زندگی خروسی


زندگی خروسی

کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد…

بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه‌ای رسید که پر از مرغ و خروس بود. مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید.

یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد. جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش یافت و طولی نکشید که جوجه عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست. او زندگی و خانواده اش را دوست داشت اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند. عقاب آهی کشید و گفت ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز کنم.

مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد اما عقاب همچنان به خانواده واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. اما هر موقع که عقاب از رویایش سخن می گفت به او می گفتند که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد.

بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سالها زندگی خروسی، از دنیا رفت.
تو همانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی به دنبال رویا هایت برو و به یاوه‌های مرغ و خروسهای اطرافت فکر نکن.

love-iran - ایران - چابهار
بسیار مسخره بود
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

صمیمی - ژاپن - اویتا
در جهان بال وپر خویش گشودن آموز. که پریدن نتوان با بال و پر دیگــــــران. این داستان بسیار آموزنده است و باید که هیچ گاه از خاطر مان نرود.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

azarbayjan362 - ایران - تبریز
حرف حق جواب نداره
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
بعبارت دیگر این دالی بر ان نیست, که یکعده اوباش اسلامی بر ایین و مرام ایرانی ما چیره شدند و از ما انتظار دارند مانند 1400 پیش فکر و زندگی کنیم ! شاد و ایرانی باشیم .
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
بسیار پر معنی بود
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

sanama - امریکا - سیاتل
خوش باور جان من هم با عقیده شما کاملا موافقم. نظرات جالب و مفید به فایده شما من را همیشه جلب می کنه.
سه‌شنبه 31 خرداد 1390

alexxx - اتریش - وین
چابهاری ..., تو حتی محتوای این داستان ساده رو درک نکردی? واقعا" بدبختی!
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
sanama عزیز, شما لطف دارید و شکست نفسی میفرماید و از طرفی بسیار خوشحالم که انرا صمیمانه عنوان میکنید که گاهی اوقات با توجه به کامنتهای کاربران عزیز, بدجوری دچار شک و تردید میشم که نکنه بد فهمیدم و بد نوشتم ! سلام به خانواده محترمتان برسانید و شاد و باهم باشیم !
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

بنده ی تنهای خدا - قطر - دوحه
خوش باور جان سلام. میدونید که جدیدا کامنتهاتون یک رنگ و بوی دیگه ای گرفته! همیشه خوش باور باشید :-)
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

damahi - ایران - بندرعباس
بسیار معنی داربود انسان هرجور فکرکند همان طورهم زندگی میکند.
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
بنده ی تنهای خدا -: ترا خدا اگه دوست خوبم هستی, عقیده ات را با کمال راحت بفرما ! پس بگوشم, زیرا من خیلی خوشم میاد که مورد انتقاد و به زیر سوال گرفته شوم که ببینم چقدر در کارم موفق بودم و شنونده و خواننده کامنتم چه علم و شناختی از من و خودش دارد ! شاد و انتقادگر باشید .
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
بسیار پر محتوی و پر معنی بود. از این مطلب میتوان نتایج فراوانی گرفت. میتوان اموخت که گاها اطرافیان بدلیل عدم توانائی خود سبب خواهند شد که دیگران پرواز و ترقی نکنند. میتوان اموخت که در زندگی بان چیزی که میاندیشی همان را ادامه بده که خواستن توانستن است. میتوان اموخت برای پرواز بیشتر و بالاتر از کسانیکه تجربه پرواز بالا دارند باید سود جست نه از انکسی که از پرواز چیزی نمیداند. میتوان اموخت...........بسیار و بسیار وباز بسیار
چهار‌شنبه 1 تیر 1390

salarkhan - آمریکا - لس آنجلس
love-iran - ایران - چابهار از نظر تو مسخره بود خروس مسلمون!ولی ایرانیها یه روز میفهمند که خروس(مسلمون)نیستند ایرانی(عقاب)هستند
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

felora - ایران - تهران
چه ساده با گریستن خود به دنیا می اییم" وچه ساده با گریستن دیگران از دنیا میرویم"و میان این دو سادگی" معمایی است به نام زندگی..
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
felora گرامی, من جواب معما شما را کشف کردم و ان اینکه, گریه نوزاد شبیه گریه هست که ما انرا اینطور میشناسیم, ولی علت ان بخاطر اختلاف فشار در محیط ابی رحم مادر و فشار هوا میباشد, و گریه مرگ هم بخاطر اینکه خوشحالیم که طرف فوت کرد و ما از دستش خوشحالیم و شروع به گریه خوشحالی میکنم ! فقط 3 نکنم با این فلفسه خوش باوریم ! شاد و بخشنده باشید . ولی بیشوخی, شما مثل همیشه حرفهای سنگین و وزین میزنید ! بسیار زیبا و شیوا .
پنج‌شنبه 2 تیر 1390

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.