آمریکا: کنفرانس مبارزه با تروریسم ایران به طنز شبیه است


آمریکا: کنفرانس مبارزه با تروریسم ایران به طنز شبیه است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز دوشنبه خود برگزاری کنفرانس مبارزه با تروریسم از سوی ایران را به طنز شبیه دانست و گفت که  ایران خود فعال‌ترین پشتیبان تروریسم در جهان است.

ایران روز‌های شنبه و یکشنبه  «اجلاس بین‌المللی مبارزه جهانی با تروریسم» را برگزار کرد که در آن شماری از رهبران  منطقه‌ای و مقام‌های  شماری از کشورها در آن شرکت کردند.

بان گی‌ مون، دبیر سازمان ملل متحد، نیز برای این اجلاس پیامی فرستاد که از سوی نماینده وی در این کنفرانس قرائت شد.

روز دوشنبه  هنگامی که خبرنگاری نظر  ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا،درباره شرکت ونزوئلا در این کنفرانس را جویا شد، وی گفت که  نمی‌تواند درباره این تصمیم ونزوئلا نظری بدهد اما با این حال این کنفرانس را  به طنز تشبیه کرد.

ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: «از نظر ما کاملا طنزآمیز است،  که فعال‌ترین پشتیبان تروریسم، نشستی درباره تروریسم برگزار می‌کند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «حمایت مالی، عملی و  لجستیکی تروریست‌ها و گروه‌های شبه‌نظامی در خاورمیانه و  آسیای مرکزی مانع تلاش‌ها برای ارتقای صلح  و تهدیدی برای ثبات اقتصادی و تضعیف‌کننده رشد دموکراسی در  منطقه است.»

در کنفرانس«اجلاس بین‌المللی مبارزه جهانی با تروریسم» افزون بر متحدان  آمریکا نظیر حامد کرزی و جلال طالبانی، روسای جمهور افغانستان و عراق،  کسانی چون عمرالبشیر، رئیس جمهور سودان نیز حضور داشتند که تحت تعقیب دادگاه جنایی بین‌المللی  است.

عمرالبشیر که پس از تهران قرار بود به  پکن برود، نتوانست از آسمان  ترکمنستان عبور کند و مجبور شد به ایران بازگردد و در نهایت با یک روز تاخیر به چین رفت.

در این کنفرانس  که با پیام آیت‌الله خامنه‌ای آغاز شد، رهبر جمهوری اسلامی، «آمریکا و انگلیس و برخی دولت‌های غربی» دارای «پرونده سیاه» در زمینه  تروریسم دانست و حمایت آنها از اسرائیل را محکوم کرد.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران هم در این کنفرانس  ضمن اشاره دوباره از هولوکاست و اسرائیل، گفت که کشتن اسامه بن‌لادن  «نه برای مبارزه با تروریسم، بلکه فقط برای تامین یک خوراک تبلیغاتی درون جامعه آمریکا و جلب آرای مردم در انتخابات بود.»

محمود احمدی‌نژاد در آخرین سخنرانی خود  در نیویورک حملات ۱۱ سپتامبر را زیر سئوال برد و خواستار تشکیل یک گروه حقیقت‌یاب در  این باره شده بود.

در «اجلاس بین‌المللی مبارزه جهانی با تروریسم» بان گی مون، نماینده خود  محمد رفیع الدین شاه را فرستاد که پیام دبیرکل سازمان ملل را قرائت کرد.

بان گی مون در این پیام گفته است: «سازمان ملل در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ قطعنامه‌هایی در زمینه مبارزه با تروریسم تصویب کرد و برگزاری کنفرانس‌هایی نظیر اجلاس تهران می‌تواند کمک قابل توجهی به اجرای این قطعنامه‌ها کند. سازمان ملل متحد نقش مهمی در مبارزه با تروریسم دارد و امیدوارم اجلاس پربار تهران بتواند به اهداف عالی خود دست یابد.»

اعزام نماینده و ارسال پیام  واکنش‌هایی را نیز در پی داشته است.

روزنامه جورازلیم پست گزارش داده است، هیلل نوئر،  مدیر یک سازمان غیر دولتی به نام «دیده‌بان سازمان ملل» که مقر آن در ژنو است با انتقاد از این اقدام دبیرکل در نامه‌ای  وی مورد سرزنش قرار داده است.

هیلل نوئر به پیام آیت‌الله خامنه‌ای اشاره کرده که وی در آن  آمریکا و دول غربی را  دارای «پرونده سیاه» در زمینه تروریسم  دانسته  است.

وی همچنین  به حمایت ایران از گروه‌های  ضداسرائیلی حماس، جهاد اسلامی و حزب الله لبنان نیز اشاره کرده است.
khosh bavar - ایران - یزد
طنز ?! اینقدر ما در ایران طنز داریم که نگو و نپرس ! میگی نه, پس گوش کن : یاعلی گفتن ضحاک بهنگام تولد, انسان 17 متری, اشپزخانه حجابدار, شلوار جین را جن درست کرده, عکس خمینی در ماهه, پیامبر اسلام ایرانی اصل بوده, کوروش و داریوش و تخت جمشید دروغ است و و و ! شیر فهم شد ?!
سه‌شنبه 7 تیر 1390

love-iran - ایران - چابهار
برو خودت رو سیاه کن امریکا تمام تروریست دنیا رو شما ساختید یک نگاه به اسلحه های طالبان بکنید تمام اصلحه ها یادگار روسیه هست که حالا به دست اونها افتاده و خودتون بهشون تقدیم کردید شما ملیارد ها دلار پول خرج میکنید چه افغانستان از طالبان ازاد کنید بعد صحبت مزاکره با طالبان بعد میگید خب حالا طالبان 40 نماینده تو مجلس میخواد بعد میگید طالبان کشور جدا میخواد کاری که با سودان کردید قسمت نفت رو جدا کردید نفتی شد مال شما شمالی هم گور باباش از همه انسان ها شما امریکایی ها و انگلیسی ها خطرناک تر هستید بعد اخوندهای ما
سه‌شنبه 7 تیر 1390

Shamamai - ایرانایران - کوردستانکوردستان
کنفرانس مبارزه با تروریسم بهتر بگن کنفرانس آموزش راههای تروریسم اگه 22تیرماه برگزار میکردن خیلی خوبتر بود آقای احمدی نژاد بهتر یادش میامد ترور 1989 دکتر قاسملو در وین کنفرانس مبارزه با تروریسم بهتر بگن کنفرانس آموزش راههای تروریسم اگه 22تیرماه برگزار میکردن خیلی خوبتر بود آقای احمدی نژاد بهتر یادش میامد ترور 1989 دکتر قاسملو در وین
سه‌شنبه 7 تیر 1390

muhammad yousefi - ایران - تهران
توکه راست میگی.اونجای بابای دروغگو.
سه‌شنبه 7 تیر 1390

مهدیار - ایران - تهران
اصلا ما تروریست یکی نیست بگه یانکی تو کل جهان نیرو ریختی هر جا به نفعت نبود مردم رو کشتی حالا ما میخوایم منطقه دستمون باشه و حرف تو نباشه شدید تروریست. همین مجاهدین یه نمونه از گندکاری هاتونه
سه‌شنبه 7 تیر 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
جمهوری اسـ... چه چیزیش شبیه طنز نیست ?
سه‌شنبه 7 تیر 1390

Artosh - ایران - تهران
چقدر جالبه که یه مشت تروریست(سران ایران و پاکستان و ...) دور هم جمع میشوند و بر علیه کارهای خود میخواهند تصمیم اتخاذ کنند..............!
سه‌شنبه 7 تیر 1390

Michael Jackson L.O.V.E - ایران - تهران
خودتون آخر تروریسمید
سه‌شنبه 7 تیر 1390

saitama - ژاپن - توکیو
از نظر ما هم کاملا طنز امیز هست که کشور هائی که کمی تروریست پرور هستند زود سرنگون میشند اما این فعال‌ترین پشتیبان تروریسم، سرنگون نمیشه!!!!
سه‌شنبه 7 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
جوک سال انتخاب شود.
سه‌شنبه 7 تیر 1390

darkoob - ایران - تهران
اون چیزی که خنده داره قتل عام مردم عراق و افغانستان با هدف مبارزه با تروریسته. سرکوبه مردمه بحرینه،
سه‌شنبه 7 تیر 1390

ابرقدرت ایران(مرکز جهان) - ایران - تهران
khosh bavar - ایران - یزد. دوست عزیز این شعر زیبا را به شما تقدیم میکنم : کم گوی و گزیده گوی چون در , کز اندک تو جهان شود پر
سه‌شنبه 7 تیر 1390

persia_021 - یونایتد کنگ دمب - لندن
مارکه اسلحه‌ها کجا ییه؟(بهترین موشکا بومبا ..). ج_پاکستانی‌،افغانی،.. .یا آمریکا،یونایتد کینگ دمی،شایدم آلمانی‌،روسی. کی‌ تروریست؟ موساد ،سیا،اینتلیجنت سرویس یا .. (یا کسانی‌ که براشون کار می‌کنن). ۰۲۱.
چهار‌شنبه 8 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.