خطای استراتژیک احمدی نژاد و بازداشت ملک زاده ؛ تابستان داغی پیش روست


خطای استراتژیک احمدی نژاد
و بازداشت ملک زاده ؛ تابستان داغی پیش روست

عصرایران - گماردن محمد شریف ملک زاده به عنوان معاون وزیر امور خارجه اشتباه استراتژیک محمود احمدی نژاد بود.

حلقه نخست اطرافیان احمدی نژاد چهار نفرند: اسفندیار رحیم مشایی ، حمید بقایی ، محمدرضا رحیمی و در رده آخر ، محمد شریف ملک زاده که نامش کمتر از بقیه بر سر زبان ها بود اما به واقع ، او مخزن الاسرار این حلقه بود و معتمدی وفادار به محمود احمدی نژاد .

همه اعضای این حلقه دارای مدارج عالی دولتی هستند جز شریف زاده : مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور و همه کار اوست ، رحیمی معاون اول و بقایی معاون اجرایی اش ، اما ملک زاده هر چند در شورای عالی ایرانیان خارج کشور بود اما پست قابل توجهی نداشت چه آن که ترجیح بر این بود که ملک زاده زیاد مقابل چشم نباشد.

هر چند مناصب دولتی ، قانوناً مانع رسیدگی قضایی نیستند اما در عمل - به هر دلیل - این اتفاق می افتد کما این که سال گذشته چند قاضی عالیرتبه نزد احمدی نژاد رفتند و پرونده اتهامات یکی از اعضای این گروه را با قید این که "اتهامات را محرز می دانند " ، با رئیس جمهور در میان گذاشتند ولی احمدی نژاد مانع رسیدگی قضایی شد.

با این مقدمه و با توجه به این که در ماه های اخیردر پی دستگیری تعدادی از مرتبطین این حلقه و اعترافات صورت گرفته و اسناد به دست آمده ، احتمال برخورد با این حلقه تشدید شده بود ، نیاز بود ملک زاده نیز مانند بقیه اعضا ، زیر چتر حمایتی یک مسند مهم دولتی قرار بگیرد و از این رو ، پست معاونت ادای و مالی وزارت خارجه را برای او در نظر گرفتند تا بلکه با "معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی" به خاطر بازتاب های بین المللی اش ، برخورد نشود!

اما این بار ، برخلاف قبل ،  مجلس فوراً اقدام کرد و درست در روز معارفه ملک زاده ، طرح استیضاح وزیر خارجه آماده شد و مقامات امنیتی و قضایی هم با اشاره به پرونده های ملک زاده او را برای تصدی این سمت مهم ، حائز شرایط ندانستند.
مجلس ، همچنین بر خلاف قبل ، چهره ای مصمم از خود بروز داد تا دولتی ها حساب کار دستشان بیاید که این طرح استیضاح از آن طرح استیضاح های قبلی نیست که با لابی بتوان رفع و رجوعش کرد!

بدین ترتیب ، احمدی نژاد که نه انتظار این واکنش را داشت و نه به این گونه واکنش ها عادت دارد ، عقب نشینی کرد و با اشاره او ، ملک زاده استعفا نمود.

هر چند مجلسی ها ، او را در شرف بازداشت خوانده بودند اما اقدام احمدی نژاد برای معرفی او به عنوان معاون وزیر ، کاتالیزوری شد برای برخورد با او به عنوان نخستین برخورد با حلقه اصلی جریان فاسد و سوء استفاده گری که در ریاست جمهوری لانه کرده است.

در واقع ، پروسه برکناری ملک زاده از معاونت وزارت خارجه باعث شد بسیاری از ناگفته ها ، از پس پرده برون افتد و مردم به بهانه این رویداد هم که شده ، در جریان برخی مناسبات قرار گیرند.

اگر ملک زاده بعد از این ماجرا ، بازداشت نمی شد ، تمام آنچه درباره او و عدم صلاحیتش و پرونده های قطورش گفته شده و بدان مناسبت
از معاونت کنار گذاشته شده بود ، زیر سوال می رفت و مردم می پرسیدند اگر او این همه اتهام دارد چرا برخورد نمی شود؟!

هم از این روست که می توان گفت احمدی نژاد با انتصاب ملک زاده به عنوان معاونت وزارت خارجه ، به لحاظ خطای محاسباتی در رفتارشناسی قوای دیگر ، دچار اشتباه استراتژیک شد ، چه آن که  اگر این کار را انجام نمی داد ، شاید بازداشت ملک زاده به این سرعت رخ نمی داد ، بازداشتی که تنها به ملک زاده محدود نخواهد ماند ؛ تابستان داغ ایران ، با دستگیری اولین عضو حلقه اصلی آغاز شد و بی گمان ، در حالی به پایان خواهد رسید که تحولی مهم در سپهر سیاسی کشور رخ داده است.

تابستان 1390 ، تابستان مهمی است!

avareh swed - سوئد - بوروس
همه تابستانها داغ وگرم است 18 تیر و30تیر و.و . کرباسچی در یک تابستان محاکمه شد .اخر تابسان در کانادا دیده شد در حالیکه باید در زندان باشد .این تاتر اکثرا اجرا میشود .امسال قرعه بنام ملکزاده درامده .اخرتابستان دنبالش در خارج بگردید ..
شنبه 4 تیر 1390

niloofar80 - فیلیپین - مانیل
کج و کوله های نادان ابله مملکت را به قهقرا بردند دست بردار هم نیستند.. موشهای کج و معوج...
شنبه 4 تیر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
رابطه پدر و فرزندی مموتی و ولی وقیح از موقعی بهم خورد که مموتی فهمید ولی وقیح تنها پدری نیست که میشناسه و پدر واقعی ناشناسه!!! این تابستون داغ هم نه تنها مموتی رو بلکه ولی وقیح رو آتیش میزنه و دودمان همشون رو به باد میده و ملت آزاد میشه. پاینده ایران و مرگ بر اشغالگران
شنبه 4 تیر 1390

persia_021 - یونایتد کینگدم - لندن
به بچه وزارت اطلاعت. . یکی‌ از قوی‌ترین سازمان های امنیتی دنیا(و قویترین در ۲۵۰ ساله گذشته در داخل). میبالیم ما یه مشت سربازیم جون به کفّ اسی با اکیپ ما جور پس. ۰۲۱.
شنبه 4 تیر 1390

odin - بلژیک - انتورپن
هیچ هم مهم نیست! مثل همه تابستانهای دیگه اغا چند نفر رو میارن پایین و به لجن میکشن، چند تا لات و اوباش و چاقوکش دیگه از کیسه زیر بالش بیرون میکشه و میندازه بجون ملت. کسی هم اعتراض کنه اغا میاد تونماز ارازل و اوباش با گریه میگه «من جان بیمار و مغز علیلی دارم» بده در راه خدا این نفت بدبو را، اورین براین بسیج که زدن ندا و سهراب و اشکان و محمد و بقیه رو کشتن. هر کی هم تو دنیا حرف بزنه میگیم دشمن دشمنه دشمن دشمنو سگپدرو. مثل یک دایره که هی توش داریم میچرخیم. اقا جان مال مفته ودله بیرحم اخوند. تا ته فشار داده، داره تخت گاز میره، نه چراغی نه پلیسی، نه سازمان ملل و حقوق بشر هم جاییش رو نمیگیره دنیا شده عین سیبزمینی.خب واسه همینه که حتا امون نمیده یه نفس بکشی. یه بازی تموم نشده چهارتا بازی دیگه اماده کرده.کی هزینه بازی رومیده؟بنده، شما همین بچه ها که هرروز درگیرن،حتا همین ساندیسخورا اما فرقمون اینه که اونا حالیشون نیست و فعلآ مست حسن و حسین و اسکناسن. امیدشون هم فرار با کلی پول ودلار به امریکاست.
شنبه 4 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
احمدی نژاد عددی نبودکه رئیس جمهورباشد.خامنه ای نادانترازاینراکه بیشرمانه جلوی رسمنجانی ودیگران بایستدورسواشان کندوبیشرمترازاین راپیدانکرد.حالا کارش تمام شد.دمش رامیگیردوپرتش میکندبه سطل اشغال.این ادم انقدرنادان بودکه اشتباه باورکرده بود.که حتمامهره سنگینی هستم.نه ان شیطان به هدفش رسید.واین احمق هم ازهرطرف رانده شد.تمام.
شنبه 4 تیر 1390

دستان - ایران - تهران
معمولا در مملکت ما قصاص قبل از جنایت عرف است .خیل نمایندگان 2 ریالی مجلس همانانی که با رای که 48 ساعت بیشتر دوام نیاورد و دانشگاه ازاد را مهریه ابدی باند هاشمی و جاسبی کردند بله اینان میخواهند وکیلان مردم در مجلس باشند چپی باشد یا راستی اینان علف های هرزی هستند که در زمین حاصلخیز ریشه دوانده و با جناح بازی در پایان دوره مجلس در جهت بدست اوردن وجهه و رای هستند و به امید خدا به جایی نخواهند رسید . با ترفندهای نا جوانمردانه نمی توانند زحمات رییس جمهور و خادمان واقعی مردم را زیر سئوال و یا از یاد ببرند.
یکشنبه 5 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.