استاندارد اعتراف کرد: فراز همان هووی قاتل معروف است!


استاندارد اعتراف کرد: فراز همان هووی قاتل معروف است!

 پس از آن‌که دو روز پیش رییس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که با وجود برخورداری "فراز" از مجوزهای لازم، جلو شماره‌گذاری این خودروها را گرفته‌ایم، مسوولان موسسه استاندارد امروز واکنش تندی نسبت به این موضوع نشان دادند.

به گزارش ایسنا ، نظام‌الدین برزگری - رییس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، با انتقاد از عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی به دلیل شماره‌گذاری نکردن کامیون فراز گفت:‌ من دلم بیشتر از سردار مومنی برای استاندارد و ایمنی کامیون‌ فراز می‌سوزد و نمی‌دانم چرا او حرف‌های غیر کارشناسی در رسانه ها می‌زند.

او درباره آخرین وضعیت کامیون فراز توضیح داد:‌ ما تمام مستندات خود درباره استانداردهای این کامیون را به پلیس ارائه کردیم واین کامیون تمام استانداردهای سختگیرانه‌ را پاس کرده و آماده شماره‌گذاری است، اما متاسفانه پلیس به دلایل نامعلومی از شماره‌گذاری این خودرو خودداری می‌کند.

وی افزود: اوایل امسال با حضور پلیس دو نمونه از کامیون‌های فراز وارداتی و تولید داخل به اروپا ارسال شد تا استانداردهای این کامیون در آن جا تست شود که نتایج این بررسی نشان داد کامیون فراز هیچ مشکلی ندارد.

در ادامه، بهادر کاظمی - معاون نظارت بر اجرای استاندارد موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، نیز با اشاره به این‌که موضوع کامیون فراز از جنبه فنی خارج شده است، اظهار کرد:‌ پلیس مدام می گوید فراز همان هوو است و ما هم این حرف را تایید می‌کنیم، اما باید توجه کرد که کامیون فراز نسل جدید کامیون هوو بوده که ایرادهای آن را ندارد.

وی افزود: دو نمونه از کامیون فراز به شرکت VCA انگلیس برای بررسی ارسال شد که در نهایت استانداردهای این خودرو مورد تایید قرار گرفت و ما نیز آن را برای پلیس ارسال کردیم، اما در کمال تعجب پلیس این بار هم از شماره‌گذاری فراز خودداری کرد.

او تاکید کرد: دیگر نمی‌دانیم چه کنیم تا پلیس مجوز شماره‌گذاری فراز را صادر کند. به نظر من موضوع فراز از جنبه فنی خارج شده و ممکن است پلیس با خود شرکت ایران خودرو دیزل مشکل داشته باشد.

کاظمی تصریح کرد:‌ کش دادن موضوع هوو در رسانه‌ها به صلاح کشور نیست و پرونده هوو در مراجع قضایی هیچ ربطی به کامیون فراز ندارد؛ اگرچه در این پرونده هم تاکنون کسی نه متهم شده و نه محکوم.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
ارابه مرگ در جمهوری اسها...کلمه ای به نام کیفیت وجود ندارد پول ان چنانی میگیرند اشغال میدهند دست مردم
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
.. دو نمونه از کامیون‌های فراز وارداتی و تولید داخل به اروپا ارسال شد .. ?!!! دروغگوهای بیشرف.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

hassan5 - ایران - تهران
باید دید که امتیاز هوو یا فراز مربوط بکدام پسر خامنه ای است
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.