منصوریان: این فاجعه را در کتاب گینس ثبت کنید


منصوریان: این فاجعه را در کتاب گینس ثبت کنید

سرمربی تیم فوتبال امید ایران با بیان اینکه اتفاق رخ داده در دیدار رفت با عراق فاجعه است، گفت: این موضوع باید در کتاب گینس ثبت شود.

علیرضا منصوریان پس از شکست 2 بر صفر تیم ملی امید مقابل عراق در نشست خبری اظهار داشت: از همه مردم تشکر می‌کنم. آنها حمایتی کاملی از ما انجام دادند.

وی ادامه داد: هواداران به ورزشگاه آمدند اما باید با مردم روراست باشیم و هر اتفاقی که می‌افتد باید به مردم بگوییم چون آنها همه چیز را زیر ذره بین قرار می‌دهند. اولین اتفاقی که افتاد مربوط به ساعت 11 صبح امروز (روز پنج شنبه) است. به ما خبر دادند که شما بازی رفت را با نتیجه 3 بر صفر باخته‌اید آن هم به این دلیل که یک بازیکن 2 اخطاره به نام کمال کامیابی نیا در ترکیب تیم حضور داشت و حالا باید 4 بر صفر پیروز شویم تا به مرحله بعد صعود کنیم.

منصوریان عنوان کرد: واقعا گیج شده بودم و نمی‌دانستم چه کار کنم. سرم درد گرفته بود و حال خوبی نداشتم. چطور می‌شود که در بازی رفت وضعیت آب و هوا و شرایط جوی را به ما بگویند ولی نگویند بازیکن ما دو اخطاره است. در مجموع باید به بازیکن تیمم تبریک بگویم که نهایت تلاش خود را انجام دادند.

سرمربی تیم امید در پاسخ به این سؤال که پس از این اتفاق چه تدبیری اندیشیدید گفت: بلافاصله بازیکنان را دور هم جمع کردم و جلسه‌ای تشکیل دادم. باید به کی‌روش هم می‌گفتیم به این دلیل که او سوپروایزر تیم است. نمی‌دانم باید از چه کسی گله کنم. من نمی‌خواهم اسم کسی را به زبان بیاورم. باید به ما می‌گفتند که چه اتفاقی افتاد و همه لیست‌ها را چک می‌کردند. اینکه به عقل من نمی‌رسد یا در حیطه وظایف من نیست. چه کسی باید به من می‌گفت که ما از کامیابی‌ نیا استفاده نکنیم و یا بازی را 4 بر صفر تمام می‌کردیم. پس از این اتفاق به بازیکنانم گفتم که چنین مشکلی پیش آمده و تمام ملی پوشان گریه می‌کردند.

منصوریان تصریح کرد: استرس به تیم اضافه و مشخص شد که توان روحی برای بازیکنانم باقی نمانده است. در این لحظات به کریم باقری زنگ زدم و از او خواستم که تجربه چندین ساله‌اش در این برهه زمانی به درد ما می‌خورد. یک لحظه به یاد حماسه ملبورن افتادم و امیدوار بودم که چنین اتفاقی رخ دهد اما زمانی که به کی‌روش گفتیم او مات و مبهوت 15 دقیقه به ما نگاه می‌کرد. آیا من باید به روابط بین الملل بروم و این مسائل را چک کنم؟ وقتی به ما می‌گویند که لیست بازیکنان باید از عدد یک تا 18 باشد ما از کجا باید بفهمیم که بازیکنمان 2 اخطاره است. این اتفاق باید در کتاب گینس ثبت شود. 

علیرضا منصوریان بعد از پایان مسابقه دقایقی با سرمربی تیم عراق صحبت کرد، وی در این خصوص گفت: رفتم و به سرمربی عراق گفتم همانطور که ما در عراق شادی کردیم شما حق دارید اینجا شادی کنید و دوست ندارم دیگر در این خصوص صحبت کنم.

منصوریان در پاسخ به این سؤال که آیا کادر فنی تیم ملی را خودتان انتخاب کردید، گفت: همین‌طور است. آقایان رشیدی خرمگاه و دیگران را خودم انتخاب کردم و اعتقاد دارم یک کادر فنی کاملی داشتیم ولی حذف ما ربطی به این مسائل نداشت و به خاطر اتفاقات صبح امروز بود. اعتقاد دارم باید مرد باشیم و به همه چیز اعتراف کنیم. چطور می‌شود در فدراسیون فوتبال چنین اتفاق رخ دهد. با توجه به اینکه 3 گل خورده بودیم و 2 گل عقب بودیم باید برای صعود 6 گل می‌زدیم. بعد آقایان به من می‌گویند که شما چرا به بازیکنانت این مسئله را گفته‌ای، شاید اگر نمی‌گفتی نتیجه می‌گرفتی. انسان وقتی به غرق شدن نزدیک می‌شود به آخر حباب‌ها هم دست می‌زند تا اکسیژن بگیرد. ما هم‌قسم شده بودیم که عراق را شکست دهیم اما این اتفاق نیفتاد.

سرمربی تیم امید گفت: چرا کسی تعجب نکرد که من بازیکنانم را دو خط به جلو برده بودم و چرا کسی نمی‌پرسید که ما انتحاری بازی می‌کردیم. آیا هواداران، رسانه‌ها و خبرنگاران تعجب نکردند که چرا من تیمم را به این شکل در زمین فرستادم؟ من که می‌توانستم با یک تساوی تیمم را به مرحله بعد ببرم. چطور می‌شود 4 ساعت به آغاز بازی چنین اتفاقی بیفتد. ما به مردم و رسانه‌ها نگفتیم. تقدیر این چنین بود که شکست بخوریم.

منصوریان در خصوص چه کسی مقصر این اتفاق بزرگ است، عنوان کرد: من دوست ندارم آبروی کسی را ببرم اما امیدوارم فردا رسانه‌ها مشخص کنند که چه کسی مقصر است. این از بدشانسی علیرضا منصوریان و کادر فنی بود که همه چیز زیر و رو و اشتباه این چنینی رو شود.

وی در پاسخ به این سؤال که به عنوان سرمربی تیم ملی این اتفاق را چه می‌نامد، گفت: این یک فاجعه فوتبالی است و ما باید به عقب نگاه کنیم. نوشدارو پس از مرگ سهراب به دردی نمی‌خورد و امیدوارم تیم ملی بزرگسالان که تنها شانس ما برای کسب موفقیت مسابقات آینده است بهترین نتایج را بگیرد و علاوه بر اینکه لیست‌ها چک می‌شود موبایل، خانواده و حتی دیگر مسائل بازیکنان را چک کنند که چنین مشکلاتی پیش نیاید.

artimis - ایران - بوشهر
منصوریان خواسته توجیه کنه . این مساله بار اول نیست . تیم ملی کشورها رو دقیق نمی دونم ولی در لیگ برتر خودمون این مساله سابقه داشته . این ها هم همه اش الکیه که برمی گرده و میگه « نمی دونم کی باید چک کنه »! طبق قوانین و دستور العمل ها وظایف هر کس مشخصه . تیم سرپرست داره ، سرمربی داره کادر فنی داره ، بعد یه عذر بدتر از گناه میارن. حالا از این به بعد یاد بگیرن و بفهمن فوتبال حرفه ای یعنی چی و از غرور کاذب دست بردارن . یعنی وقتی دیشب این موضوع رو فهمیدم کلی ناراحت شدم . حیف تیم ملی که ...
جمعه 3 تیر 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
ااستقلالی هاهرجامیرن 6تاییش میکنند :))منصوریان جون شبیه برزیلی هاشدن به کله کجل نیست جانم نیست.////درودبرعلی دایی که زیرخفت کاشانی 3پاهی نرفت دایی برترین مربی ///
جمعه 3 تیر 1390

آینه - انگلیس - لندن
ای کاش سایت اجازه میداد که هرچی در دل و زبان دارم به این عرب زاده ها و عرب پرستها که هر روز به طریقی ایران و مخصوصا ورزش کارهای ایران رو بازیچه سیاست خودشون قرارمیدند بگم. اما حیف نمیشه!!!!!!
جمعه 3 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اخر چی تو جمهوری تازی روی حساب است که ورزشش هم روی حساب باشد
جمعه 3 تیر 1390

karaji - سوئد - گوتنبرگ
چه کسی حق دارد تعجب کند ?!!
جمعه 3 تیر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
شاهکار فدراسیون و کمیته المپیک و کادر فنی از منصوریان نابلد تا سرپرست نابلد سرپرست تیم چکارس حتی سایت afc رو هم زخمت به خوذش نداده ببینه کشور گل و بلبله همیشه لگنها از این شاهکارها میکنن نمونش چند سال پیش قلعه مرغی لیست بازیکنها رو دیر بهafc دادن و تیم از بازیها اسیایی حذف شد این هم از کادر فنی و سرپرست لگنن دیگه همین میشه در کمیته المپیک فدراسیون نابخرد و کادر کم تجربه که با پارتی و زدو بند امدند و سرپرست رو باید گل گرفت
جمعه 3 تیر 1390

nader46 - انگلیس - لندن
یاد گندزدN استقلول ,در باشگاهههای اسیا افتادم,که لیست بازیکنان را به خاطرنداشتن دستگاه فکس,دیر فرستادن وحذف شدن.درککشور امامزمان و اس لامی,هیچ چیزعجیب نیست.خاک بر سر خودتون,سیاستتون,مذهبتون,دین اسـ...تون
جمعه 3 تیر 1390

Ehsan_14 - اتریش - وین
اینکاره نیستى هالو. اگه راست میگى خوب میرفتى و تیم را خوب بکار میگرفتى میتونستن تو ازادى عراق را پنج تا بزنن و سه تا را جبران کنن. گاو نر میخواد و مرد کهن. تو برو کشکتو بساب
جمعه 3 تیر 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
بابا لنگیها چتونه؟بدجور مثل اینکه از استقلالیها سوختین":)خودشونم میدونن تقصیر فدراسیونه و منصوریان بی گناه حالا باز به خاطر دلایلی چه خاطره هاییو وسط میارن..میخواین اصلا نظر ندین:))خدا شفا بده
جمعه 3 تیر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
در حکومت عدل علی در کمتر از یک ماه دوتا شاهکار از فوتبال ما خذف فوتبال بانوان و خذف تیم المپیک هورا
جمعه 3 تیر 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول-اخی اشکال نداره بزرگ میشی یادت میره فقط جای سوختگیت میمونه اونم لیزرکن خوب میشه هههه کیسه جون ..
شنبه 4 تیر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
گیریم فدراسیون نگفته در فدراسیون یه مشت لنگ و لوچ جم شدن ok ولی حاجیلو چکارس به قول افاضلی کمی انترنت و کامپیوتر و زبان انگلیسی یاد گیرید سال 2011 همه اینا یهطرف حسن کچل چکارس لااقل 1-0 ببرید مساوی کنید ابرومونو بردن این هم از اینا
شنبه 4 تیر 1390

mehraeen - ایران - تهران
اصلا کاری ندارم که ایران بازیکن دو اخطاره داشته؟ یکی بگه منصوریان سابقه مربیگریش برای این سمت کافی بود؟؟؟؟؟؟ و با یک مقایسه پیروانی با منصوریان باید پرسید چرا این انتخاب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 4 تیر 1390

مهران خان - ایران - تهران
چه خوب! ما که مث همیشه مرحله بعد حذف می شدیم ، لااقل اینبار یه جور جدید حذف شدیم!
شنبه 4 تیر 1390

$persian$ - ایران - تهران
من مطمئن بودم که منصوریان در توانش نیست.اینم تقصیر بالا دستیاست که به این تیم فقط مقطعی دقت می کنن
شنبه 4 تیر 1390

babak_khoramdin90 - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو .بله حق با شماست علی دایی بهترین مربی مربیه فقط یه وقتایی یه سوتیهای عجیبی وقریبی میده که اشک هوادارای تیم ملی و در میاره(مثل باخت تیم ملی به عربستان تو تهران)
شنبه 4 تیر 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
katrina - اسکاتلند - گلاسگو..لنگی جون سوختگی های شما با لیزرم خوب نمیشه:)ما عاشقتیم داش علی منصوریان تو در عراق نشون دادی کارتو:)
شنبه 4 تیر 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول-کیسه جون مواظب باش انتالیانری افتااب بگیری بیشتر ته بگیره اره عزیزجان..
شنبه 4 تیر 1390

nader46 - انگلیس - لندن
katrina-گلاسکو:کم پیدایی دوست سرخگل.دلمون واست تنگ شده بود.چندتااز این6تایی ها ازرو نمیرن.ماکه دوفصل پشت سرهم جام گرفتیم,امااستغلولیها که عرضه بردن نیم جام پلاستیکی راهم نداشتن.بوی شدیدسوختگیشون سایت راپرکرده پیف پیف پپییی انگلیس لندن
شنبه 4 تیر 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
babak_khoramdin90 - ایران - تهران ای کاش فوتبال ایران قدر اسطوره جهانی فوتبال رو میدونست بینظیر آقا شرف غیرت همه در وجود این رادمرد..اون سوتی هم فدای سرش..
شنبه 4 تیر 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
. nader46 - انگلیس - لندن-. سلام نادرجان احوال شما ?هستیم زیرسایه تون ,درگیرکاروزندگی move house...من هم دلم براتون تنگ شده بود مرسی ازمحبتتون..اس اس حالا حالاهااابه گردپای مانمیرسه غمت نباشه این فصل بازم داریم براشون ,دلاک های حمام نمره امسال حتماافتابه پلاستیکی روبالای سرمیبرن:))
شنبه 4 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.