چهار شکایت ۵۱ نماینده مجلس از احمدی نژاد در انتظار طرح در صحن علنی


چهار شکایت ۵۱ نماینده مجلس از احمدی نژاد در انتظار طرح در صحن علنی

محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران، در نشست مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی می گوید که این کمیسیون چهار گزارش درباره شکایت از محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران، تهیه کرده و آن را برای طرح در جلسه علنی در اختیار هیئت رییسه مجلس قرار داده است.

به گفته وی، اگر سه مورد از این گزارش ها به تایید نمایندگان برسد استیضاح رییس جمهور به طور خودکار در دستور کار قرار می گیرد.

سید فاضل موسوی در گفت و گو با خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت، در باره جزئیات این شکایت گفته است: «شکایت ۱۲ نماینده از رئیس جمهور درباره عدم معرفی به موقع وزیر ورزش و جوانان به مجلس، شکایت ۸ بندی ۱۲ نماینده از رئیس جمهور راجع به ۴۰ الی ۵۰ مورد تخلف احصا شده دولت، شکایت ۱۲ نماینده از رئیس جمهور در خصوص مقاومت وی در اجرای حکم حکومتی مقام معظم رهبری در قبال وزیر اطلاعات و شکایت ۱۵ نماینده از رئیس جمهور درباره نحوه ادغام وزارتخانه‌ها و بی‌توجهی به نظر شورای نگهبان، چهار گزارشی هستند که در جلسه علنی قرائت می‌ شوند.»

به دنبال بالا گرفتن اختلافات محمود احمدی نژاد با آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، و اصولگرایان منتقد بر سر ادامه کار وزیر اطلاعات در اردیبهشت ماه سال جاری، مجلس شورای اسلامی بر شدت انتقادهای خود از دولت دهم افزوده و در ماه های اخیر بر پیگیری «تخلفات قانونی و اقتصادی دولت» تاکید کرده است.

روابط مجلس شورای اسلامی و دولت محمود احمدی نژاد طی سال های اخیر همواره دچار تنش بوده است ولی به دلیل حمایت های آیت الله علی خامنه ای از دولت های نهم و دهم، نمایندگان مجلس اختیاری برای برخورد با تخلفات این دولت ها نداشتند.

روز ۱۱ خردادماه گذشته، مجلس ایران تخلف محمود احمدی نژاد در زمینه معرفی سرپرست وزارت نفت را تایید و گزارش آن را به قوه قضاییه ارسال کرد.

همزمان ابراهیم نکونام، رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از تهیه گزارش در مورد «۱۸ مورد تخلف» محمود احمدی ‌نژاد از قانون خبر داد و گفت که هر بند از این تخلفات دارای چند مورد است که با این احتساب در مجموع تعداد تخلفات «۳۰ تا ۴۰ مورد» می‌شود.

از سوی دیگر، علی لاریجانی در نامه های جداگانه به رییس جمهور ایران دهها مورد از مصوبه های دولت که مغایر قانون خوانده شده اند را به وی اعلام کرده است.

سه کارت زرد و استیضاح احمدی نژاد

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفت و گوی خود اشاره کرده است: هر گزارش این کمیسیون که آراء اکثریت نمایندگان را کسب کند، به منزله یک کارت زرد به رییس جمهور محسوب می شود.

آقای موسوی افزوده است: «اگر تعداد کارت زردها به سه عدد برسد به طور خودکار استیضاح وی در دستور کار مجلس قرار می گیرد؛ ضمن آنکه رونوشتی از این گزارش ها برای پیگیری حقوقی به قوه قضاییه ارسال می شود.»

همزمان با اظهارات دبیر کمیسیون اصل ۹۰، نمایندگان مجلس هشتم روز یکشنبه تخلف ۸۵۵ میلیارد تومانی وزارت صنایع و معادن در هزینه منابع حاصل از فروش طرح فولاد هرمزگان در قالب طرح هدفمند کردن یارانه ها را به قوه قضاییه ارجاع دادند.

در گزارش مشترک کمیسیون های صنایع و معادن و کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی درباره نحوه واگذاری طرح فولاد هرمزگان تاکید شده است که وزارت صنایع مبلغ ۸۵۵ میلیارد تومان درآمد حاصل از این فروش را به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پرداخت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر قرار بود این مبلغ به تکمیل طرح های نیمه تمام پنج ساله فولاد در ایران اختصاص یابد.

گزارش این تخلف با ۱۵۷ رای موافق، هفت رای مخالف و ۲۱ رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس رسید.
haghighatgo - آلمان - برلین
رفیقیات رو که می خوان دستهاشون رو تو جیبمون کنن و پاشون رو بکنن تو کفشمون یکی یکی بازداشتشون کردیم و خواهیم کرد .....یا آدم میشی و پول های میلیاردی دلار ویورو فروش نفت و گاز به خارجیان رو مثل سابق مستقیما" میریزی به حسابمون یا پدرت رو در میاریم و خورجین الاغت رو میدیم دستت که بری !!. شوخی هم باهات نداریم !!....اوباشان خونخوارمنه ای "خامنه ای" این رو به الاغ چرون سمانی عنتری نژاد میگن !!
یکشنبه 5 تیر 1390

avareh swed - سوئد - بوروس
گفتن ونوشتن همه این تخلفات فائده اش چیست تا بخواهد به نتیجه برسد .عمر این مجلس هم به پایان رسیده .یعنی همه اش کشک .دولت بسلامت .مردم حالا.حالا ها سرکارند .
یکشنبه 5 تیر 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
avareh swed - سوئد - بوروس) تو نظام اسلامی مجلس کیلو چنده دادا؟؟ همه چی از قبل توسط ذهنیات یه عده که وحشی تر از ایرانی ها بودن و تونستن تو جنگ پیروز بشن تایین شده. بهش میگن الله! (اقلا خدای ما ایرانی ها پافت داشت و انسانیت حالیش بود) نوشتن اینهمه تخلف هم واسه اینه که مردم بدونن و ببینن که اسلام مساویه با تخلف و ریا کاری و دروغ و نوشته ها تو تاریخ هم ثبت میشن
دوشنبه 6 تیر 1390

89562389 - ایران - نجف آباد
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن. دوست عزیز انقدر از اسلام مایه نذار.اسلام دین خوبی است.
دوشنبه 6 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.