رای اعتماد مجلس ایران به وزیر راه و شهرسازی


رای اعتماد مجلس ایران به وزیر راه و شهرسازی

محمود احمدی نژاد در جلسه رای اعتماد به علی نیکزاد وزیر جدید مسکن و شهرسازی حضور نداشته است

علی نیکزاد با ۲۰۵ رای موافق، ۱۶ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع موفق به کسب رای اعتماد از مجلس هشتم به عنوان وزیر راه و شهرسازی شد.

رای اعتماد نمایندگان به آقای نیکزاد در شرایطی داده شده که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در جلسه امروز ۵ تیر (۲۶ ژوئن) مجلس حضور نداشته و از سوی دیگر، هیچ نماینده ای نیز در مخالفت با وزیر پیشنهادی صحبت نکرده است.

علی نیکزاد، که پیش از این وزیر مسکن و سرپرست وزارت راه و ترابری در دولت دوم آقای احمدی نژاد بوده، امروز پیش از شرکت در جلسه علنی مجلس، در جلسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان حاضر شده و به سوالات آنها پاسخ‌ داده است.

سایت خبرآنلاین بدون توضیح بیشتر نوشته است که "همین امر باعث شده که در پایان جلسه همه اعضا به اتفاق آرا به وی رأی مثبت بدهند".

تفاوت دو جلسه رای اعتماد

موافقت مجلس با وزارت علی نیکزاد، پنج روز پس از آن صورت گرفته که نمایندگان با ۱۳۷ رای منفی، ۲۳ رای ممتنع و ۸۸ رای مثبت، با وزارت حمید سجادی بر وزارتخانه جدیدالتاسیس ورزش و جوانان مخالفت کرده اند.

در جلسه هفته پیش، محمود احمدی نژاد از نمایندگان مجلس خواست تا "ناخرسندی از رئیس جمهوری را در بررسی صلاحیت آقای سجادی مداخله ندهند" و افزود: "هر مطلبی نسبت به من بگویید، من شما را دوست دارم و با شما قهر نمی کنم".

خانه ملت در گزارش خود در مورد "حاشیه های" جلسه رای اعتماد هفته پیش نوشت که در حالی که پیش از آن، در هنگام حضور رئیس جمهوری در مجلس استقبال گرمی از او به عمل می آمده، در روز رای اعتماد حمید سجادی، "اطراف جایگاه احمدی نژاد در صحن علنی مجلس خلوت و خالی بوده است".

در همین حال، در زمان پخش مستقیم دفاع رئیس جمهوری از آقای سجادی از رادیو مجلس، صدای "دو-دو" گفتن عده ای از نمایندگان شنیده می شد که در عرف قوه مقننه ایران، که در آن از عدد دو برای بیان رای منفی استفاده می شود، معمولا برای اعلام مخالفت با یک سخنران مورد استفاده قرار می گیرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس هشتم، امروز پس از سخنان علی نیکزاد، با تشکر از نمایندگان به خاطر "حفظ نظم جلسه" گفته است: "درست است که شما در روز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش با دو-دو گفتن، نظر مخالفتان را می​​گفتید، اما ممکن است که در بیرون از مجلس تصور اسائه ادب بشود و مقامات ارشد نظام از جمله رئیس​جمهوری از این موضوع دلگیر شوند."

در جلسه امروز مجلس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس​جمهوری و محمدرضا میرتاج​الدینی معاون پارلمانی محمود احمدی نژاد در مجلس حضور داشته اند

به گزارش خبرآنلاین، آقای احمدی​نژاد امروز همزمان با برگزاری جلسه مجلس، به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در همایش "بهبود یافتگان گروه​های همتا" - متشکل از افرادی که اعتیاد را ترک کرده اند - حضور یافته است.

mashady - انگلیس - منچستر
قیافه رو این باید وزیر جنگ میشد
دوشنبه 6 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.