زوجینی که مشکل جنسی دارند، چه کنند؟


زوجینی که مشکل جنسی دارند، چه کنند؟

یک روانشناس با تاکید بر اینکه «مشکلات جنسی یکی از عوامل مهم اختلاف میان زوجین بوده و 78 درصد از عوامل طلاق به دلیل مشکلات جنسی زوجین است»، گفت:« اکثر زوجین با بسنده کردن به اطلاعات عام و مطرح در میان اطرافیان اقدام به ازدواج می‌کنند در صورتی که باید بدانند که زندگی زناشویی یک علم است و باید آن را کسب کنند و به دنبال آن باشند.»

دکتر نسرین تهرانی در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز در رابطه با دلایل شایع مراجعه زوجین به روانشناسان و مشاوران خانواده گفت:«‌ درگیری‌های بین زوجین یکی از شایع ترین دلایل مراجعه آنهاست که نمی‌دانند چطور آن را مدیریت کنند و در نتیجه به این موضوع فکر می‌کنند که در انتخاب همسر و شریک زندگی خود اشتباه کرده‌اند.»

این روانشناس و مشاور پیش از ازدواج، افزود:« در صورتی که زوجین اصول زندگی مشترک را بدانند، سطح آگاهی‌ها و دانش آنها در برقراری ارتباط بالا می‌رود و متاسفانه برخی زوجین به دلیل نداشتن آگاهی نمی‌دانند که چطور باید یک زندگی مشترک را آغاز کند و چطور این زندگی باید ادامه پیدا کند.»

وی در ادامه گفت:‌« یکی از موضوعات روز این است که به زوجین یاد می‌دهیم زندگی مشترک بزرگترین قرارداد زندگی است و یکی از علائم بزرگ بودن این قرارداد این است که ما آن را مانند قراردادهای عادی محدود به زمان نمی‌کنیم که با تمام شدن زمان قرارداد به اتمام برسد بلکه ما این قرارداد را شروع می‌کنیم وامید داریم که تا آخر زندگی آن را ادامه می‌دهیم.»

این مدرس دانشگاه تربیت معلم گفت:‌« اکثر زوجین با بسنده کردن به اطلاعات عام و مطرح در میان اطرافیان اقدام به ازدواج می‌کنند در صورتی که باید بدانند که زندگی زناشویی یک علم است و باید آن را کسب کنند و به دنبال آن باشند. »

وی در ادامه عنوان کرد: «ما برنامه‌ای را تحت عنوان قاعده بازی داریم که این پلان را سال‌ها اجرا کرده‌ایم و بسیار موفق هم بوده و بر اساس فاکتورهای آن به زوجین آموزش می‌دهیم که چطور به یکدیگر احترام بگذارند و تصمیم‌گیری مشترک داشته باشند و تجاوز به حریم یکدیگر نکرده و چطور حدود یکدیگر را رعایت کنند و به صرف زناشویی، مرزهای یکدیگر را نادیده نگیرند و معنای ازدواج این نیست که بتوانند یکدیگر را به مالکیت بگیرند.»

دکتر تهرانی یکی دیگر از عوامل شایع مراجعه افراد را مشکلات جنسی آن‌ها مطرح کرد و گفت:«‌ مشکلات جنسی یکی دیگر از عوامل مهم اختلاف میان زوجین بوده و 78 درصد از عوامل طلاق به دلیل مشکلات جنسی زوجین می‌باشد.»

این استاد دانشگاه تصریح کرد:« گاهی برخی زوجین دارای این مشکلات بوده و از وجود آن بی خبرند و وارد زندگی زناشویی می‌شوند و در زندگی زناشویی هم قادر به شناسایی این مشکل نبوده و در نتیجه زندگی وارد مسائل حاشیه‌ای شده و سرگردان می‌شوند که به چه کسی باید مراجعه کنند و بنابراین برای حل مشکل خود موضوع طلاق را مطرح می‌کنند.»

این درمانگر اختلالات جنسی در رابطه با حل مشکلات زوجین گفت:« ما در رابطه با حل مشکلات و اختلافات زوجین بلافاصله در ارزیابی اولیه با ابزاری که داریم بررسی می‌کنیم که آیا فرد دچار مشکل ناتوانی جنسی است و اگر فرد دچار مشکل ناتوانی جنسی باشد پلان درمان را شروع می کنیم و ابتدا مشکل را برطرف می کنیم و سپس وارد قاعده بازی می شویم.

وی افزود:« گاهی مشکلات جنسی فرد تا حدی حاد شده که دیگر هیچ راه درمانی برای آن وجود ندارد و در اینجا همسر وی باید انتخاب کند که آیا می‌تواند با کسی که دچار ناتوانی جنسی شده به زندگی ادامه دهد یا خیر و اگر این مساله برای فرد اهمیتی ندارد به او آموزش می‌دهیم که زندگی با چنین فردی چه محدودیت‌هایی دارد و چه طور باید در کنار هم زندگی کنند.»

این روانشناس در مورد کسانی که ناتوانی جنسی همسرشان برایشان مهم است، خاطر نشان کرد:«‌ ما به کسانی که این موضوع برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد آموزش می‌دهیم که چطور از یکدیگر جدا شوند و موجب آزار هم نشوند

pandora - المان - کلن
طلاق بگیرند!!!
جمعه 3 تیر 1390

Sir.amir - انگلستان - منچستر
با دورود خدمت ایرانی های گرامی با مدت غیبت طولانی که داشتم دلم تنگ شده بود برای شماها ۰باید تشکر کنم حالا فهمیدم چرا با یک نفر اشنا میشم ول کن من نمیشه از دست این بانو ها لول لول
جمعه 3 تیر 1390

Mahdi_tala - انگلیس - لندن
انشالاه مشکلی پیش نمیاد
جمعه 3 تیر 1390

neda2oo7 - ایران - شیراز
مردها می توانند بطور نا محدود زن بگیرند یا صیغه کنند. و زنها همچنان به انجام وظایف آشپزی و شست و شو و رفت و روب و بچه داری ادامه دهند و صبور باشند . البته مردها جهت کم کردن هزینه های احتمالی صیغه و تجدید فراش (ها) می توانند زن های بی مصرفشون رو طلاق بدهند یا با زدن یک تهمت ناموسی سنگسار کنند. والسلام علیکم و رحمت الله برکاته.
جمعه 3 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
pandora - المان - کلن چه راحت گفتی و خودتو خلاص کردی عجب lol
جمعه 3 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
Sir.amir - انگلستان - منچستر سلام هموطن عزیز خوبی رسیدن بخیر دل ما هم برای شما تنگ شده بود در هر صورت مجدا خوش اومدی و صفا آوردی
جمعه 3 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
neda2oo7 : وای خدا جون ! شما چقدر مهربون و فهمیده تشریف دارید ! واقعا که دختر شیرازی شیرین زبان و خوش مرام بمعنای واقعی !
جمعه 3 تیر 1390

babak_khoramdin90 - ایران - تهران
neda2oo7 - ایران - شیراز -البته در دین مبین اسلام یه چیز خفنی به اسم مهریه هست که درجهت رفاه و پیشرفت مالی زنهای مسلمان در نظر گرفته شده با کسی هم شوخی نداره.
شنبه 4 تیر 1390

Sir.amir - انگلستان. - منچستر
Fanos ایران.شهمیرزاد سپاس از مهرت هم وطن
شنبه 4 تیر 1390

neda2oo7 - ایران - شیراز
babak-khoramdiin جان بله ولی از اونجا که خدا هم شما مردها رو باهوش آفرید می گید ندارم ندارم . همون یه پول سیاه رو هم بصورت اقساط ناچیز به زن می دهند یا مثل دخترخاله من اصلا نمی دن. khosh-bavar جان خدا بگم شما مردا رو چکار کنه که با خدا هم دستتون توی یک کاسه هست :-)
شنبه 4 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.