مریم مجد، خبرنگار- عکاس ورزش زنان بازداشت شد


مریم مجد، خبرنگار- عکاس ورزش زنان بازداشت شد

مریم مجد، خبرنگار- عکاس ایرانی در ورزشگاه آزادی

یک منبع نزدیک به مریم مجد، عکاس مطبوعات ایران، در گفت و گو با رادیو فردا بازداشت این روزنامه نگار را تایید کرد ولی از هویت ماموران بازداشت وی ابراز بی اطلاعی کرد.

این منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود، اظهار داشت: ساعت هشت شب روز پنج شنبه چهار مامور که احتمالا از وزارت اطلاعات بودند به خانه پدری مریم مجد مراجعه کرده و پس از بازرسی خانه و اتاق مریم، این عکاس تخصصی ورزش زنان را بازداشت کردند.

وی افزود که ماموران بخشی از وسایل شخصی خانم مجد را نیز با خود برده اند.

پیش از این پترا لندرز، عضو سابق تیم فوتبال زنان آلمان از ناپدید شدن مریم مجد خبر داده بود.

قرار بود این عکاس مطبوعات روز جمعه به دوسلدروف آلمان پرواز کند و پس از برگزاری جام جهانی فوتبال زنان در آلمان، در سفری دو ماهه به کشورهای مختلف کتاب عکسی از زنان فوتبالیست جهان تهیه و منتشر کند.

این در حالی است که مریم مجد در پرواز تهران- دوسلدروف حضور نداشت. به دنبال ناپدید شدن وی، پترا لندرز با ارسال نامه هایی به وزارت امور خارجه آلمان و سفارت ایران در برلین از آنها خواست تا در یافتن خانم مجد به وی یاری رسانند.

مریم مجد، عکاس - خبرنگار تخصصی ورزش زنان است که سابقه همکاری با مجله زنان، خبرگزاری ایسنا و روزنامه ورزشی تماشا دارد.

برخی گزارش ها حاکی است که وی روز شنبه در دادسرای تهران حضور یافته و اولین جلسه رسیدگی به اتهاماتش برگزار شده است. هنوز اطلاعی از موارد اتهامی این عکاس جوان در دست نیست.

در همین حال، کمپین بین المللی حقوق بشر در بیانیه ای با اشاره به وضعیت نامعلوم مریم مجد، گفته است که خانواده وی از صحبت کردن با رسانه ها خودداری می کنند و تاکنون مقامات ایران نیز نسبت به وضعیت این عکاس ، خبرنگار سکوت کرده اند.
بابک - ایران - سبزوار
خدا کنه دسته جمعی به او حمله نکنند برادران.....
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.