معاون مستعفی وزارت امور خارجه ایران بازداشت شد


معاون مستعفی وزارت امور خارجه ایران بازداشت شد

آقای ملک‌زاده اتهامات علیه خود را تکذیب کرده بود

محمد شریف ملک زاده، معاون مستعفی وزیر امور خارجه ایران، دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران، صبح امروز پنجشنبه ۲ تیر (۲۳ ژوئن) بازداشت شد.

خبرگزاری فارس ساعتی پیش به نقل از "یک مقام آگاه" از بازداشت آقای ملک زاده خبر داده بود و اسماعیل کوثری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران هم در گفت و گو با خبرگزاری مهر این خبر را تأیید کرد.

انتصاب آقای ملک زاده به عنوان معاون وزیر امور خارجه ایران در روزهای اخیر با مخالفت شدید نمایندگان اصولگرای منتقد دولت در مجلس مواجه شد که به طرح استیضاح وزیر خارجه و نهایتا استعفای آقای ملک زاده انجامید.

آقای ملک زاده در استعفا نامه خود تمام اتهاماتی را که علیه او مطرح شده بود تکذیب کرد و نوشت که در هیچ دادگاهی پرونده ندارد و فاقد سوءسابقه کیفری است.

مخالفان انتصاب آقای ملک زاده، از جمله گفتند که "جریان انحرافی" از دستگیری قریب الوقوع او مطلع شده بود و قصد داشت با سپردن سمت معاونت وزارت امور خارجه، نوعی مصونیت برای او تدارک ببیند.

تعدادی از رسانه ها و چهره های اصولگرای منتقد دولت از عنوان "جریان انحرافی" برای اشاره به اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر و مشاور محمود احمدی نژاد و نزدیکان او استفاده می کنند.

احمد توکلی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس ایران گفته بود که دادستان تهران موضوع تصمیم قوه قضائیه مبنی بر بازداشت آقای ملک زاده را پیش تر به وزیر امور خارجه ایران اطلاع داده بود.

در هفته های اخیر گزارش هایی از دستگیری چند تن از نزدیکان دفتر رئیس جمهوری ایران منتشر شده بود.

آقای احمدی نژاد در کنفرانس خبری اخیر خود در پاسخ به سئوالی در مورد نفوذ افراد نامناسب در دفتر رئیس جمهوری، با اشاره به این دستگیری ها گفت: "آنها را که دستگیر کرده اند، دیگر بگذارند دولت کار خود را بکند".

او موضع خود در مورد اتهامات و حملات ماه های اخیر علیه دولت را "سکوت الهام بخش وحدت" اعلام کرد.

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خامنه ای داره محمود رو تو مشتش فشار میده
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
سلام, من عضو جدیدم.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

kamaandaar - انگلستان - لندن
چه خر تو الاغی شده تو حکومت دجال اخوندی.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
Khashayarshah - ایران - تهران) موضع خودت رو شفاف کن ببینیم ساندیس دوس داری یا انسانیت؟
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
یک مشت گدا . یک مشت گشنه. یک مشت رمال . یک مشت خائن که مملکت را مرکز تاخت وتاز بدست اوردن قدرت قرار داده و بجای توجه بوضعیت کشور که نابسامانی تجاوز بمال و ناموس مردم و زندگی روزمره مردم مورد خطر واقعی قرار گرفته . اقایان فقط در فکر بدست اوردن قدرت و برای چپاول بیشتر کشور هستند این هست هدف یک مشت رمال و جن گیر بنام مسئولان طراز اول
جمعه 3 تیر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن, دوست عزیز, نام کاربری من, بیان کننده موضع منست.
جمعه 3 تیر 1390

haghighatgo - آلمان - برلین
چطور شد که شخصیکه اتهام مالی و داشتن پرونده های فراوان در قوه قضائیه قبل از اینکه پاشو تو درگاه وزارت خارجه بزاره اتهامی نداشت و از وقتی درب راهی داخل وزارت امور خارجه شد ایشان اتهام مالی " مال مردم خور پول شور و زمین خوار" و پرونده های "فراوان" دیگر ایشان هم یهو ظاهر شدند !!!. تمامی قرادادهای ننگ آوربا خارجیان که چه آشکار و چه بصورت پنهانی بسته شده است مدارک آن در وزارت امور خارجه میبیاشد و اگر نا مرحمی آنجا باشد پرده از راز وسر باند گماشتگان انگلیس و فرانسه و اسرائیل برخواهد داشت و آن چیزیست که ملاها از آن بشدت میترسند !!
جمعه 3 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.