات به این افراد پیام میدهیم که ما رفتار انها را زیر نظر داریم و در این خصوص نیز اقداماتی انجام می دهیم.»

 در همین زمینه، اتحادیه اروپا هفته گذشته  محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه، قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، و حسین طائب، فرمانده اطلاعات سپاه ایران، را به اتهام همکاری در سرکوب معترضان سوری تحریم کرد.

اتحادیه اروپا گفته بود این افراد به اتهام «تهیه تجهیزات و کمک به حکومت سوریه برای سرکوب اعتراضات» در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

پیشتر ایالات متحده نیز در چارچوب اقدامات خود برای وادار ساختن رهبران سوریه به توقف سرکوب خشونت‌‌آمیز اعتراض‌ها در این کشور، علاوه بر بشار اسد و مقام‌های بلندپایه این کشور، دو فرمانده عالی‌رتبه سپاه پاسداران را تحریم کرده بود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نام این دو فرمانده را قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، و محسن چیذری، یکی دیگر از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه قدس، اعلام کرد.

نیروی قدس بخشی از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی است که مسئولیت عملیات برون‌مرزی این نیرو را برعهده دارد.

فعالان حقوق بشر می گویند، از زمان آغاز نارامی ها در سوریه دست کم ۱۳۰۰ نفر  در تظاهرات ضددولتی کشته  و در حدود ۱۲ هزار نفر نیز بازداشت شده اند.
siamaktg - ایران - تهران
خب که چی؟؟؟
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

punisher - ایران - شیراز
دقت کنید چهره ها یکی از یکی کریه تره .....!. تو این سیستم یک خوش سیما پیدا نمیکنید. چشم آینه ی دل است.
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
siamaktg - ایران - تهران -خب که همه چیز . فقط دمش گرم..تاکور شود چشمی که نبیند.
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
لاشخورا رو نگاه کن اینهو یک دسته کرکسای پیر که منتظرن یه حیوونی چیزی بمیره که بریزن لاشه اشو بخورن . وحشیای بی نزاکت .
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

morid - ایران - بوشهر
اگر فرض کنیم این دروغ امریکا راست باشد خوب نیروهای سعودی وامارات هم در بحرین دارند اکثریت مردم بجان امده ی اینکشور را که خواهان دمکراسی هستند می کشند خوب اینها راتحریم کند.پس ما مردم ایران حق داریم بدترین اشتباهات را از مسولین کشورمان را تحمل کنیم واین اشک تمساح ریختن های امریکا ودنبالچهاشو باور نکنیم.
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

roya25 - اینگلیس - لندن
این همه سیاه بازی.امریکا به شاه گفت ازادی بده. اما به عربستان که ازادی نیست زنان حق رانندگی و...ندارند. حرفی نمیزند. امریکا فقط به منافعش فکر میکند.اینگلیس هم همینطور
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

roya25 - اینگلیس - لندن
اخوندها تا زمانی که منافع امریکا وکشورهای سرمایه داری را تامین میکند. مانند عربستان هست.
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.