فرمانده ناجا: تجاوز در ایران اندک است


فرمانده ناجا: تجاوز در ایران اندک است

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته به دلیل اعتقادات دینی، درصد تجاوز در کشور پایین است اما انتشار اخبار مربوط به این جرم در رسانه‌ها، موجب ناامنی روانی جامعه می‌شود و زندگی عادی قربانیان تجاوز را نیز به خطر می‌اندازد.

سرتیپ اسماعیل احمدی‌مقدم در نشست "حمایت از شهود و قربانیان جرم" اعلام کرده که برای پلیس، حفظ امنیت و آبروی قربانیان و شاهدان جرایم، اهمیت زیادی دارد و انتشار اخبار مربوط به جرم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف نباید برای آنها هزینه‌ساز باشد.

فرمانده نیروی انتظامی ایران، در توضیح سخنان خود از اخبار مربوط به تجاوز جنسی نام برده و گفته که انعکاس خبرهای مربوط به این جرم، احساس امنیت نزد افکار عمومی را کاهش می‌دهد. احمدی‌مقدم با تاکید بر این‌که افشای نام و نشان قربانی تجاوز می‌تواند ادامه زندگی او را دشوار کند، افزوده که مبارزه قاطعانه با جرم باید با منطقی همراه باشد که قربانی متحمل پرداخت هزینه‌ای برای آن نشود.

اشاره فرمانده ناجا به اخبار تجاوزهای گروهی به زنان در میهمانی، جاده یا محل کار است که در هفته‌های اخیر برملا شده ‌و در رسانه‌ها انعکاس یافته‌اند.

این در حالی است که خبر تجاوزها با تاخیر به رسانه‌ها درز کرده و گفته می‌شود که مقامات کوشیده‌اند این رویدادها را حتی الامکان از مردم مخفی کنند. تجاوز ده نفر به زنی در حوالی کاشمر، یک ماه و نیم پس از وقوع برملا شد.

 تجاوز‌های گروهی در خمینی‌شهر، استان گلستان و روستای فوژد، افکار عمومی را تکان داده اما بیشتر مسئولان قضایی یا انتظامی در واکنش به این اخبار، رفتار و پوشش قربانیان را عامل تهاجم جنسی متجاوزان خوانده‌اند.

برخی معتقدند که تلاش مقامات دولتی برای رسانه‌ای نشدن این وقایع، سرپوش گذاشتن بر ناهنجاری‌های موجود در جامعه است که هیچ همخوانی با شعارهای حکومت ندارند. پلیس و مسئولان قضایی، "اراذل و اوباش" را عوامل این تجاوزها می‌خوانند و وعده دستگیری و مجازات سریع آنها را می‌دهند. اما عده‌ای اعتقاد دارند که گروه یاد شده، خود از وابستگان نیروهای انتظامی و بسیج هستند و درموارد مختلف توسط آنان به کارگرفته می‌شوند.

نشست "حمایت از شهود و قربانیان جرم" در روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد، در تهران و با شرکت افسران پلیس برگزار شده است. در این نشست عنوان شد که مواد مخدر، سازماندهی‌ترین جرم کشور شناخته می‌شود.

mahan87 - سوئیس - زوریخ
آره معلومه هنوز به ناموس مسئولان تجاوز نشده که بخوان نگران بشن.. اصلا جای نگرانی نیست
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
اگر کمی شرف در وجود این ارازل بود.شاید شرایط تا به این حد اسف بار نبود.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
مردکه پدرسوخته فاسد شماها خود تجاوز هستید ! تجاوز به حریم خصوصی مردم از خانه گرفته و محل کار و اتومبیل مردم !
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
بله خودتان را به خریت بزنید تا صبح دولت اسلام بدمد/ تجاوز در کشورهای اسلامی قابل مقایسه باکشورهای غربی نیست این چرندیات به درد خل و چلهای اسلامی داخل و خارج می خورد /
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

آینه - انگلیس - لندن
کبک سرت رو از برف بیار بیرون. البته حیف به اسم کبک باید گفت ای الاغ سرت رو از . بیار بیرون تا ببینی چه خبره
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

Afshin London - انگلستان - لندن
سردسته متجاوزین درباره تجاوز نظر میدهد. به قبر پدر فرمانده ناجا و رهبر الاغان
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

123esfand - لبنان - بیروت
به همین خاطر بود که برای بر طرف کردن مشگل کمبود متجاوز تعداد چند راس از مصر وارد کردیم
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
اره راست میگی ! زیرا با مقایسه با تجاوزهای " بدنی " شما اوباشان در زندان و یا تجاوز " روحی " شما که با شخصیت مردم ایران انجام میدهید بسیار کم است !
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
تجاوز مگه در ایران وجود داره دروغه تو کشورهای مجاور ما بوده ما خریم نمیفهمیم گوشامون مخملیه حرفا میزنید کشور ما اباد خوش خرم مردم زندگی میکنن اون مصریه نبود که به دختر ایرانی تجاوز کرد دروغه الان تکذیب میشه مثل بقیه حرفا .میشه این اتفاقات در کشور ما بشه نمیشه ما مگه امریکا هستیم ما مگه کهریزک داریم مگه شیشه نوشابه داریم مگه نداها مختاریها.. داریم نداریم همه دروغه تکذیبه تکذیب
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

feminism - انگلستان - لندن
شما حتی به زنهای خودتان نیز تجاوز میکنید . برآورده کردنِ خواسته های جنسی شما توسط زنانتان جزو تکالیف واجب شرعی آنهاست در غیر اینصورت آنها را بنا بر شرع مبین به جرم نافرمانی از شوهرانشان و عدم تمکین در دادگاه ناعدل اسلامی محکوم خواهید کرد !
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

Royan - آلمان - آلمان
حتما باید به ننه ات تجاوز کنند که حالیت بشه که اندک نیست . واسه خاطر همین اراذل و اوباش را میفرستین تو خونه مردم که این کمبود را جبران کنید.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
اهان, به خاطر اینکه تجاوز کم بود تو کشور, رفتین متجاوز از مصر وارد کردین, نه ? اینقدر این خائنا احمقند که مردم رو هم خل تصور میکنند. اداره مملکت دست چه قشری افتاده, وای وای وای ?!?!?!?
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
بر پدر ادم دروغگو لعنت
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

dara20 - ایران - تهران
متجاوزین اوباش تحت امر ولی کثیف وقیح سید چلاقعلی خامنه ای هستند. حالا وقتی به زن و فرزندانت اشتباها تجاوز شد اظهار فضل کن مزدور ادمکش.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
وقتیکه مچِ رئیس پلیس وقت کشور را چند سال پیش با چند زن لخت در حالتی شبیه به نماز خواندن بگیرند،دیگه از ارازل و اوباش چه توقعی میتوان داشت ! در آن نماز جماعت حتمأ همهُ خانم های لخت پیش نماز تشریف داشتند تا شاید جناب رییس پلیس ناتوان ذره ای تحریک شود.متأسفانه نام این شخص را بیاد ندارم.هرچه بگندد نمکش میزنند، وای بر آنوقت که بگندد نمک.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
شما را بدین . بمذهب بحرف های این بزرگوار دقت کنید که چه فرمایش میفرمایند. اینگونه افراد مسئولیت انتظامات و حفظ حیثیت از نوامیس مردم را دارند. این بزرگوار میفرماید افشای اینگونه جنایات با شعار حکومت منافات دارد . این بدان معنی است که بگذارید جنایتکاران جنایت بکنند . شرف مردم حیثیت مردم ناموس مردم مورد تجاوز قرار گیرد و کسی حرفی از اینگونه جنایات نزند زیرا با شعار حکومت هماهنگی ندارد. نصف بودجه مملکت را همین گردن کلفت های مفت خور میبلعند. بعدا این هست پاسخ این ارازل اوباش بعنوان مسئولان انتظامی کشور بمردم . چقدر وحشتناک است زندگی ما با اینگونه افراد بظاهر مسئول
جمعه 3 تیر 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
تجاوزها نقشه ولایت وقیح اسـ...ست که مردم را از ازادی خواهی شان بترساند.مبنی بر اینکه اگر ازادی بخواهید اراذل و اوباشم را میفرستم تا به ناموستان تعرض کنند. چون میدانند که رفتنی هستند بزودی.
جمعه 3 تیر 1390

feminism - انگلستان - لندن
ekman - دوست عزیز اون مردک سردار سرتیپ پاسدار رضا زارعی رئیس پلیس تهران و مسئول مستقیم اجرای طرح مقابله با اراذل و اوباش بود ! خیر سر پدرش !
جمعه 3 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.