نسل سنجاب در ایران رو به انقراض است


نسل سنجاب در ایران رو به انقراض است

رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران نسبت به صید بی رویه سنجاب در غرب کشور هشدار و گفت: به نظر می رسد نسل این حیوان در کشورمان رو به انقراض است.

دکتر پیام محبی اظهارداشت: توصیه من به افرادی که در خانه خود حیوان نگهداری می کنند این است که سنجاب نخرند چون این حیوان امکان زیست در محیط زندگی انسانها را ندارد.

وی با اشاره به صید بی رویه سنجابها در استان کردستان، افزود: این حیوان عمر کوتاهی دارد و نمی تواند در محیطهایی که ما برای سنجابها در نظر می گیریم، زندگی کند و در نتیجه زودتر می میرد.

محبی با تاکید بر اینکه سنجابها نقشی مهم و اثرگذاری در حفظ محیط زیست دارند، گفت: صید بی رویه این حیوان باعث شده که نسل سنجاب در زیستگاه این حیوان رو به انقراض برود.

رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران ادامه داد: در اروپا و آمریکا، مردم در کوچه و خیابان به سنجابها غذا می دهند اما متاسفانه در کشور ما نسل این حیوان در حال نابودی است.

وی به افراد توصیه کرد به جای سنجاب، همستر بخرند که شبیه سنجاب است و نگهداری این حیوان آسان است.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
این بی شرفها محیط زیست ایران را نابود کردند واقعا ننگ و مرگ بر شما ایران ستیزان ح...زاده اشغالگر تازی تمام نسل حیوانات بی نظیر را از بین بردند جنگل های بکر را نابود کردند وای بر ما زمان شاه دست به درخت میزدی پدر ادم را در میاوردند به چه روزی افتاده میهن
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

felora - ایران - تهران
جالب بود
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
توی حیاط خونه ما چند تا سنجاب هستند که مدام از درختها بالا و پایین میرن و من از دیدن شون واقعا لذت میبرم. در نظام مقدس ولی وقیح نه تنها سنجاب که نسل ایرانی رو به انقراض است. در عوض انواع و اقسام موجودات موذی از کشورهای مختلف مخصوصا عربی در ایران جمع آوری شده و حکومت میکنند. به امید نابودی همه موجودات موذی از تیره خمینی و خامنه ای در ایران. پاینده ایران
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

nasle sukhte - روسیه - مسکو
جمهوری اسلامی که داره نسل انسان منقرض میکنه ، سنجاب که مسئله ای نیست
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

alexxx - اتریش - وین
مثل انسان !!! ;-))
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

iranking - المان - مونیخ
جنتی نسلش رو به انقراضه ؟ همش تقصیر اون کرگدن احمد خاتمیه ....
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

majid63 - فرانسه - پاریس
کی میشه نسل آخوند از ایران رو به انقراض بیفتد!؟
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
همستر من بعد از سه سال مفت خوری مُرد سه روز عزا براش گرفتم. نخرید! نگران نسل سنجاب هم نباشید از نروژ براتون می فرستیم!
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

yashainiran - ایران - ایران
چندروز پیش در کنار خیابان دیدم که چندتا سنجاب بیچاره را داخل قفس پرندگان کرده بودند و می فروختند .حیوانات بی گناه افسرده شده و در یک گوشه قفس خزیده بودند و معلوم بود که طاقت ماندن در قفس را نداشتند . این سوال در ذهنم مطرح شد که سازمان محیط زیست در این میان چه نقشی دارد که اجازه میدهد این حیوانات زبان بسته را از محیط زندگیشان محروم می کنند تا مقداری پول به جیب بزنند واقعا دلم برایشان سوخت کاش پول داشتم و اونا رو می خریدم و بعد آزادشان می کردم. حیف نمیشه
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

Royan - المان - المان
باید با فروشنده و صیاد برخوردکرد و جریمه بالا گذاشت .
چهار‌شنبه 7 اردیبهشت 1390

leo_120 - فرانسه - پاریس
نسل انسان در ایران رو به انقراض است
پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1390

mos - کانادا - تورنتو
اینجا کشتن یا حتی آزار و اذیت یه حیوون ممکنه تا 5000 دلار جریمه داشته باشد غیر از زندان و سابقه ای که برات ثبت میشه. برا همین سنجابها و غازها و پرندگلن وحشی در کنار مردم توی خیابون میرن.اگه شما یه غاز را دیدی از خیابون رد میشه باید با کمال احترام وایسی تا رد بشه.
پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1390

perspolisi - استرالیا - سیدنی
نسل ساندیس و تمساح و فسیل کی‌ از بین میره؟.
پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1390

tulu44 - ژاپن - توکیو
اداره بهزیستی بیاد و سنجابارو بخره وبعد آزادشون کنه اینطوری هم سنجاب فروش کسب می‌شه و هم سنجابا تجربه زندگی‌ در سایر محیط رو کسب می‌کنن هم زندگی‌ در زندان و هم طبیعت
پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟