دختربچه ۷ ساله قربانی اشتباه مربی شنا


دختربچه 7 ساله قربانی اشتباه مربی شنا

به گزارش آخرین نیوز به نقل از ایران، مربی شنا وقتی دختر هفت ساله را به داخل استخر پرتاب می‌کرد تا او از ترس درآید نمی‌دانست چه سرنوشت شومی در انتظار دخترک است.

هشتم دی 89 مأموران کلانتری 161 ابوذر از مرگ مشکوک دختر 7 ساله‌ای به نام «ثنا» در یکی از مجموعه‌های ورزشی جنوب غرب تهران باخبر شدند.

با گزارش موضوع به بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 18 – یافت‌آباد – دستور انتقال پیکر بی‌جان دخترک به پزشکی قانونی برای تعیین علت اصلی مرگ صادر شد. از سوی دیگر مأموران کلانتری نیز به تحقیق از شاهدان حادثه و شناگران پرداختند.

مادربزرگ «ثنا» درباره ماجرای تکان‌دهنده مرگ نوه‌اش به پلیس گفت: «عصر امروز همراه دختر و نوه‌ام به استخر آمدیم. جلسه سوم آموزش شنای «ثنا» بود و مربی ابتدا طرز شیرجه را آموزش داد و چند نفر از شناگران هم در آب شیرجه زدند. اما نوه‌ام که حسابی ترسیده بود جرأت پریدن در آب رانداشت.

همان موقع ناگهان خانم مربی دست بچه را گرفت و او را در قسمت عمیق استخر به داخل آب پرتاب کرد. حدود 30 ثانیه بعد و در حالی که وحشتزده شاهد این صحنه بودیم «ثنا» به پشت روی آب قرار گرفت. او لحظه‌ای سرش را بلند کرد و دوباره بی‌حال به داخل آب رفت.

مربی که بدون لباس شنا سرگرم آموزش بزرگسالان بود، با شنیدن هیاهو و فریادهای شناگران متوجه شد نوه‌ام بی‌حرکت روی آب مانده است. اما باز هم حاضر به پریدن درون آب نشد و به سراغ میله بلندی رفت که با آن سطح آب را تمیز می‌کنند.

بعد هم در برابر حیرت تماشاگران و بی‌قراری‌های من و مادر «ثنا»، میله را دور گردن بچه انداخت و او را به کنار استخر کشید. صورت نوه‌ام کبود بود که چند ناجی به سراغش آمدندو به او تنفس مصنوعی دادند اما متأسفانه مؤثر نبود.

همان موقع تصمیم گرفتیم «ثنا» را با خودروی شخصی به بیمارستان برسانیم که مانع شدند و 35 دقیقه بعد وقتی امدادگران اورژانس سر رسیدند، دختر کوچولویمان دیگر جانی در بدن نداشت.

به دنبال تشکیل پرونده قضایی، بازپرس برای کشف حقیقت و شناسایی مقصر دستور داد کارشناس مربوطه از مجموعه ورزشی بازدید کند. پس از بازبینی تأسیسات، محوطه و بخش عمیق استخر – محل سانحه – و گفت‌وگو با ناجیان و اولیای دم، کارشناس اعلام کرد: قسمت مخصوص کودکان که در همان مجموعه ورزشی است، دارای استخر کم عمق بوده اما مربی زن، کودکان را نیز در محل شنای بزرگسالان آموزش می‌داده است.

بنابراین مدیر 40 ساله استخر به دلیل انتخاب نکردن ناجی غریق ورزیده برای مراقبت از شناگران، برقرار نکردن نظم و امنیت، رعایت نکردن آئین‌نامه فدراسیون نجات غریق و گزارش نکردن نواقص و معایب مکان ورزشی در ماجرای مرگ دختر کوچولو 30 درصد مقصر شناخته شد.

سر ناجی استخر نیز به دلیل سهل‌انگاری و توجه نکردن به وظایف ناجیان و غافل شدن از جان مردم 20 درصد، مربی 46 ساله هم به دلیل کوتاهی در حفاظت و ایمنی شناگر تحت آموزش و فعالیت وی در محیط پرخطر 20 درصد و 3 غریق نجات دیگر نیز به اتهام کوتاهی در انجام وظیفه هر یک 10 درصد مقصر شناخته شدند. بدین ترتیب برای هر یک از متهمان به اتهام قتل شبه عمد قرار مجرمیت صادر و پرونده به شعبه 1151 دادگاه عمومی جزایی تهران فرستاده شد.قاضی دادگاه نیز پس از دریافت آخرین دفاعیات متهمان هر یک از آنان را به میزان حضورشان به پرداخت دیه زن مسلمان – براساس نرخ ماه حرام – و جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

پس از صدور این حکم، پدر «ثنا» با اعتراض شدید نسبت به حکم دادگاه خواستار مجازات شدیدتر برای عاملان مرگ فرزندش شد. وی با ارسال لایحه‌ای برای هیأت قضایی شعبه 39 دادگاه تجدیدنظر استان تهران نوشت: هر چند پزشکی قانونی علت اصلی مرگ تنها فرزندم را «غرق شدگی» اعلام کرده، اما در کالبدشکافی با صراحت به شکستگی مهره‌های گردن دخترم اشاره شده است. دادگاه در رابطه با مرگ دخترم مثل یک حادثه عادی برخورد کرده، در حالی که فرزند 7 ساله‌ام بر اثر بی‌کفایتی و بی‌توجهی یک مجموعه ورزشی به قتل رسیده و مجازات مقصران حتی کمتر از تخلفات ناخواسته و ناگهانی ناشی از رانندگی است.

قاضی «مهدی رضایی» - رئیس – و «حسین ایرانی» - مستشار - دادگاه تجدیدنظر استان تهران پس از بررسی نهایی با صدور حکم قطعی اعلام کردند از آنجا که نحوه پرتاب قربانی در آب، مراقبت‌های زمان شنا و بیرون کشیدن شناگر به گونه‌ای بوده که حتی منجر به شکستن مهره‌های گردن او شده است، مجازات تعیین شده برای مربی متناسب با جرم او نیست و با حذف جزای نقدی 300 هزار تومانی، او را به 3 ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم کردند.
pelle - سوئد - استکهلم
چقدر این مربی احمق بوده ، بچه ای را که شنا بلد نیست و میترسد به این شکل به داخل استخر پرتاب میکند و احمقانتر اینکه سعی کرده با یک میله فلزی کودک غرق شده را از آب بکشد بیرون .این چه مربی شنائیست که لباس شنا ندارد و حاضر نیست برای نجات کودک از غرق شدن بپرد تو استخر.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

behnam2009 - انگلستان - لندن
احساس مسئولیت وقتی در مقامات نباشد این حس به مردم هم منتقل می شود. مقامات پستهای دولتی را غصب کرده و اصلا به فکر مردم نیستند.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

عرق سگی - ایران - تهران
چه خوب پارتی داشته باشی براتون درصدیش میکنن که ضرر نکنید
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
واقعا که این نبوغ و شیوه آموزش هل دادن زوری رو باید به نام ایرانی ها به ثبت رسوند. هنر نزد ایرانیان است و بس
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

feminism - انگلستان - لندن
این دختر بچه قربانی وحشی گری و درندگیِ مربی شده نه اشتباه او ! ایران تبدیل به شنکجه گاهی شده که در آن هر کَس به نوعی دیگری را بدون استفاده از دستگاه شکنجه, آزار و اذیت میکند !
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

amir_honda - ایران - شاهرود
ای بابا مقصر اصلی که از همه کمتر مقصر شناخته شده.عجب حکم با عدالتی.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

سوییس - سوییس - برن
3 ماه و یک روز حبس تعزیری آخه مگه دختر 7ساله ناخنش زخمی شده که مربیش را به 3 ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم کردند.واقعا که هیچ کس ازقانون اسلام ناب محمدی سر در نمیاره.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

morimoto - نیوزئلند - اکلند
سلام فانوس کجاست نظر بده اکلند نیوزئلند
جمعه 3 تیر 1390

ازرده دل - ایران - تهران
درایران هر که از راه میرسه یه مدرک میگیره میشه استاد حالا به چه قیمتی و از چه راهی خدا داند. فقط نمیدونم اگر همین اتفاق برای دختر قاضی رخ میداد ایا باز هم درصدی حساب میکرد یا کیلویی
جمعه 3 تیر 1390

Iran e ziba - امریکا - کالیفورنیا
واقعا متاسفم. اصلااین همه سهلنگاری قابل تصور نیست...ای کاش پدر و مادر این بچه کوچک بتوانند تادریافت حق کامل و تصوئب قانون حمایت از جان کودکان درهنگام شنا مقاومت کنند.
جمعه 3 تیر 1390

Sir.amir - انگلستان - منچستر
.جالب اینجاست عوض برکناری مدیران نالایق جریمه ان هم به نفع آخوند دوزد حـ... شرم بر شما ها که فقط بدرد ان بیابانهای عربستان میخورید تازی ها
جمعه 3 تیر 1390

dxb1990 - امارات - دبی
زحمت کشیدن ۳ ماه حبس خوب اینم نمیزاشتن. ادم چقدر میسوزه واسه چیزای الکی مردم رو میکشن واعدام میکنن واسه این چیز نه. خدایا چقدر ما ضعیفیم که نمیتونیم جلوی این همه بی عدالتی وستم رو بگیریم
جمعه 3 تیر 1390

maryam-germany-71 - المان - برلین
زنیکه وحشی همه چیزشون غیر ادمی زاده , خانم مربی حاضر نبوده نک انگشت پاشو تو اب کنه, وای جیگرم اتیش گرفت
جمعه 3 تیر 1390

nader46 - انگلیس - لندن
دریغ ازیک خبرخوش,ازاین مملکت بااین اسلام کوفتی,به جز سیاهی و مرگ وزندان و وو....چیزدیگه ای وجود نداره.
جمعه 3 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
morimoto - نیوزئلند - اکلند سلام منم همین دوروبرام
جمعه 3 تیر 1390

dadrooz - ایران - تهران
باز دم دادگاه تجدیدنظر گرم که حکم اولی رو تکمیل کرد. ولی باید محرومیت از حقوق اجتماعی هم به مربی می دادند مثلاً محرومیت از اشتغال به این حرفه به مدت معین یا ابد
شنبه 4 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.