من عباس غفاری جن‌گیر نیستم


من عباس غفاری جن‌گیر نیستم

اشتباه برخی سایت‌ها در درج عکس فردی به عنوان عباس غفاری جن‌گیر برایش دردسر ساز شده است.

عباس غفاری فرزند اسماعیل و محقق داروهای گیاهی و متخصص طب رفلکسولوژی از کانادا در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اشتباه برخی سایت‌های خبری در درج عکس وی به جای عکس واقعی عباس غفاری که به اتهام جن‌گیری دستگیر شده است، اظهار داشت: یک تشابه اسمی، حرکت ناشیانه اینترنتی و نادانی، موجب شد که نام و عکس من به صورت گسترده در اینترنت به عنوان جن‌گیر و رمال انتشار یابد و پیرو آن توهین‌ها و بی‌حرمتی‌هایی به بنده صورت بگیرد.

وی افزود: این اقدام توسط یکی از سایت‌ها آغاز شد و پس از آن برخی دیگر از سایت‌ها کپی‌برداری کردند و مدام مطالب را منتشر کردند بدون اینکه توجه کنند که با آبروی کسی دارند بازی می‌کنند. من را محکوم کردند به جن‌گیری و شیطان‌پرستی و چیزهایی که نمی‌شود حتی آن را به زبان آورد.

غفاری در پاسخ به این سؤال که عکس شما به چه نحوی در اختیار این سایت‌ها قرار گرفته بود، خاطرنشان کرد: من برای آشنایی مردم درباره طب سنتی و داروهای گیاهی مطالبی را در سایتم به همراه عکسم منتشر می‌کنم. عکس را از آنجا برداشتند. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا عباس غفاری متهم به جن‌گیری و رمالی را می‌شناسید یا خیر، گفت:‌ من اصلاً ایشان را نمی‌شناسم و فقط یک تشابه اسمی است. او 5 سال از من بزرگتر است. ضمن اینکه نام پدر من اسماعیل است ولی نام پدر وی علی است.

غفاری در پاسخ به این سؤال که به چه نحوی از این اشتباه سایت‌ها مطلع شده‌اید، گفت:من خبر نداشتم. یکی از آشنایان من در کانادا تماس گرفت و گفت می‌دانی در سایت‌ها درباره‌ات چه چیزهایی منتشر کرده‌اند؟ همچنین از اقوام من در آلمان تماس گرفتند و گفتند این مطالب چیست که درباره تو می‌نویسند؟

وی خاطرنشان کرد: من پس از اطلاع از این موضوع، به سایت‌های مختلف نامه نوشتم که این اشتباه خود را اصلاح کنید. برخی سایت‌ها توجه کردند و عکس را عوض کردند اما برخی دیگر این کار را نکردند.

غفاری خاطرنشان کرد: یک مدتی بود که وقتی در اینترنت اسم غفاری را به همراه کلمه جن‌گیری سرچ می‌کردید غیر از عکس من و مطالبی علیه بنده هیچ چیزی در اینترنت پیدا نمی‌شد!!!

به گزارش خبرگزاری فارس، دادسرای فرهنگ و رسانه در نامه‌ای به ریاست اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته است:‌
با توجه به شکایت آقای عباس غفاری فرزند اسماعیل به شماره شناسنامه 64 صادره از شمیران متولد 1337 مبنی بر هتک حرمت وی توسط سایت‌های مشهور داخلی ایران از جمله (...) با چاپ عکس وی به جای عکس فردی به نام ع-غ فرزند علی به شماره شناسنامه 23 صادره از شمیران متولد 1332، ضرورت دارد به تمام مدیران سایت‌های داخلی کشور اعلام گردد ظرف 24 ساعت نسبت به حذف عکس نامبرده اقدام و مراتب اشتباه اسمی آن فرد با شاکی و عذرخواهی از ایشان را اعلام نمایند در غیر اینصورت به عنوان مفتری تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خوشم اومد که اینترنت انقدر تاثیر داره رو مردم. همگی یه لعنت تو روح خمینی کبیر و رژیم جمهوری اسلامی بفرستید که کشورمون رو اشغال کرده
جمعه 3 تیر 1390

neda2oo7 - ایران - شیراز
از آنجا که تهمت جن گیری با مصالح و ارزشهای جمهوری اسلام و مقام عظما در یک سمت و سو هستش مقامات علیه اینجور سایت ها اقدامی نمی کنند ولی وای به حال سایت یا وبلاگی که یه کلمه کوچولو راجع به اسمشو نبر(سیاست) بگه.
جمعه 3 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.