به ورزشهای سبک دل خوش نکنید!


به ورزشهای سبک دل خوش نکنید!

چربیهای شکمی یا «visceral fat» آن دسته از چربی‌هایی هستند که ارگانهای داخلی را احاطه می‌کنند و فرد را در مخاطره ابتلا به انوع بیماریها قرار می‌دهند.

چربی‌های شکمی که به چربی‌های مخفی نیز موسومند بیشتر ناحیه اطراف معده را می‌پوشانند. این دسته از چربیها با چربیهایی که به پوست نزدیکترند تفاوت داشته و از آنها خطرناک‌تر هستند.

 
در واقع خطر این نوع از چربی از چربی تجمع یافته در دیگر نواحی بدن بیشتر است و فرد را در معرض ابتلا به دیابت، بیماریهای قلبی، فشار خون و کلسترول بالا قرار می‌دهد.

 
منشا تجمع این نوع چربی، خوردن چربی، قند زیاد و عدم تحرک فیزیکی است. زیرا کالری اضافی ناشی از تغذیه غیرصحیح در ارگانها تجمع پیدا می‌کند. کالری اضافی که با ورزش نسوزد در بدن و در اطراف ارگانها تجمع می‌یابد و این روند مخصوصا در افرادی که از قبل اضافه وزن دارند، تشدید می‌شود.

 
شنا، پیاده روی و به طور کلی ورزش منظم در کاهش این دسته از چربیها نقش دارد البته نباید خود را به دو یا سه جلسه ورزش سبک در طول هفته دل خوش کرد بلکه چربی‌های شکمی و کاهش آنها نیازمند 5 وعده برنامه ورزشی سخت‌تر است.

 
مصرف رژیِم غذایی حاوی پروتئین، میوه و سبزی بیشتر و کاهش مصرف چربی جهت تسریع در سوزاندن کالری دریافتی یکی دیگر از مهمترین راهکارهای کاهش چربیهای شکمی است.

khosh bavar - ایران - یزد
شخص میتواند با doping کردن به نتیجه مطلوبتری برسد ! ولی بیشوخی, بهترین ورزش همان جنگیدن ( کشتی گرفتن با خود و هوس خود ) که با شور و اشتیاق زیادخوری همراه هست میتواند باشد !
شنبه 4 تیر 1390

بیگلی بیگلی - ایران - مشهد
کسایی که چاقند باید جون بکنن . باید دهنشون سرویس بشه تا لاغر بشن . الکی نیست . خودتون رو هم الکی گول نزنید . باید طوری ورزش کنید که مرگ رو جلوی چشماتون ببینید باهاش احوالپرسی کنید ....
شنبه 4 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
. khosh bavar - ایران - یزد - خیلی جالب نوشتی خوش باور جان ،حق باشماست، تنها ورزش موثر ، برای آب کردن چربی دور شکم کشتی است آنهم کشتی گرفتن با خود شکم وشکست دادن آن ست.
شنبه 4 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
pelle جان, قابلت را نداشت و چون دلم واسه تعریفت تنگ شده بود بدینجهت اینو تقدیمت کردم ! ولی پله جان, مدتی است که یک کم شکمم بزرگ شد که لعنتی ول کن معامله هم نیست !
شنبه 4 تیر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
چاق شدن چه اسان و لاغر شدن چه مشکل.پوست ادم کنده میشه!
شنبه 4 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
khosh bavar - ایران - یزد-خوش باور عزیزم، حتما دست پختت خوب شده و غذاهای باب دلت را خوب می پزی یا اینکه بلاخره شیرینت را پیدا کردی و شیرینی خوردنت زیاد شده ، بنابراین چاره اش این است که غذا را بد مزه و بی ادویه درست کنی که یک دهن کجی به این شکم دله و هوسباز بشود و چربی را دور و بر خودش جمع نکند. قربانت پله .
شنبه 4 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
pelle جان, ایکاش مقصر شیرین بود که اقلا سرش نق میزدم و او را مقصر میدانستم ولی یکطوری هم حق داری که از غم پیدا نکردن شیرین, ابجو و شراب مینوشم, پس این شیرین بطور غیرمستقیم مقصر بزرگ شدن شکمم هست ! وای به روزیکه شیرین را پیدا کنم ! شاد و شیرین یاب باشیم !
یکشنبه 5 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.