دخترشاه عربستان روبنده‌اش را برداشت


دخترشاه عربستان روبنده‌اش را برداشت

این شاهزاده عربستانی همچنین ابراز امیدواری کرده است که مساله ممنوعیت رانندگی زنان حل شود. وی گفت: تصمیم‌گیری در این زمینه در دست من نیست.
به گزارش خبرگزاری النخیل، تصویر شاهزاده عادله دختر پادشاه عربستان در سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی موجب امیدواری زنان عربستان شده است به طوری که آنها امیدوار شدند بالاخره می‌توانند از زندان مردان و برخی آداب و رسوم ظالمانه این کشور رها شوند.

بر اساس این گزارش، عادله با ظاهری جدید و بدون برقع که حجاب قدیمی زنان این کشور است و در حالی که تنها شالی بر سرش گذاشته بود و بخشی ازموهایش پیدا بود در میان مردم ظاهر شد. این در حالی است که این مساله موجب خشم برخی شده است.

عادله عنوان داشت: پوشیدن روبند به آداب و رسوم باز می‌گردد نه به دین. شما می‌توانید زنانی را ببینید که صورت‌شان یا موهایشان را می‌پوشانند. آنها آزاد هستند. من به شخصه هیچ اعتراضی به حجابی که موها را کامل بپوشاند، ندارم. من معتقدم پوشاندن کامل موها در مقایسه با پوشاندن کامل صورت بیشتر مطابق با اسلام است. اما نمی‌دانم چرا باز در این باره سوالاتی وجود دارد چرا که ما حق انتخاب داریم. عادله معتقد است که نقاب یا روبند در اماکنی که نیاز به تدابیر امنیتی دارد، جایز نیست.

این شاهزاده ادامه ممانعت و مخالفت با اختلاط زن و مرد در برخی اماکن را محکوم کرد و گفت: چرا افراد نمی‌توانند با حفظ احترام متقابل به جنس مخالف باهم کار کنند همانند کار در بیمارستانها یا زمان حج.این شاهزاده عربستانی همچنین ابراز امیدواری کرده است که مساله ممنوعیت رانندگی زنان حل شود. وی گفت: تصمیم‌گیری در این زمینه در دست من نیست.

همسر این شاهزاده فیصل بن عبدالله بن محمد آل سعود، وزیر آموزش وپرورش عربستان است، این در حالی است که عادله با اداره این وزارت‌خانه از سوی همسرش مخالفت کرده است.

روزنامه های عربستان اظهارات امیر فیصل دراین راستا را منتشر کردند. عادله ریاست چندین سازمان خیریه را برعهده دارد و فعالیت اجتماعی گسترده‌ای را نیز دارد. وی رئیس هیات مشورتی در موزه ملی عربستان و رئیس موسسه خیریه ملی برای نظارت بر بهداشت خانواده است و جایزه علمی وانسانی عادله را در زمینه حمایت از کودکان سرطانی تاسیس کرده است.

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
وای کعبه لرزید و طبق معمول ... آمد و اسلام در خطر افتاد
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
بالاخره یکی از خانواده سعودیها سعی کرد از قدرتش برای بهبود وضع زنان مسلمان عربستان استفاده کنه. آقا زاده و خانم زاده های دربار خلافت شیعه در ایران جز به پر کردن جیب خودشون و ملیت غربی گرفتن برای روز فرار نه به آبرو و حیثیت ایرانیها فکر می کنند نه کاری برای مردم ایران انجام می دهند. با چادر در مجلس و صدا و سیما تبلیغ صیغه شدن هم می کنند تا مقامشون در نزد رهبر عنترشون بالاتر بره.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

alihosain2001 - افغانستان - کابل
امیدوارم خیلی زود روزی برسد که زنان تمام دنیا از زندانی برقعه ای که مردان برایشان ساخته اند رهایی یابند البته امروز در افغانستان حجاب اجباری نیست و زنان در قانون اساسی حق تقریبا مساوی با مردان دارند اما افسوس که خودشان به حقوق خود واقف نیستند و اجازه میدهند که مردان ازانها سو استفاده کنند
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اوووو چه پیشرفتی!! در سده بیست و یکم در حالیکه کشورهای امریکایی و آسیایی دارند دنیا را میخورند، اینها هنوز در بند روبنده داشتن یا نداشتن و رانندگی کردن زن! خاک بر سر عقب مانده تان کنند که بی فرهنگی و وحشیگری تان را به سرزمین ها همسایه صادر کردید و خاورمیانه متمدن چندهزار ساله را به خاک سیاه نشاندید.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

love-iran - ایران - چابهار
uk از خواب بیدار شده نزدیک به روز پیش تیتر سایت افتاب این خبر بود
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
واقعا که تازی هستید
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
در عربستان بعد از 1400 سال دوزاری انها تازه افتاد که زنان علاوه بر شترسواری اجازه ماشین سواری هم دارند و باید دست از عوامفریبی برداشت زیرا در درجه اول دودش به چشم خودشان خواهد رفت و خودشان هم از این ریا و دورویی خسته شدند که در سواحل موناکو و کازابلانکو با بیکنی اب تنی میکنند و بشکه بشکه شراب مینوشیدند و در ع. صعودی نماز بجا میاوردند و در ایران شپشزده, رادان تازه یاد حجاب در بعضی جاها افتاده که بقول تمساح همشهری " دین ( یعنی ضحاک و خودش ) در خطر است " که اگر چند سانت روسری پایین بیایید !
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

love-iran - ایران - چابهار
uk از خواب بیدار شده نزدیک به روز پیش تیتر سایت افتاب این خبر بود
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
این کشور پالون اسلامی را با حرکت لاک پشت وار به کنار می نهد انوقت قاتلان حاکم بر ایران در صدد پالون دو طبقه ی اسلامی
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

red.boy - ایران - تهران
انصافا این خاندان سعودی خاندان بسیار شریف و بسیار درستکار هستند. خاندان آل سعود برای عربستان و آل نهیان و آل ثانی و آل خلیفه و آل صباح از حکام درستکار منطقه هستن. انشالله خدا ایشان را حفظ کند.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
red.boy - : شوخی کردید یا جدی گفتید ?! گفته شما مثل این میماند که یکنفر لبنانی و یا فلسطینی روی اسم ضحاک پیش شما و من قسم یاد کند !
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

A.ahooraei - المان - کلن
این های سعودی آروم دارن نسلشون رو سفید پوست میکنند از بس از این زنهای خودفروش غربی و از کشورهایی مثل ایران زن بردند و جفتگیری کردند. شما توی صحرای عربستان مگه سفیدپوست دیدید یا وجود داشته که عکس محمد و حسن و حسین رو چنان شفاف ترسیم میکنند. اینها از نسل همون سیاه سوخته هایی هستند که توی فیلمهای قدیم که باقی مونده و انگلیسی ها از جدشون گرفتن، هستند. فیلمهای سالهای ١٩٢٨ زمانیکه واسه قرارداد نویسی بعد از جنگهای لورنس ، انگلیسی ها از پدر بزرگ فهد گرفتن رو نیگاه کنید ١٠٠٠ تا مگس فقط دور لب و بینیش میچرخید و انگار از این گداهای سامره خودشون بود. حالا نوة زاییده فرنگیش بعنوان نماینده عربهای تازی با موهای بلوند معرفی میشه. ملت هم فکر میکنن لابد محمد و دار و دستش هم همین زیبایی و جذابیت رو داشتند. لعنت به هر چه تازی و ملا و آخوندهای پس انداخته شدهُ این تازیان.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

feminism - انگلستان - لندن
بدین طریق موافقتش را با سارکوزی رئیس جمهور فرانسه اعلام نمود !
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

amir_honda - ایران - شاهرود
به درک
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

daniall - فرانسه - نانت
بسیار هم عالی.فکر میکنم تا 10 سال اینده ایران عقب مونده ترین کشور منطقه باشه به لطف پروردگار.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

Pezhman - اتریش - وین
تحصیلات بالا ومشارکت زنان در امور , فرهنگ جامعه را بالا میبرد.مردان وزنان دونیمه جامعه هستند.بدون یکی از آنها , سعادت جامعه غیر ممکن است.یک محقق اروپایی گفته:پیشرفت جامعه را میتوان از میزان مشارکت زنان آن جامعه در امور کشورشان دریافت.
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

red.boy - ایران - تهران
khosh bavar - ایران - یزد _ من در عین حال که ایرانی ام یک مسلمانم هستم. خادم الحرمین الشرفین ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان فردی بسیار بخشنده رئوف متدین باگذشت با اخلاق و درستکار و همچنین مقتدر هست. امیر دبی هم همین صفات شامل حالش میشه. شیخ محمد هر چند وقت یه بار به طور مخفیانه خودش با دست خودش میاد تو محلات هندی نشین دبی به فقرا کمک مالی میکنه کاری که خلیفه چهارم ما مسلمین علی میکرد. خدا میدانه اگه این حکام شیخ نشین های خلیج فارس نبودن ج.ا چه بلاهایی سر اسلام و دین رسول الله نمیاورد.
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

titan - ایران - ایران
دوست عزیز khosh bavar - ایران - یزد . این باوری کهدولت ایران از اونها برای ما ساخته درست نیست که با ضحاک مقایسه می کنی (البته که فرشته هم نیستند). A.ahooraei - المان - کلن . نه دوست من نژاد عربی رنگ پوستشون سیاه نیستند فرق می کنه (گرچه رنگ پوست ارزشی نداره). کاش روزی ما ایرانیها کمیها و کاستی هامونو رو که تبدیل به حس نژادگرستی شده رو با تحقیر بقیه اقوام تسلی ندیم
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
A.ahooraei - دوست گرامی من از این عربهای خلیج فارس خوشم نمیاد که هیچ، از تازیان وحشی عربستان هم به عنوان بزرگترین دشمن ایران و ایرانی یاد میکنم. اما درباره نژاد مردم عربستان، بسیاری از مردم شمال عربستان هم نژاد با مردم سوریه و ترکیه و لبنان و اردن و عراق بوده که پوستهای نسبتا روشنتری دارند. اعراب دست نخورده تر، که قبیله های جنوبی و مرکزی هستند به یمنی ها و افریقای شرقی ها نزدیک تر بوده و تیره پوستند. دلیل روشنتر بودن پوست مردم شمالی، آمیختگی مردم با خاورمیانه ای های شمالی، در هزاران سال پیش بوده است. مردم جنوبی هم به دلیل اوردن کنیزهای سیاه پس از اسلام کم کم تیره پوست شده اند مردم یمن هم که از قبایل تیره پوست هستند. اصل مردم خاورمیانه از منطقه ای از خاور اناتولی و شمال عراق است که میبینیم چه رنگ و ریختی دارند.
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

felora - ایران - تهران
دست شما درد نکنه شاهزاده خانم *چه عجب .... اینهمه از شجاعت وقدرت زنهای عرب شنیده بودیم! چه خوب یکی پیدا شد راه" راحت نفس کشیدن" وبه زنهای عربستان یاد بده!
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

daniall - فرانسه - نانت
hooraei - المان - کلن عزیز دل مردم اصلی شبه جزیره عربستان سیاه پوست نبودن و اینهایی که میبینی اکثرا از سودان مهاجرت کرده بودن و به دلیل رنگ تیره ای که داشتن بهشون میگفتن سودان(سیاهان)و همینطور سرزمینی که ازش مهاجرت میکردن.شماها که ماشالا وقت دارید همه جا اضهار فضل کنید و یک صفحه cm بذارید حداقل یکمی تحقیق کنید بابا اسلحه نگذاشتن رو شقیقتون که حتما نظر بدید که.
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

Pinokio_Pinokio - انگلستان - منچستر
به امید بیداری، آزادی و اتحاد همه زنان.....
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
بابا دم پیغمبر ما گرم.بی دلیل نبوده همه تاج تخت وخلافت و هر چه که دم دستش بود داد بابوبکر پدر عایشه هر چند ادم های باسواد تر و عاقل تر از ابوبکر هم دم دست پیغمبر ما که سلام من بایشان باد بودند اما پدر بهترین و جوانترین زن پیعمبر ما مهمتر بود. چون ابوبکر هم عاشق مقام بود و هم یک لا قبا و پول و ثروت پیغمبر ما که از توجهات ان بانوی یهود خدیجه خانم بدست اورده بوددر این سن وسال می بخشید . زیرا هم جنبه شرعی داشت و هم جنبه عرفی. البته پیغمبر عظیم الشان ما که سلام من بایشان باد این خاضه خرجی ها بعد از فوت خدیجه خانم ان بانوی بیوه نیازمند بیک جوانی که نه پدر نه مادر و نه سواد داشت انجام میگرفت. البته خدای تبارک وتعالی هم تمام سوره ها و ایات را هم بعد از فوت ان ام المومنین خدیجه خانم صادر میفرمودند. چون در زمان حیات این بانوی بزرگوار خدای تبارک و تعالی جرات نداشت اینگونه ایات را صادر کند. حالا سئوال من این است با دیدن ان تصویر اول اگر شما جای محمد پیغمبر عظیم الشان ما که سلام من بایشان باد بودیدهمین کار را نمیکردید؟خدائیش اگر من بودم همین راه را میرفتم. دنیا چه ارزسی دارد
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

A.ahooraei - المان - کلن
من مدتی نبودم که جواب بدم. اما بگم در جمع و جواب اونهایی که اصلاً بی اطلاع هستند. یک مردم سوری آسورن یاآشور و کلاً با شبه جزیره ای ها تفاوت دارن دوم ترکیه حدود ٨٥٠ سال که موجودیت داره و قبل از اون مقر یونانی و پارس بوده سوم شبه جزیره عربستان کلاً صحرای خشک و برهوت بوده و هست جز کمی استثنا و بهمین منظور سنگ واسه اعراب تازی مقدس بوده. بیخود یک عده ندونسته اراجیف ننویسن واسه یکعده بی اطلاع. مردم سامی از نسل افریقای شمالی و از اور و دیگر سرزمینهای شنزار به شبه جزیره عربی هجرت کردند. والسلام و دیگه بیشتر از این به خودم زحمت نمیدم که واسه کسی بنویسم که هنوز فکر میکنه اعراب صحرانشین بلوندند.
شنبه 4 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.