مزایده خودروی احمدی‌نژاد نمایشی و صوری بود


مزایده خودروی احمدی‌نژاد نمایشی و صوری بود

فردی که به عنوان وکیل خریدار خودرو محمود احمدی‌نژاد معرفی شده بود در کنار این خودرو در نمایشگاه منطقه آزاد اروند

در حالی که پیشتر اعلام شده بود، خودروی شخصی محمود احمدی‌نژاد برای «کمک به احداث مسکن معلولان و مددجویان در یک مزایده» به قیمت دو نیم میلیارد تومان فروخته شده است، خبرگزاری فارس از این مزایده با عنوان «یکی از شاهکارهای جریان انحرافی» نام برده است.

خبرگزاری فارس روز یکشنبه در گزارشی به نقل از یک «منبع آگاه»، مزایده خودرو قدیمی محمود احمدی‌نژاد را اقدامی «صوری و نمایشی» دانسته و آن را در راستای «چپاول بیت‌المال توسط جریان انحرافی فعال در منطقه آزاد اروند رود» قلمداد کرده است.

این اتهام‌ها تنها چند روز پس از بازداشت علی‌اصغر پرهیزکار، مدیر عامل منطقه آزاد اروند، مطرح شده است که مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی دلیل بازداشت وی را «اتهام‌های مالی» اعلام کرده‌اند. 

با این حال به نظر می‌رسد، بازداشت علی‌اصغر پرهیزکار، مدیر منطقه آزاد اروند و نیز علیرضا مقیمی، مدیر منطقه آزاد ارس، در راستای آنچه «برخورد با جریان انحرافی در میان اطرافیان رئیس جمهور» خوانده می‌شود، صورت گرفته است.

حامیان رهبر جمهوری اسلامی، اطرافیان محمود احمدی‌نژاد و به ویژه رئیس دفتر وی، اسفندیار رحیم‌مشایی را «جریان انحرافی» می‌نامند و آنها را به تلاش برای تسخیر مجلس آینده متهم می‌کنند.

هر دو مدیر بازداشت شده مناطق آزاد اروند و ارس از نزدیکان حمید بقایی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌آیند، که در اواخر خرداد ماه در سخنانی از منطقه آزاد اروند به عنوان «فعالترین مناطق آزاد در سال گذشته» نام برده و دلیل «فعال بودن» منطقه آزاد اروند را نیز «ارزان بودن هزینه‌ها و نرخ سود بانکی و گمرکی در این منطقه» اعلام کرده بود.

این در حالی است که «منبع آگاه» مورد اشاره خبرگزاری فارس با اشاره به «مزایده» خودرو محمود احمدی‌نژاد در منطقه آزاد اروند گفته است: «برگزاری نمایشگاه خودروهای مدرن و کلاسیک با برگزاری مزایده نمایشی فروش خودروی شخصی رئیس‌جمهور یکی از شاهکارهای جریان انحرافی در منطقه آزاد اروند بود، به طوری که طبق برآوردهای به عمل آمده برای اجرای این پروژه تقریباً اعتبارات پنج پروژه عمرانی کلیدی منطقه آزاد اروند به طور کامل تعطیل شد، تا امکان تامین هزینه‌های هنگفت این نمایشگاه مسئله‌دار فراهم شود.»

وی همچنین افزوده است: «معرفی برنده این مزایده اساساً صوری بوده و در واقع ابهامات زیادی در این خصوص وجود دارد، علاوه بر آن پرهیزکار با اختصاص اعتبارات بسیار زیاد و با سَنبل‌کاری ساختمان این نمایشگاه را ظرف مدت ۵۷ روز آماده کرد تا زمینه اجرای پروژه‌های انحرافی و فریبنده خود تحت عنوان برگزاری نمایشگاه‌ را فراهم کند.»

بر اساس اعلام منابع دولتی در ایران خودرو قدیمی محمود احمدی‌نژاد که در اواخر سال گذشته خورشیدی در نمایشگاه خودروهای کلاسیک در منطقه آزاد اروند «به مزایده» گذاشته شده بود، در اوایل اسفند ماه به قیمت دو و نیم میلیارد تومان به «یکی از شرکت‌کنندگان در این مزایده» فروخته شد.

هر چند هویت واقعی خریدار خودرو محمود احمدی‌نژاد هیچ گاه اعلام نشد، اما احمد اسفندیاری، سرپرست سازمان بهزیستی کشور گفته بود، رئیس دولت دهم این خودرو را «به منظور کمک به احداث مسکن معلولان و مددجویان» به این سازمان «اهدا» کرده است.

وی در این باره اظهار داشته بود: «بررسی تیم کاری ویژه به منظور بیشترین بهره‌برداری از این اقدام خیرخواهانه رییس‌جمهور موجب شد، تا این خودرو با راه‌اندازی یک سایت ویژه به مزایده گذاشته شود.»

این در حالی است که خبرگزاری فارس که به دنبال بالا گرفتن اختلاف‌ها میان رهبر جمهوری اسلامی و محمود احمدی‌نژاد گزارش‌ها و خبرهای متعددی علیه «جریان انحرافی» منتشر کرده، به نقل از منبع آگاه مورد اشاره خود از «مزایده» خودرو رئیس دولت با عنوان اقدامی با هدف «کمک به جریان انحرافی تحت عناوین فریبنده» یاد کرده است.

این «منبع آگاه» خبرگزاری فارس در این باره گفته است: «در بررسی‌های اولیه فساد مالی مدیرعامل منطقه آزاد اروند، وی از ابتدای مرداد سال گذشته تا پایان سال ۸۹ بالغ بر ۱۳۶میلیارد ریال تحت عنوان کمک به مناطق همجوار به برخی افراد، سازمان‌ها و ادارات بدون هیچ‌گونه حد و حسابی پرداخت کرده است.»

وی همچنین اظهار داشته است: «پشت صحنه برگزاری صوری نمایشگاه‌هایی با ظاهر فریبنده عام‌المنفعه بودن بیش از ۱۲ میلیارد ریال خرید تضمینی با دادن بن‌های خرید به مدارس، مددجویان، شخصیت‌های سیاسی و دستگاه‌های مختلف اجرایی بود که مجبور به هزینه‏کرد این بن‌های نقدی در مدت کوتاه چندروزه در این نمایشگاه‌ها بوده است.»
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خامنه ای اگه بتونه محمود و گندی که خودش زده جمع و جور کنه شاید بتونه مثل خمینی قسر در بره وگرنه کله پاس
دوشنبه 6 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قابل توجه مجذوب شدگان این سیستم فاشیستی, که با افتخار بزرگ از این بزرگ مرد ایران اسلامی احمقی نژاد نام میبردند و بمایی که به این تبلیغات سبکسر و بیمحتوا اشاره میکردیم, ما را حسود و ضدایرانی و بیمغز میخواندند ! از این افشاگریهای ما که در اینجا https://iranianuk.com/article.php?id=64810 عنوان شده بگذریم ! شاد و شجاع باشیم که هر وقت به جمع مردم پیوستیم دیر نخواهد بود !
دوشنبه 6 تیر 1390

DKDK - دانمارک - اسلیس
تمام این کثافت کاریها کار سیاسته .همه میدانیم سیاست پدر مادر نداره.یعنی اینکه سیاست کثیفه وقتیکه سیاست کثیف باشه مطمئنا سیاستمداران نیز عاری از این کثیفی نیستند.بنابراین به این نتیجه میرسیم که تمامی سیاستمداران کشورها نمیتوانند انسانهای خوب و پاکی باشند.بخاطر اینکه با سیاست لجن سروکار دارند.اگر سیاستمداری گفت من انسان خوب و پاکی هستم مثل این میمونه که ماهی بگه من ماهیم اما در خشکی زندگی میکنم.
دوشنبه 6 تیر 1390

sama128 - ایران - شیراز
تمام حرکات - صحبتها - رفتار و کردار این محمود چاخان دروغ محض هستش و مردم آگاه و عاقل از همان روز های اول دور اول ریاست جمهوری این چاخان به دروغگو بودن این شخص پی بردند حال اینکه این فرد کاملا دروغگو و پر از سوتی نمیدونه یا خودش را به خریت زده که مردم حواسشون دیگه جمع جمع جمع - ضربه هایی رو که این فرد چاخان به ایران در عرصه اقتصاد - سیاست - اجتماع وارد کرد تا سالها غیر قابل جبران هستش
دوشنبه 6 تیر 1390

maryam-germany-71 - المان - برلین
این از روز روشنتر بود البته واسه عاقلان!!
دوشنبه 6 تیر 1390

monairan - ایران - تهران
خب معلومه صوری بود میخواستن 2.5 میلیارد به احمدی نژاد کثافت ناز شست و رشوه بدن اسمشو گذا شتن مزایده .کدوم مزایده من همون موقع. هم در این خصوص کامنت دادم. ایران تهران
دوشنبه 6 تیر 1390

SHEKAN - ایران - تهران
ایول . مموت تو دیگه چرا ؟
دوشنبه 6 تیر 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
DKDK - داممارک - سفلیس / بسیچی دروغگوی 14ساله در داممارک!! چرا ماله کشی میکنی؟؟به نظر تو اینها مقصر نیستند و سیاست کثیف است و چون سیاست کثیف است پس اینها ادمهای خوبی هستند.اره ما هم همه خام شدیم و فردا میرویم به مشایی برای ریاست جمبور رای میدهیم.چقدر تو در نوشتن تبحر داری!! این ماهی های خشکی ات مرا کشته ؟ منکه قانع شدم فردا به ماهی رای میدهم!ببخشید ماهی به مشایی رای میدهد نه ببخشید .وای وای چقدر تبحر منکه مقهور این استدلال شدم لالم استد شده
سه‌شنبه 7 تیر 1390

Pezhman - اتریش - وین
مثل خودش
سه‌شنبه 7 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.