شما نجار زندگی خود هستید!


شما نجار زندگی خود هستید!

نجار پیری خود را برای بازنشسته شدن آماده می کرد. یک روز او با صاحبکار خود موضوع را درمیان گذاشت.

پس از روزهای طولانی و کار کردن و زحمت کشیدن ، حالا او به استراحت نیاز داشت و برای پیدا کردن زمان این استراحت میخواست تا او را از کار بازنشسته کنند.

صاحب کار او بسیار ناراحت شد و سعی کرد او را منصرف کند ، اما نجار بر حرفش و تصمیمی که گرفته بود پافشاری کرد.

سرانجام صاحب کار درحالی که با تأسف با این درخواست موافقت میکرد ، از او خواست تا به عنوان آخرین کار ، ساخت خانه ای را به عهده بگیرد.

نجار در حالت رودربایستی ، پذیرفت درحالیکه دلش چندان به این کار راضی نبود. پذیرفتن ساخت این خانه برخلاف میل باطنی او صورت گرفته بود.

برای همین به سرعت مواد اولیه نامرغوبی تهیه کرد و به سرعت و بی دقتی ، به ساختن خانه مشغول شد و به زودی و به خاطر رسیدن به استراحت ، کار را تمام کرد.

او صاحب کار را از اتمام کار باخبر کرد. صاحب کار برای دریافت کلید این آخرین کار به آنجا آمد.

زمان تحویل کلید ، صاحب کار آن را به نجار بازگرداند و گفت: این خانه هدیه ایست از طرف من به تو به خاطر سالهای همکاری!

نجار ، یکه خورد و بسیار شرمنده شد. در واقع اگر او میدانست که خودش قرار است در این خانه ساکن شود ، لوازم و مصالح بهتر و تمام مهارتی که در کار داشت را برای ساخت آن بکار می برد.
یعنی کار را به صورت دیگری پیش میبرد.

این داستان ماست. ما زندگیمان را میسازیم. هر روز میگذرد.

گاهی ما کمترین توجهی به آنچه که میسازیم نداریم ، پس در اثر یک شوک و اتفاق غیرمترقبه میفهمیم که مجبوریم در همین ساخته ها زندگی کنیم.

اگر چنین تصوری داشته باشید ، تمام سعی خود را برای ایمن کردن شرایط زندگی خود میکنیم. فرصت ها از دست می روند و گاهی بازسازی آنچه ساخته ایم، ممکن نیست.

آری ، درست است. شما نجار زندگی خود هستید و روزها، چکشی هستند که بر یک میخ از زندگی شما کوبیده میشود. یک تخته در آن جای میگیرد و یک دیوار برپا میشود.

مراقب سلامتی خانه ای که برای زندگی خود می سازید باشید

khosh bavar - ایران - یزد
بعبارت دیگر, خود را دوست داشته باش و بخودت احترام قائل شو ! ولی این روی یک سکه است و روی دیگر سکه فاکتورهای خارجی مانند جامعه, سیاست, فرهنگ و مذهب میباشند که واقعا کار هر کسی نیست از پس این فاکتور خارجی هیولایی بر بیاد ! شاد و tolerant باشیم .
چهار‌شنبه 8 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
حرف زدنش خیلی آسان است .
چهار‌شنبه 8 تیر 1390

ande206 - ایران - بجنورد
اینو واقعاً دارم خودم حس می کنم. ساخت و ساز رو فقط باید خودت درستش کنی. در ایران ساخت و ساز به غیر خودت باشه یعنی ساخت و ساز توام با خیانت
چهار‌شنبه 8 تیر 1390

soogol - نروژ - نروژ
موشی درخانه تله موش دید، به مرغ وگوسفند و گاو خبرداد. همه گفتند: تله موش مشکل توست به ما ربطی ندارد. ماری درتله افتاد و زن خانه راگزید،ازمرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفند را برای عیادت کنندگان سربریدند؛ گاورابرای مراسم ترحیم کشتند وتمام این مدت موش درسوراخ دیوار می نگریست ومی گریست.
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

felora - ایران - تهران
و عیسی مسیح هم یک نجار بود!
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

بنده ی تنهای خدا - قطر - دوحه
مرسی سایت. جالب بود ولی قبول کن که گاهی سخته!
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

mastaneh.deldar - ایران - اهواز
وقتی به پشت سرم نگاه میکنم میبینم من تو زندگیم حسرت چیزهایی رو که الان دارم میخوردم.....ولی الان حسرت چیزهای رو که قبلا داشتم میخورم... من گوهرهای نابی داشتم که هیچ وقت قدرشونو ندونستم و الان هم قدر چیزهایی رو که دارم نمیدونم...........من خیلی وقته که به این حقیقت تلخ پی بردم..خیلی وقته...........
پنج‌شنبه 9 تیر 1390

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.