وزارت علوم در جست‌وجوی آمار فرزندان خارج رفته مسئولان


وزارت علوم در جست‌وجوی آمار فرزندان خارج رفته مسئولان

حساسیت‌‌ها نسبت به تحصیل فرزندان مسئولین در خارج از کشور، پس از بررسی طرح قطع ارتباط با انگلیس در مجلس شدت گرفت/ دانشگاه کمبریج در انگلستان

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم می‌گوید که این وزارتخانه توسط رایزن‌های جمهوری اسلامی «آمار فرزندان مسئولان را که در خارج تحصیل می‌کنند، استعلام کرده است».

ایران هم اکنون در کشورهای استرالیا، کانادا، هند، فرانسه، روسیه، بریتانیا، مالزی، اوکراین و بلاروس دارای رایزن علمی است.

خبرها و واکنش‌ها در مورد فرزندان مسئولان و مقام‌های حکومتی ایران که خارج از کشور تحصیل می‌کنند زمانی بالا گرفت که اخباری درباره تحصیل حدود ۴۰۰ نفر از فرزندان مقام‌های حکومتی در بریتانیا همزمان با بررسی طرح قطع ارتباط با آن کشور در مجلس مطرح شد.

پس از آن، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ایران از برنامه «سرویس‌های جاسوسی استکبار» در جذب «آقازاده‌ها» خبر داد و گفت که «سرویس‌های جاسوسی در زمینه جذب آقازاده‌زاده‌ها بسیار فعال هستند و فرد را در موقعیتی قرار می‌دهند که راه برگشتی برای او باقی نماند پس مسئولان و نخبگان باید بسیار مراقب باشند».

حیدر مصلحی در عین حال گفته است: «ما در اطلاعاتی که داشتیم به برنامه‌های ۱۰ ساله آن‌ها رسیده‌ایم که با ایجاد هسته‌ها، مراکز و پژوهشکده‌های علمی به دنبال جذب نخبگان ایرانی هستند و بعد از پنج یا شش سال از این ایرانیان به عنوان جاسوس استفاده می‌کنند».

محمد مهدی شهریاری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در اوایل اسفند ماه بر «کنترل شدید ایرانیان» در بریتانیا و این‌که «این کشو در صدد استفاده از افرادی نظیر فرزندان مسئولین به عنوان عواملی به نفع خود است» تاکید کرده و گفته بود که «صلاح نیست فرزندان مسئولین در انگلیس تحصیل کنند».

پیشتر کریم عابدی، دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفته بود «وزارت خارجه ایران به سفرای جمهوری اسلامی در اروپا ابلاغ کرده است که از تحصیل فرزندان خود در برخی از این کشورها هم چون انگلیس که با ایران تخاصم دارند، جلوگیری کنند».

این وزارتخانه همچنین به مسئولین راهبردی نظام، نمایندگان و نیز وزرا توصیه کرد که فرزندان خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های داخلی، از کشورهای اروپایی به ویژه بریتانیا به ایران فرا بخوانند. پس از آن اعلام شد که وزارت علوم مکلف شده است تا زمینه تحصیل آن‌ها را در داخل ایران فراهم کند.

black chador - امریکا - اولدن
لطفا لیست اسمها با ادرسشون رو به ما بدید تا بریم بهشون ابراز علاقه کنیم.
دوشنبه 16 اسفند 1389

م ر - ایران - تهران
طلا که پاکه چه منتش به خاکه . ترس از چی دارید شما که تا خرخره ک... گ.. است دیگه نیازی به جاسوس بازی نیست تازه هم توله های خودتون هستند و دیدن که چه جنایتهایی پدرانشان کردند این یک امر آشکار است .
دوشنبه 16 اسفند 1389

iranazadiran - ایران - تهران
چون توله های میمونی نژاد را خارج از کشور راه نداده اند می خواهد پیگیر این قضیه شود. لطفا لیست بچه هایی که در خارج کاشته شدند را هم در بیاورید.
دوشنبه 16 اسفند 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.