بوی گوسفند راز قتل را فاش کرد


بوی گوسفند راز قتل را فاش کرد

فرمانده انتظامی شهرستان قدس با اعلام اینکه بوی گوسفند راز قتل سارق احشام را بر ملا کرد، گفت: متهمان در بازجوی‌ها به سرقت 45 راس گوسفند در شهرستان رباط کریم نیز اعتراف کردند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کربلایی ‌زاده ، در توضیح این خبر گفت: روز گذشته دو گزارش متفاوت مبنی بر سرقت 50 راس گوسفند و کشف یک جسد مجهول الهویه در این شهرستان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به حساسیت موضوع، طرح مهار و کنترل کلیه خودروها مخصوصا وانت و نیسان بار در دستور کار ماموران انتظامی و پلیس‌راه قرار گرفت تا این که مشخص شد در حوالی محل سرقت احشام در اثر برخورد یک دستگاه خودرو پراید با جدول کنار خیابان تصادفی رخ داده است که از خودرو و راننده آن بوی شدید گوسفند به مشام می‌رسد از همین رو خودرو و مالک آن برای تحقیقات بیشتر به آگاهی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قدس افزود: مالک خودرو در بازجویی‌های ابتدایی پلیس اذعان داشت که به عنوان مسافرکش فردی را با یک عدد گوسفند به صورت دربست به آدرس درخواستی‌اش منتقل کردم که به علت نقص فنی با جدول کنار خیابان برخورد کرده و بوی ناشی از گوسفند به علت حمل گوسفند در خودرو‌ام است.

سرهنگ کربلایی‌زاده با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی برای تحقیقات بیشتر، خانواده مقتول را به آگاهی فراخواندند که در برخورد با مالک خودرو مشخص شد مقتول با مالک خودرو رابطه دوستانه داشته است، گفت: بنابراین موضوع با حساسیت بیشتر پیگیری شد و متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت به سرقت گوسفند اقرار و همدستان خود را معرفی کرد.

وی افزود: متهم در ادامه بازجویی‌ها و در مواجهه با خانواده مقتول با اقرار به این موضوع که قتل در شب سرقت و در دامداری اتفاق افتاده است، اذعان داشت: روز حادثه به همراه همدستانم با هدف سرقت احشام وارد دامداری شدیم که پس از سرقت، همدستانم همراه با احشام سرقت شده از دامداری خارج شدند اما مقتول هنوز در دامداری بود و من نیز در خارج از دامداری با خودرو پراید منتظر او بودم که ناگهان از دور شاهد صحنه درگیری فردی که گویا صاحب دامداری بود با مقتول شدم که با دیدن این صحنه از محل گریخته و در تاریکی شب به جدول برخورد کرده و تصادف کردم.

سرهنگ کربلایی‌زاده افزود: با توجه به اظهارات متهم، مالک دامداری برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی فراخوانده شد که با توضیحات وی مشخص شد که در آن شب پسر وی برای سرکشی به دامداری مراجعه کرده است که وی نیز برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قدس با بیان اینکه پسر مالک دامداری در مواجهه با شواهد موجود به قتل اعتراف و اذعان داشت که شب حادثه و در هنگام ورود به دامداری متوجه سرقت احشام شدم.

به گفته وی، پسر مالک دامداری پس از اطلاع از جریان سرقت به دنبال ردی از سارقان در دامداری بود که از دور متوجه سایه فردی می‌شود و به طرف او حمله تا مانع فرار وی شود که در این لحظه سارق با قمه به او حمله می‌کند که پسر مالک دامداری در یک لحضه قمه را از دست سارق خارج و با درگیر شدن با وی، سارق را به قتل می‌رساند.

سرهنگ کربلایی‌زاده درباره شگرد سارقان اظهار داشت: آنان در ابتدا دامداری‌های بزرگ را شناسایی و سپس به عنوان مشتری به آنجا مراجعه می‌کردند و پس از شناسایی راه‌های ورودی و خروجی و بررسی سیستم‌های امنیتی دامداری، بعد از بدست آوردن اطلاعات لازم درباره چگونگی ورود به محل و تعداد نگهبان با یک برنامه‌ریزی دقیق وارد دامداری شده و بعد از بستن دست و پای نگهبانان اقدام به سرقت می‌کردند و احشام دزدی را به کشتارگاه می‌فروختند.

وی اظهار داشت: همدستان سارق دامداری که متواری بودند با راهنمایی‌های وی پس از چهره‌نگاری از سارقان و انجام کارهای اطلاعاتی و تعقیب و گریز، مخفیگاه متهمان را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازجوی‌های خود به سرقت 45 راس گوسفند در شهرستان رباط کریم اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان قدس گفت: پسر مالک دامداری به عنوان متهم به قتل و سارقان احشام پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند. 

poriyaye_vali - قطر - دوحه
سرقت گوسفند،ماشین،،،،موتور،،تجاوز به حریم مردم،،،اینا هیچ کدومش مهم نیست ،،در حال حاضر حیاتی ترین مسئله کشور مبارزه با بدحجابیست...چرا که ریشه گوسفند دزدی هم بر میگردد به بدحجابی
سه‌شنبه 7 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
بالاخره اگر مامورا به قتل پی نمیبردن خون جلوی چشمو میگیره و آدم چاره ای جز اعتراف نداره ..متاسفم برای بعضی ها ..
سه‌شنبه 7 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
poriyaye_vali - قطر - دوحه سلام هموطن عزیز با کامنت شما موافقم واقعا ..!!!!
سه‌شنبه 7 تیر 1390

ekman - ایران - شیراز
رباط کریم کجاست.قدس کجاست و جزو کدام شهر و استان هستند.مثل اینکه شهر ها و استان ها بی رویه زاد و ولد میکنند.
سه‌شنبه 7 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.