باهنر: دوره دولت دهم باید به طور طبیعی تمام شود


باهنر: دوره دولت دهم باید به طور طبیعی تمام شود

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، بااشاره به نحوه برخورد نمایندگان مجلس با محمود احمدی‌نژاد در جلسه رای اعتماد گفته است، باید دوره دولت دهم «به طور طبیعی» تمام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفته است، دوره دولت دهم باید به طور طبیعی تمام شود.

وی که روز شنبه در نشست جامعه اسلامی مهندسین سخنرانی می‌کرد، همچنین افزوده است: «ما این را می‌خواهیم و رئیس جمهور نیز این را می‌خواهد.»

در اوایل خرداد ماه و به دنبال بالا گرفتن اختلاف‌ها میان محمود احمدی‌نژاد و آیت‌الله خامنه‌ای بر سر وزارت اطلاعات نیز، محمدرضا باهنر گفته بود، برداشت مجلس این است که رهبر جمهوری اسلامی علاقمند است، دولت دهم تا پایان دوره قانونی به کار خود ادامه دهد.

این در حالی است که بر اساس گفته‌های برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی در زمان «خانه‌نشینی» ۱۱ روزه محمود احمدی‌نژاد در اعتراض به ابقای وزیر اطلاعات توسط رهبر جمهوری اسلامی، گزینه برکناری وی به طور جدی مطرح بوده است.

مجتبی ذوالنور، جانشین پیشین نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه با اعلام این که مجلس برای رئیس دولت ضرب‌الاجل تعیین کرده بود، گفته است: «به تعبیر بنده احمدی‌نژاد رغبتا بر سر کار نیامده است و از روی ناچاری و اجبار آمد، چون مجلس ملتهب شده بود و ضرب‌الاجل هم تمام شده بود و اگر آن روز سر کارش حاضر نمی‌شد، فردای آن روز استیضاح می‌شد.»

در این میان محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از محمود احمدی‌نژاد خواسته است، «مرز خود را با جریان انحرافی شفاف و روشن کند.»

وی همچنین افزوده است: «برخی معتقدند داستان دولت و جریان انحرافی جدایی‌ناپذیر هستند و افرادی مانند حجت‌الاسلام ذوالنور از تعبیر "دوقلوهای لاله و لادن" برای این دو استفاده می‌کنند.»

اشاره نایب رئیس مجلس به سخنان مجتبی ذوالنور است که در این باره گفته بود: «برخی می‌گویند اگر احمدی‌نژاد و مشایی را از هم جدا کنیم درست می‌شود. احمدی‌نژاد و مشایی مانند لاله و لادن، دو قلوهای به هم چسبیده هستند که وقتی آنها را جراحی کردند، هر دو از بین رفتند.»

محمدرضا باهنر در بخش دیگری از سخنان خود در عین حال از نمایندگان مجلس به سبب نوع برخورد با محمود احمدی‌نژاد در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت ورزش انتقاد کرده و آن را « اتفاقی ناخوشایند» دانسته که به گفته وی در « شأن مجلس و دولت نبود.»

هفته گذشته و در جریان سخنان محمود احمدی‌نژاد در مجلس در دفاع از حمید سجادی، گزینه پیشنهادی وی برای وزارت ورزش، شماری از نمایندگان با گفتن عدد دو به نشانه مخالفت با رئیس دولت، بارها سخنان وی را قطع کرده بودند.

محمود احمدی‌نژاد هم در واکنش به این اقدام گفته بود: «من هم به دو-دوهای شما دو میگویم.»

با این حال محالفت‌های نمایندگان که به گزینه پیشنهادی احمدی‌نژاد برای وزارت ورزش و جوانان هم رای اعتماد ندادند، ادامه یافته بود و رئیس دولت هم خطاب به آنها گفته بود: «وقتی کسی میگوید که نوکر مردم است این قدر با او ور نروید.»

در این میان محمدرضا باهنر در این باره گفته است: «دو، چهار و این‌ها در مجلس حادثه‌ای شده است؛ اگر نمایندگان موافق طرحی باشند، دکمه چهار را فشار می‌دهند و اگر مخالف باشند دکمه دو را فشار می‌دهند و خیلی برداشت می‌کنند که واژه "دو" در ضمن ابراز رأی منفی نوعی توهین است که از بخش‌های زشت قضیه است.»

نایب رئیس مجلس همچنین با بیان این که استقبال نمایندگان از رئیس دولت مثل «سایر اوقات» نبود، اظهار داشته است: «استقبال نمایندگان سرد بود و به‎ خلاف دوره‌های قبل اطراف ایشان خلوت بود.»

در همین حال محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه از شرکت در مجلس برای دادن رای اعتماد به علی نیکزاد، به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی خودداری کرد و معاون اول خود را به این جلسه فرستاد.

در همین روز رئیس دولت دهم همچنین بر خلاف سال‌های گذشته از همایش سالانه قوه قضاییه که هر سال در آن سخنرانی می‌کرد، نیز خودداری کرد.
ملاصدرا - ایران - شیراز
هیچ کدومتون جرات ندارین دوره احمدی نژاد را غیر طبیعی تموم کنین.چون او تمام گندکاریاتون را میریزه رو آب و میگه که با دستور رهبر رئیس جمهور شده.وگرنه این همه عملکردهایی که در این دولت بروز میکنه که در طول تاریخ بعضیاش نادره و آبروی ایران را در جامعه بین الملل برده(معاون وزیر خارجه فردای استعفا بازداشت میشه؛وزیر امور خارجه در حال ماموریت عزل میشه؛وزیر با مدرک دکترای قلابی؛معاون اول دزد و هزاران مورد دیگه)اگر یکهزارم آن در دولت خاتمی میشد مثل بنی صدر برکنارش میکردن!!!. مرگ بر چهره ی کثیف سیاست که هر کاری را توجیه میکنه!!!
دوشنبه 6 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
همانطور که گفتم این مموتی یه برگ کت و کلفتی در استین داره که از همه بیشتر سیدعلی از اون در حراسه. ملاصدرا-ایران-شیراز دوست عزیز حق با شماست اگه این میمون این نقطه ضعف رو در دست نداشت اول اینکه جرعت چنین وقاحتی رو نداشت و اگر هم داشت همان روز اول کله پا میشد. و اما او چی در دست داره من فکر میکنم به جز جریان به ریاست رسوندن او باشد چون این رو کی دیگه نمیدونه که این رو خائنه ای سرکار گذاشت. باید جریانات دیگری پشت پرده اتفاق افتاده که به جز بیت رهبری و مموتی حتی کاسه لیسان دیگه سیدعلی هم دقیقا خبر ندارن. و این چیه? لا یعلم.
دوشنبه 6 تیر 1390

avareh swed - . سوئد - بوروس
جریان وام 100 میلیونی نمایندکان یادتان هست .بدرد امروز میخورد .دوریالی افتاد . دم اغای باهنر گرم .خیلی صادق و رو راست است .
دوشنبه 6 تیر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
نه نه نه نه نه!! این دولب نمیتونه طبیعی تموم بشه حتما باید سزارین بشه!!!. ان هم اورژانسی
دوشنبه 6 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.