اتحادیه اروپا سه ایرانی را در ارتباط با سرکوب معترضان سوری تحریم می‌کند


اتحادیه اروپا سه ایرانی
را در ارتباط با سرکوب معترضان سوری تحریم می‌کند

یک دیپلمات اروپایی روز چهارشنبه گفته است، کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز چهارشنبه توافق کرده اند تا تحریم ها علیه سوریه را گسترش داده و چهار نهاد نظامی و هفت نفر از جمله سه ایرانی را به اتهام دست داشتن در سرکوب معترضان در سوریه مورد تحریم قرار دهند.

اتحادیه اروپا در ماه گذشته میلادی  بشار اسد، رییس جمهور سوریه و شماری از مقامات بلندپایه این کشور را مشمول تحریم کرد. این تحریم ها شامل توقیف اموال و ممنوعیت سفر به کشورهای اروپایی است.

یک دیپلمات اروپایی، که نخواست نامش فاش شود روز چهارشنبه به خبرگزاری رویترز گفته است: «درخصوص گسترش تحریم ها توافق سیاسی وجود دارد.»

وی گفته است این تحریم ها روز پنجشنبه به صورت رسمی توسط ۲۷ عضو اتحادیه اروپا تصویب شده و از روز جمعه اعمال خواهند شد. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، این تحریم‌های تازه به پیشنهاد بریتانیا و فرانسه مطرح شده اند و به این ترتیب تعداد کسانی که در ارتباط با سرکوب معترضان در سوریه مورد تحریم اتحادیه اروپا قرار می گیرند به ۳۴ نفر خواهد رسید.

این دپیلمات اروپایی همچنین گفته است: این سه ایرانی متهم هستند که تجهیزات نظامی و کمک برای سرکوب معترضان سوری در اختیار حکومت بشار اسد قرار داده اند.

در همین حال، یک سخنگوی دولت بریتانیا از قرار گرفتن نام سه ایرانی در فهرست تازه تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه استقبال کرده است.

این سخنگوی دولت بریتانیا گفته است: قرار گرفتن نام این سه ایرانی در فهرست تحریم های تازه  پیام روشنی به مقامات جمهوری اسلامی خواهد بود که ارائه کمک و تجهیزات به حکومت سوریه برای سرکوب مخالفان قابل پذیرش نیست.

در این گزارش به نام این سه ایرانی مورد تحریم اتحادیه اروپا اشاره ای  نشده است.

اما در همین زمینه پیشتر آمریکا در چارچوب اقدام‌های خود برای وادار ساختن رهبران سوریه به توقف سرکوب خشونت‌‌آمیز اعتراض‌ها در این کشور، علاوه بر بشار اسد و مقام های بلندپایه این کشور دو فرمانده عالی‌رتبه سپاه پاسداران را نیز تحریم کرد.

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا این دو فرمانده شامل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و محسن چیذری، یکی دیگر از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه  قدس است.

نیروی قدس بخشی از سپاه پاسداران است که مسئولیت عملیات برون‌مرزی این نیرو را برعهده دارد.

همزمان با انتشار خبر تحریم های تازه اتحادیه اروپا، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه، با انتقاد شدید از رویکرد اتحادیه اروپا درقبال رویدادهای کشورش، ادعای کمک ایران و حزب الله به حکومت بشار اسد برای سرکوب معترضان سوری را رد کرده است.

به گفته فعالان سوری از زمان آغاز اعتراضات ضد دولتی در این کشور تا کنون دست کم ۱۳۰۰ نفر کشته شده اند.
darkoob - ایران - تهران
چرا این اتحادیه در مقابل بحرین واکنش نشون نمیده. بحرین که علنا اشغال شده. چرا در مورد عراق واکنش نشون نمیده که بعد از حضور امریکاییا نزدیک به یک ملیون کشته دادن. ما ممکنه جهان سومی باشیم ولی نادون نیستیم این حقوق بشرتون بدرد خودتونم نمیخوره. زنده باد اسلام و تمدن ایرانی اسلامی با سابقه ای بیش از هزار سال
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

morid - ایران - بوشهر
از سال 57 که نوکرشان محمد رضا پهلوی را بیرون کردند اینا هی تحریم میکنند.ای کارا مال 100 سال پیش بود.ماهواره های ایران داره رو سرتان میچرخه.دولت هر قدر هم که اشتباه کنه مستقله وتصمیماتش در لندن وپاریس چک نمیشود.اون ممه را لوبرد وبعدم خوردش.افتاد..
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
darkoob - ایران - تهران. بدلیل اینکه در بحرین و عراق شما ساندیس خورهای ناموس فروخته به رهبر و بیت فحشای رهبری مزدور دست نشانده دارید. و الا در بحرین و عراق به این تعداد کشته نمیداد.
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
darkoob : دارکوب جان, چرا فقط شعار میدهید ! منم میگم, ....., که اینهم جواب شعار من بشما ! شما از usa ایراد میگیرید که چرا " یکطرفه " قضاوت میکند ! همین سوال و اعتراض را من از شما دارم که چطور دارکوب ایرانی ما متوجه نفرت مردم ما از این اسلام ایرانی نشده و چرا خودترا مثل دشمنت usa به کوچه علی چپ میزنی ?! شاد و پیش خود حساب باشیم !
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

darkoob - ایران - تهران
1k adame sadegh - کانادا - تورنتو، ....کسانی مثله تواند که ایرانو ول کردن رفتن کانادا شدن مامور پمپ بنزین و آسانسور. در ضمن مردم ایران عاشق اسلام هستن، چهار تا کج و کوله مثله خودتو نگاه نکن همین امسال 6 ملیون زائر عید نوروز مشهد بودن تا سال تحویل تو حرم باشن. زنده باد اسلام جاویدان
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
تحریم مزدورهایی که بقول ARTEMIS-SW یه مادر و 100 پدر دارند دردی رو دوا نمیکنه!!! باید خرید نفت از ایران رو تحریم کنند و نیروهای مخالف ایران رو تقویت. مرگ بر خامنه ای
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
darkoob - ایران - تهران-مگه این آسانسورها ساخت آخوندای جمهوری اسلامیست که احتیاج به دربان داشته باشد ،مردم با اطمینان وبدون راهنما و نگهبان سوار آسانسور میشوند. در پمپ بنزین هم آدم کار بکند و نون حلال ونون بازویش را بخورد خیلی بهتروشرافتمندانه تر از این است تا آدم نونی بخورد که آغشته بخون مردم بیگناه ایران است .
جمعه 3 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.