یک زن ایرانی در افغانستان به ۱۴ سال حبس محکوم شد


یک زن ایرانی در افغانستان به ۱۴ سال حبس محکوم شد

دادگاه مبارزه با مواد مخدر افغانستان یک زن ایرانی را به اتهام قاچاق سه کیلو گرم هروئین به ۱۴ سال حبس محکوم کرده است.

به گزارش بی بی سی، این دادگاه روز شنبه، ۴ تیر، با صدور اعلامیه ای گفته که این زن ۳۸ ساله در ایران شغل آرایشگری داشته و اخیرا به افغانستان سفر کرده است.

در اعلامیه آمده که او به صورت قانونی وارد افغانستان شده و بعد از مدتی هنگام بازرسی در پاسگاه مرزی اسلام قلعه، در ولایت هرات در غرب افغانستان، از سوی پلیس مرزی افغانستان بازداشت شد.

در اعلامیه دادگاه آمده که این زن سه کیلو گرم هروئین را با ۲۵ کیلوگرم برنج مخلوط کرده و می خواسته آن را به ایران قاچاق کند.

این دادگاه توضیحات بیشتری در مورد چگونگی محاکمه این زن ارائه نکرده است.

مقامهای دادگاه مواد مخدر افغانستان گفته اند که فرد محکوم شده حق فرجام خواهی و درخواست تجدید نظر در مورد حکم صادر شده را دارد.

این دومین زن ایرانی است که به جرم قاچاق مواد مخدر، از سوی نهاد های قضایی افغانستان به حبس بلند مدت محکوم شده است.

در ۱۴ خرداد هم دادگاه مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که یک زن ایرانی را به اتهام قاچاق ۹ کیلو گرم هروئین به ۲۰ سال زندان محکوم کرده است.

دادگاه مواد مخدر افغانستان که زیر مجموعه مرکز قضائی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر است، در سالهای اخیر دهها نفر را به اتهام قاچاق مواد مخدر به حبس محکوم کرده است.

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
باز هم خدا باباشونو بیامرزه که اعدامش نکردن
شنبه 4 تیر 1390

feminism - انگلستان - لندن
اگر در ایران دستگیر میشد که حتمأ به دستور دادگران و عادلانِ اسلامی او را حلق آویزش میکردند. ولی براستی چرا با سرنوشت و زندگی خود اینگونه قمار میکنند !؟
شنبه 4 تیر 1390

kamaandaar - انگلستان - لندن
اخه من نمیدونم این افغانستان چیش درسه که ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته باشه.کشوری که دومین تولید کننده مواد افیونی ومخدر تو دنیاست وحالا چون به یک زن ابرانی رسید ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکیل دادن و جالب اینجاست که خودشون تن تن این موادو صادر میکنن مضحکه.البته انو هم بگم من ریسیست نیستم و قصد هیچ توهینی به برادران افغان ندارم من نظرم در مورد ساختار قانون مبارزه با مواد مخدر تو این کشوره.
شنبه 4 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
افغانستان که خودش کـــِشت و تجارت مواد مخـــدر میکنه..! خُب یه کمی هم. ایرانیها سهم ِ همسایگی ببرند!..از اونهمه مواد ِ زیر کـــِشت که کم نمیاد!!؟؟. میــــاد؟؟؟؟...
شنبه 4 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
چرا نه ?!
شنبه 4 تیر 1390

پرفسور - هلند - دن هاق
سه کیلو هرویین!!!.. شانس اوردی اونجا دستگیر شدی وگرنه اگه توی ایران میگرفتنت، سه نسل قبلت رو هم اعدام میکردن.
شنبه 4 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
چه آشغالهای طماعی وجود دارد ،آخه زنیکه حریص ،تو که آرایشگاه داری از همین راه پول پاک بدست بیاور دیگه چرا دنبال قاچاق مواد مخدرمیروی ،آن هم در افغانستان.
شنبه 4 تیر 1390

avareh swed - سوئد - بوروس
یکی باین دیوانه ها نیست بگوید.که بابا اول از برادران سپاه اجازه بگیرید بعد بروید انطرف مرز .اخه این چه کاری است که میکنید ونان برادران را میخواهید اجر کنید . یا حداقل از انها یاد بگیرید و کامیونی وارد کنید .2و3 کیلو ارزشی ندارد .که اخرش هم گیر می افتید .عقل هم خوب چیزی است ..
یکشنبه 5 تیر 1390

Mahdi_tala - انگلیس - لندن
این خیلی شانس اورده.
یکشنبه 5 تیر 1390

nemat420 - کانادا - لندن انتاریو
کشت تریاک در افغانستان از گذشته های دور رواج داشته.اماهمیشه دولت وقت بر کشت ان نظارت داشته وبصورت رسمی به کشورهای مختلف جهت داروسازی صادر می کرده وبه هیچ وجه قاچاق نمیشده.اما بعد از اشغال افغانستان توسط شوروی سابق واغاز جنگ دولت کنترل مناطق زیر کشت تریاک را از دست میدهد وکشاورزان از روی ناچاری با قاچاقچیان وارد معامله میشوند.قابل ذکر است که زمین هایی که دران تریاک کاشته شود هیچ محصول دیگری دران زمین حاصل نمیدهد مگر اینکه زمین را بمدت چهار سال بدون کشت رها کنند.که این برای ان کشورزان که درامدی دیگری ندارند غیر ممکن است.
یکشنبه 5 تیر 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
این دیگه کدام جانور است که در افغانستان به زندان محکوم شده . این دیگه چه معجونی است باور کنید . وقت نکردم متن خبر را بخوانم . ولی هر کسی باشه من مطمئنم در ایران با همکاری همین افغانیها چند تا شوهر کشته باور کنید . عجب جانور ی اسن این معجون
یکشنبه 5 تیر 1390

high class - کانادا - ونکوور
kamaandaar - انگلستان - لندن . porharfi - هلند - آرنم خوبه که قصد توهین نداری .حتما خیلی بهت توهین شده که دیگه فرق توهین رو نمیدونی و عقده ای هستی. ادمهایی مثل تو اگه یک دیکتاتوری مثل خامنه ای بالا سرتون نباشه از شدد فاشیستی و جهالت همه رو ازار میدید. مرگ بر تمامی دشمنان افغانستان و مردمش.
یکشنبه 5 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
high-class-کانادا-ونکوور: زیاد جوشی نشو!!..نه با افغانستان بدم و نه ضّد ِ مردُمش!. اما خوب میدونم که همۀ افغانستان شـــده فقط :دور و بــَر ِ کارزای! و نه دیگر خاک. و مردُمش!!..(وقتی زندگی راحت و با آرامش در اروپا را بخاطر "دور و بــَر کارزای. تـــَرک میکنند!!..خود گویای راز ها و رمز هاست)..من دوست و آشنای افغان. دارم که درد دل ها با هم میکنیم!.راستی فکر میکنی که:وقتی از $مُــلا$کامنت. میذارم یعنی اینکه من ضّــد ِ ایرانم هستم؟؟!!...نـــــه عزیز..
دوشنبه 6 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
high class - کانادا - ونکوور ,,چرا از حقیقت داری میسوزی...اخه من نمیدونم این افغانستان چیش درسته که ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته باشه.کشوری که دومین تولید کننده مواد افیونی خانمانسوز ومخدر تو دنیاست وحالا چون به یک زن ابرانی رسید ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکیل دادن و جالب اینجاست که خودشون تن تن این موادو صادر میکنن مضحکه.
دوشنبه 6 تیر 1390

high class - کانادا - ونکوور
خانه به دوش - سوئد - استکهلم . از نظر تو اینطوریه که نظر مغرضانه تو واسه خودت مهم هست. افغانستان خراب و تیکه تیکه هم بشه شرف مردمش به ادمهاییی مثل تو می چربه . بعدشم این دفعه اولت نیست تو فقط با مردم افغانستان مشکل نداری با همه و حتی خودتم مشکل داری.
دوشنبه 6 تیر 1390

high class - کانادا - ونکوور
porharfi - هلند - آرنم . من که از زبون رمز شما کشت کنندگان موادمخدر سر در نمیارم.اگر اسم افغانستان بد در اومده واسه اینه که امثال شما میرید اونت خشخاش میکنید می اندازید گردن ما. نمونشم همین خانم ایرانی ویکی دیگشم همین اقای با همه مشکل داره خانه به دوش.
دوشنبه 6 تیر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
feminism :خیلی ساده هست پول خوبی داره که یک دفعه دیدی از خاک بلند شدی! و البته امکان دستگیر شدن هم هست.
دوشنبه 6 تیر 1390

kamaandaar - انگلستان - لندن
high-class-که بر عکس اسمت میدونم high class که نیستی هیچ بلکه .........اینم بدون که افغانستان تا 90 سال پیش زیر سلطه ی ایران بوده و اگر یه ذره از پاکستان فرهنگتون بهتره اونم باید مدیون ما ایرانیها باشید که از نود سال پیش تا حالا تو شماها مونده.زنده باد ایران وایرانی ودرود بر کوروش بزرگ ومرگ بر دیکتاتور و مستبد مثل خامنه ای وکرزای دزد وقاچاق فروش بزرگ.
دوشنبه 6 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
high class - کانادا - ونکوور ,,کدام .. .کدام ادم...مگر مثل تو نباشند..از نظر همه همینطوره که تو و هم ولاتی هات.با کشت خشخاش افیونی همه دنیا را ...به لجن کشیده ای.ننگ و شرمباد هرآنکس باعث بدبختی یک خانواده و فرزندان معصوم را بی خان و مان میکند...از بزرگترهات سوال کن شاید شعور این را داشته باشی که لااقل این واقعیتها را قبول کنی ,غیر از این خودتو گول میزنی, ومثل دارکوب به هر کس نوک میزنی .
دوشنبه 6 تیر 1390

high class - کانادا - ونکوور
مرگ بر دشمنان و حسودان و بد خواهان مردم افغانستان .
سه‌شنبه 7 تیر 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
high class - کانادا - ونکوور..هههههههه افغانستان چی داره که دشمن و حسود و بد خواه داشته باشه..بجز کشت خشخاش. مگر کسانیکه را معتاد کرده اید آندسته حسرت خشخاش یا حشیش شماها را بخورند..تو و امثال تو به اونها جنس فروخته اید تا که بتوانید با درآمد ... خودتان را به اروپا برسانید.خراب بشه کانادایی که اونجا هم با خلاف به گند کشانده اید.
سه‌شنبه 7 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.