کارشناسان روسی برنامه اتمی ایران جزو کشته شدگان در سقوط هواپیما بودند


کارشناسان روسی برنامه اتمی ایران
جزو کشته شدگان در سقوط هواپیما بودند

هاآرتض زیر عنوان "کارشناسان اتمی که در سقوط هواپیمای روسی کشته شدند به طراحی تاسیسات اتمی ایران کمک می کردند" می نویسد منابع امنیتی در روسیه روز پنجشنبه گفتند پنج کارشناس اتمی که در سقوط یک هواپیما در شمال روسیه در اوایل هفته کشته شدند به طراحی تاسیسات اتمی ایران کمک کرده بودند.

این پنج کارشناس روس جزو ۴۴ نفر مسافرانی بودند که روز دوشنبه در جریان درهم شکستن و آتش گرفتن حین فرود یک هواپیمای توپولوف ۱۳۴در فرودگاه شهر شمالی پتروزاودسک کشته شدند.

سرگئی ریژوف، گنادی بنی کو، و نیکلا ترونوف، طراحان ارشد، و آندره تروپینوف، رئیس کارشناسان امور فناوری اتمی روسیه در سایت بوشهر کار می کردند، که مقاطعه عملیات ساختمانی آن از شرکت آلمانی زیمنس به روس ها واگذار شده بود.

مقامات مرگ این کارشناسان را ضربه ای بزرگ برای صنایع اتمی روسیه توصیف می کنند.
تکمیل عملیات ساختمانی نیروگاه بوشهر و اطمینان از ایمنی آن در مقابل زلزله بخشی از وظایف محول به این کارشناسان بود.

به گفته منابع امنیتی گرچه پیش از این دانشمندان اتمی ایرانی در تصادفاتی توجیه نشده، و یا در سقوط هواپیما کشته شده اند، زمینه ای رسمی و حاکی از سوء ظن در مورد سقوط این هواپیما وجود ندارد، و تحقیقات راجع به علل سقوط آن در چارچوب خطای انسانی و نقص فنی انجام می گیرد.

dara20 - ایران - تهران
مبارک باشه . به درک که یک مشت گوساله جنایتکار روسی که برای رژیم مفتضح اسلامی کار می کردند به درک واصل شدند. لابد کار لابی صیهونیسم و شیطان بزرگ است.
جمعه 3 تیر 1390

haghighatgo - آلمان - برلین
جناب هواپیمای توپولف سقوط های دیگت تون خیلی بد بوده ولی این سقوطتتون خیلی عالی بود !!
جمعه 3 تیر 1390

bache shapoor - سوئد - یوسدال
ادم نباید از مرگ کسی شادی و خوشحالی کنه ولی این روسها یک چیز دیگه هستند. این روسهای بی ناموس 2 3 سال است بخاطر منافع خودشان دمار از روزگار ما ایرانیها در اوردن. از این بابت من خوشحال هستم. مرگ بر روسیه و مرگ بر انگلیس.
جمعه 3 تیر 1390

victor17 - بلژیک - بروکس
ما که میدونیم اینم یه خواب دیگس که شما روسیها برای ما دیدید، ولی خوب . غصه نخور روسیه جان ، این سپاه انقدر پول داره که بازم از جیب مردم ایران خرج شما. رو میده . فقط از این به بعد سعی کنید یه هواپیما سقوط میکنه. زودتر آدماشو عوض بدل کنید ، مرسی روسیه .
جمعه 3 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
ولی به هر صورت از این به بعد هر ایرادی پیدا شود ویا تاخیری در زمینه سرویس و هر گونه مورد منفی با این حادثه توجیه خواهد شد. روسها.....!!!
جمعه 3 تیر 1390

آینه - انگلیس - لندن
روسیه هم خوب بلده چطوری ایران رو بازی بده حالا خوب بهانه پیدا کرد و اسم اینها رو داد که یعنی مردند و ایران تا چند سال دیگه سماغ میک بزن و پول رو بریز تو حساب تا ما کارشناس براتون گیر بیاریم .
جمعه 3 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
به درک ....
جمعه 3 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
به گفته رئیس جمهور دهه 50 یا 60 امریکا, در سیاست همه اتفاقات معمولی بنظر می اید, ولی اگر یک کم توجه کنم, همه اتفاقات جنبه سیاسی / ترور دارد ! پس از مرگ ژنرال محبوب و مردمی روسیه Lebed بگیر تا پرنسس دیانا تا هایدر اتریشی و رئیس ج. لهستانی همه بطور مرموزی کشته شدند !
جمعه 3 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
آتیش داغ جهنم خوبه برای اتمــــی !..اونجا میسازند تا مــــلایان بهشون. ملحق شوند!!!!!
جمعه 3 تیر 1390

neda2oo7 - ایران - شیراز
اینا همش زیر سر جن های هندیه.
جمعه 3 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.