تقاضا برای مواد مخدر جدید افزایش یافته است


تقاضا برای مواد مخدر جدید افزایش یافته است

بنا بر تخمین سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۹ بین ۱۴۹ تا ۲۷۲ میلیون نفر مواد غیرمجاز مصرف کرده‌اند

سازمان ملل متحد می‌گوید که افزایش مصرف داروهای ترکیبی و تجویزی، موفقیت‌های کسب‌شده در مبارزه با کوکایین و هرویین را تحت‌الشعاع قرار داده است.

دفتر جرایم و مواد مخدر سازمان ملل متحد (UNODC) در گزارش سالانه خود آورده است که مصرف مواد روان‌گردان جدید در اروپا افزایش یافته است.

بنا بر گزارش دفتر جرایم و مواد مخدر سازمان ملل متحد، این مواد به عنوان جایگزین‌های "قانونی" برای کوکایین و اکستاسی ارائه شده‌اند.

در این گزارش آمده است: "هر ساله تولیدات تازه‌ای بدون اعمال نظارت و کنترل و با هدف پاسخ به تقاضای روزافزون و متنوع برای مواد روان‌گردان تولید می‌شود."

این مواد جدید شامل داروهای ترکیبی و همین طور مواد متشکل از حشیش، کوکایین یا تریاک است.

بنا بر اعلام UNODC، این مواد غالبا برای فرار از قوانین و قواعد موجود در زمینه مبارزه با مواد مخدر و برای جبران کمبود مواد دیگر تولید می شود.

داروهای تجویزی، جایگزین روان‌گردان‌ها

در این گزارش همچنین آمده است که استفاده غیر پزشکی از داروهای تجویزی نیز در کشورهای در حال توسعه و توسعه‌یافته در حال گسترش است.

در اروپا –که در گزارش سازمان ملل متحد از آن به عنوان یکی از "نوآورترین" مناطق در زمینه تولید مواد جدید یاد شده– ۴۰ ماده تازه از ابتدای سال ۲۰۱۰ شناسایی شده است.

داروهایی همچون پیپرازین، کاتینون، کانابینوئیدهای ترکیبی، تریپتامین و فنتیلامین از جمله این مواد هستند.

پیپرازین در اصل برای درمان کرم‌های انگلی و همین طور به عنوان داروی ضد افسردگی تجویز می‌شود. مشتقات آن غالبا با عنوان اکستاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مفدرون نمونه‌ای دیگر از مواد جدید است که غالبا به عنوان جایگزینی برای آمفتامین یا کوکایین استفاده می‌شود. ماده دیگری که با عنوان "ادویه" شناخته می‌شود، فراورده‌ای ترکیبی است که تاثیری مشابه حشیش دارد.

در مجموع بنا بر تخمین سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۹ بین ۱۴۹ تا ۲۷۲ میلیون نفر مواد غیرمجاز مصرف کرده‌اند.

بنا بر اعلام سازمان ملل متحد در سال‌های اخیر کاهش پیوسته مصرف هرویین و کوکایین در تقابل با افزایش استفاده از مواد محرک از نوع آمفتامین یا ATS قرار گرفته است.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
مسئله ای نیست سفارش بدهید ازمایشگاه سپاه سریعا برایتان با قیمت ارزان تهیه میکند در این زمینه خود کفا شدیم.
جمعه 3 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.