نسرین ستوده به اتهام بی حجابی محاکمه شد


نسرین ستوده به اتهام بی حجابی محاکمه شد

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر به اتهام بی حجابی محاکمه و بدلیل اعتراض به روند دادگاه به پنج روز حبس تعزیری محکوم شد.

رضا خندان، همسر خانم ستوده روز دوشنبه در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت که جلسه دادگاه برای محاکمه همسرش بدلیل یک پیام ویدئویی به نشستی در خارج از کشور تشکیل شد. اتهام تازه خانم ستوده تهیه و ارسال چنین پیامی و حضور در آن بدون روسری بود.

به گفته رضا خندان وکیل خانم ستوده گفته است که یک دادگاه امنیتی صلاحیت بررسی پرونده بی حجابی را ندارد.

وی افزود که خانم ستوده خود نیز به روند محاکمه اعتراض کرده، زیرا دادگاه با وجود علنی بودن از ورود یکی از همکاران او به عنوان ناظر جلوگیری کرده است.

به گفته رضا خندان، موضوع دیگری که اعتراض خانم ستوده را برانگیخت، وجود یک دوربین فیلمبرداری در دادگاه بود، بدون آنکه روشن باشد این دوربین متعلق به چه نهادی است.

نسرین ستوده به قاضی گفته است اگر دادگاه علنی است، دوست وی نیز باید بتواند شرکت کند وگرنه او نیز از پاسخ دادن به سوالات قاضی معذور خواهد بود.

رضا خندان گفت که خودداری همسرش از پاسخ به سوالات قاضی موجب شد که به پنج روز حبس تعزیری محکوم شود.

به نوشته سایت تغییر برای برابری، مهناز پراکند، وکیل خانم ستوده، درباره اتهام موکلش گفته است: "عنوانی اعلام نکردند ولی تبصره خاصی که به آن اشاره شده عنوان "تظاهر به بی حجابی" دارد و ما بدلیل نوع اتهام اعلام شده، نظر به عدم صلاحیت دادگاه داشتیم که این موضوع را با ذکر دلایل اعلام کردیم."

خانم ستوده از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در بازداشت است.

نخستین جلسه محاکمه او به این اتهام ماه گذشته در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تشکیل شد.

نسرین ستوده از سوم مهر ماه در اعتصاب غذا بود که پس از ۲۸ روز اعتصاب غذایش را برای مدتی شکست اما بار دیگر در اعتراض به شرایط زندان به مدت ۹ روز دست به اعتصاب خشک زد و تا روز برگزاری دادگاهش در تاریخ ۲۴ آبان، به رغم شکستن اعتصاب غذای خشک، کماکان در اعتصاب غذا بود.

پس از وخیم شدن حال خانم ستوده و انتقالش به بهداری زندان اوین، او اعتصاب خود را شکست.

خانم ستوده وکالت تعدادی از پرونده های سیاسی و حقوق بشری از جمله وکالت شیرین عبادی، عیسی سحرخیز، کیوان صمیمی، محمدصدیق کبودوند، عاطفه نبوی، خدیجه مقدم، احمد نجاتی کارگر، از کشته شدگان پس از انتخابات و آرش رحمانی پور، از اعضای انجمن پادشاهی ایران را که در سال ۸۸ اعدام شد، بر عهده داشته است.

بازداشت نسرین ستوده، واکنش ها و اعتراضات داخلی و خارجی زیادی به دنبال داشته است.
ام البنین - ایران - تهران
ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است - ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است .چه اشکالی داره که یک زن به خودش ارزش بیشتری بده و از شکل کالای مصرفی که مردها باید روی او قیمت بگذارند در بیاد و به شکل یک مروارید پوشیده در صدف ته دریا باشه . به خدا اینطوری مصون می مونه از تمام اتهام ها و تهمت ها و تجاوز به عنف و حتی کمک می کنه به آرامش جامعه .
سه‌شنبه 7 دی 1389

شیر بیشه مازندران - ایران - مازندران
زنده باد آزادی و آزادیخواه.
سه‌شنبه 7 دی 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
بدبختها خیلی مستاصل شدند. دیگه به چه چیزهایی گیر میدن. زنده باد همه شیر مردان و شیر زنان وطن که در مقابل این کفتارها زانو نزدند.
سه‌شنبه 7 دی 1389

ben 15 munich - المان - مونیخ
ام البنین - ایران - تهران کامنت شما منو یاد سخنرانی امام جمعه ارومیه حسنی انداخت که حجاب خانمشو با تاکسی در زمان شاه فقید مقایسه کرده بود میگفت ای ملت زمان قدیمکه خانمم حجاب معمولی داشت مثل تاکسی بود که بنده وچند نفر دیگه سوار میشدند وحالا تو این زمان با این حجاب اتوبوس خط واحد شده یعنی هر کسی میتونه سوار بشه.مرگ بر جمهوری فاشیست اسلامی و طرفدارانش.
سه‌شنبه 7 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
این قضیه بی حجابیت اونم در یک کشور اسلامی و برای کسی که خودش پیگیر ستاندن حق و حقوق احتمالی ضایع شده مجرمان است نشون میده که شما اصلا انسان قانون مداری نیستی.همون بهتر که حالا حالاها همون دور و ور باشی.غذات رو هم بخور سرد میشه.این فیلم ها دیگه تکراری شده.
سه‌شنبه 7 دی 1389

kamran-75015 - فرانسه - لیون
قمبل البنین - ایران - تهران . شما اول برو حجاب خودتو درست کن ! چون جوری راه میری که هر مردی پشت سرت راه بره غسل بهش واجب میشه !!
سه‌شنبه 7 دی 1389

Pashmakjon - امریکا - المو
ام النبین اخه تو از کدوم جحنم دره ای اومدی که این چر ندیاتو مینو یسئ ...
سه‌شنبه 7 دی 1389

DADA_ST - هلند - آمستردام
همیشه کم بیشتر مورد توجه قرار میگیره به عنوان مثل در ایران اگه یک آئودی R-8باشه همه نگاه‌ها رو به خودش جلب می‌کنه ، ما که سال هاست در اروپا هستیم موی یک زن به هیچ وجه نظرمون رو جلب نمی‌کنه ولی‌ در ایران برای ندید بدید‌های آخوند صفت ، و بسیجی‌‌های حیز خیلی‌ قابل توجه می‌شه ، مشکل در حجاب این زن نیست مشکل تو چشمای هیز شماست .
سه‌شنبه 7 دی 1389

sanamirani - هلند - آمستردام
ام البنین - ایران - تهران.. این آخرین بار که جواب کامنت تورو میدم برای اینکه اصلا ارزش نداری و جواب ابلهان خاموشی است...فقط می‌خوام بهت بگم برو خودتو جمع کن زنیکه با این افکار پوچ و مسخرت...قسم میخورم تو دست راست و چپتم نمیتونی‌ از هم تشخیص بدی من موندم چه جوری یاد گرفتی‌ بیایی تو اینترنت و توی این سایت نظر بدی؟!!!! لطفا برو تو همون اتاقت که به پنجرش یه پردهٔ ضخیم زدی و درو بستی بشین و به افکار احمقانت فکر کن و دلت خوش باشه که توی این دنیای پیشرفته تو چقدر عقب افتاده هستی‌. در ضمن مثل اینکه بیمار روانیم هستی‌ چون لذت می‌بری از اینکه همه در مورد تو کامنت بزارن ولی‌ از دوستان خواهش می‌کنم دیگه برای این خواهر بسیجی‌ کامنت نذارین...
سه‌شنبه 7 دی 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
ام البنین - ایران - تهران ارزنده ترین زینت زن عقل و شعوره که تو نداری!!گفتی زن در حجاب مثل مرواریده در صدف نظرت راجع به آلت تناسلی که باید پوشونده بشه چیه؟؟؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
ام البنین - ایران - تهران . ضعیفه ی اسلامی مثل اینکه کار شبانه ات در مقر بسیجیها کساد شده اینجا 5 یا 6 جانور اسلامی چون خودت هست انها را تور کن کسری بودجه ات جبران شود احترام به امثال تو بی رگی است طرفداران تو هم ازهمان طویله که بودی امده اند
سه‌شنبه 7 دی 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
ام البنین - ایران - تهران آره برای همینه که تو اون کشور مبارک اسلامی انقدر تجاوز و بی احترامی کردن به زنها زیاده. با صیغه کردن ارزش زن رو خیلی بالا می برید
سه‌شنبه 7 دی 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
واقعا باید به حال مسلمانان متعصب و عقب مانده ذهنی گریست. (هم از اسمت و هم طرز فکرت معلومه ایرانی نیستی ولو اینکه شناسنامه ایرانی داری) اولا نقطه مقابل خجاب برهنگی نیست! اینها لاطایلات و مهملاتی است که نظام نکبت بار اسلامی به خورد هالوها و عوامی میدهد که گوسفندوار بدنبال ماشین عقیدتی سیاسی رژیم راه افتاده و هر آنچه آنها میگویند بلقور میکنند. ثانیا ما با خود الله و محمد و کتاب سراسر مهمل او تازینامه مشکل داریم. کجای کاری عمو؟! اگر آمار فساد و فحشا در ممالک اسلامی حتی 1 درصد کمتر از ممالک غربی بود میتوانستی ادعا کنی که حجاب (نه آنهم فرم احمقانه جمهوری اخوندی عهد صفوی یعنی چادر سیاه) مثل صدف است. آمار ایدز و فساد و فحشا در ممالک اسلامی در همه جای دنیا از هر کشور غربی بالاتر است. ثالثا این توهین به شعور زنها است که اگر حجاب نداشته باشند فاسدند یا باعث فساد میشوند. نهاد فردی و تربیت است که او را به سمت خیر و شر سوق میدهد. شاید خود تو را باید در گونی بپیجند که پاک بمانی! این مشکل تو است که اسلام فلاکت بار برای تو حل کرده.
سه‌شنبه 7 دی 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
دوستان عزیز و خردمند! جمهوری نکبت بار آخوندی اخیرا با بودجه ای سرسام آور عوامل بسیج سایبری خود را به تمام وب سایتهای آزاد گسیل داشته که با نامهای مستعار مثل این عقب مانده ذهنی ((ام البنین - ایران - تهران)) به تبلیغ نظریات رژیم و حمایت از جنایات این حکومت ضد بشری میپردازند. (( این مزدور سایبری اولین کسی است که بر روی هر مقاله این وب سایت کامنت میگذارد و کاملا معلوم است که جیره بگیر رژیم است و کار و شغلش همین است )) وظیفه تک تک ما است که برای دفاع از آزادی جلوی تاخت و تاز عوامل ارتش سایبری (بخصوص به وب سایت ایرانیان انگلستان) را به هر نحو ممکن بگیریم و از این وب سایت آزاد محافظت کنیم. اسلام هرگز کوچکترین حرمتی برای آزادی انسانها قائل نبوده و این مزدوران از آزادی بعنوان ابزاری برای سرکوب آزاد اندیشان استفاده میکنند. لعنت بر این دین ضد بشری و عوامل مزدور ضد ایرانی آن.
سه‌شنبه 7 دی 1389

poooya - ایران - تهران
آخه حجاب دیگران به شما چه ربطی داره ؟چرا تو ایران دخالت در امور خصوصی دیگران به یک امر عادی تبدیل شده؟بابا اینا از جون این ملت بدبخت چی می خوان؟حداقل پول نفت و دارن بالا می کشن به امور خصوصی دیگران چکار دارن.معنی حکومت امام زمانم فهمیدیم به خدا.
سه‌شنبه 7 دی 1389

kasra persia - انگلیس - لندن
ام البنین - ایران - تهران سلام بر مادر پسرها .خانوم محترم من خودم با بی بند و باری مخالفم ولی با این حال چن تا سوال از شما دارم .اگه داشتن حجاب ۱۰۰ درصد ایجاد امنیت میکنه چرا تو ایران هر روز چند نفر زن و یا دختری رو میدزدند و به صورت گروهی بهش تجاوز میکنند و خیلی اوقات سرش رو میبرند .و یا اینکه زنهای زیادی رو میبینیم که با یکی رو هم ریختند و ترتیبه شوهر را دادند ، یک کم به دور و بر خودتون نگاه کنید و به دیگر جوامع هم توجه داشته باشید.اشکال کار چیز دیگه هاست و اون هم فرهنگ ماست فرهنگی که با ورود این آقایان بیشتر به افول رفت ، آیا این مردم همان فرزندان کوروش هستند و یا از اصحاب علی ع . آیا آقایان که با تخت امیر المومنین تکیه زده اند به راستی عدالت علی این شیر مرد خدا رو اجرا میکنند و علی وار فرهنگ جوانمردی و عفاف رو آموزش میدهند به راستی اشکال کجاست ؟.
سه‌شنبه 7 دی 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
ام البنین - ایران - تهران. تو هیچ کدوم از کشورهایی که من دیدم این مساله حجاب و صدف و مروارید و ... نبود. خیلی هم از ما که این صدف زورکی رو داریم امنیت و آرامش بیشتری داشتند و دارند. حالا شما و امثال شما هی بگید مصونیت میاره. شما میخوای مصون باشی برو تو بغچه. شاید دیگران دوست نداشته باشن. به بقیه چکار دارید. ولی مطمین باش این حجاب زورکی شما نه تنها امنیت و مصونیت نمیاره بلکه باعث نا امنی و حریص شدن میشه. شاهدش هم 30 سال حکومت ج.ا.
سه‌شنبه 7 دی 1389

siamaktg - ایران - تهران
وقتی قاضی دادگاه برای اتهام زدن مثل خر تو یه تپه . گیر میکنه. به این قضایا توجه کنید
سه‌شنبه 7 دی 1389

pelle - سوئد - استکهلم
م البنین - ایران - تهران. این خطاب به فاطی کوماندوهای پاچه پاره است که با حجاب اون ریش و سبیل تا بناگوششان را آن زیر بپوشانند ، تا خدای نکرده برادر بسیجی آنها را با برادر خودش اشتباه نگیرد.
سه‌شنبه 7 دی 1389

ام البنین - ایران - تهران
حضرت رسول (ص ) خطاب به حولاء همسر عطاره ، مى فرمایند:. اى حولاء زینت خود را براى غیر شوهرت آشکار نکن و براى زن جایز نیست مچ و پایش را براى مرد نامحرم آشکار سازد و اگر مرتکب چنین عملى شد. اول اینکه : خداوند سبحان همیشه او را لعنت مى کند. دوم اینکه : دچار خشم و غضب خداوند بزرگ مى شود. سوم اینکه : فرشتگان الهى هم او را لعنت مى کنند. چهارم : عذاب دردناکى براى او در روز قیامت آماده مى شود.
سه‌شنبه 7 دی 1389

r125 - ایران - یزد
ام البنین - ایران - تهران. لطف کن گلاب زیادی نخور
سه‌شنبه 7 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
ام البنین - ایران - تهران _ من عاشق مرواریدم ولی از صدف متنفرم. حجاب چیزی جز محدودیت برای زن نداره. حجاب یک توهین بزرگ به زن و یک توهین بزرگ به مرد است. اگه میخوای بپرس تا دلیلشو بهت بگم. اینو توی لینک دیگه هم برات نوشته ام.
سه‌شنبه 7 دی 1389

molven - سوئد - کالمار
ام البنین بحث وجدل کردن با تومثل نوشتن نسخه برای ادم مرده است.
سه‌شنبه 7 دی 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
ام البنین - ایران - تهران. طبق این کامنت آخریت الان فرشتگان بیکار خداوند مشغول تف و لعنت به حدود 3 میلیارد زن بی حجاب در دنیا هستند. خوبه که سرشون گرم میشه.
سه‌شنبه 7 دی 1389

davidmoor - سوئد - گوتبورگ
پارسال یه زنه ایرانی تو اروپا سکسی عکس گرفت تو مجله ها گفت.فرهنگ ما همینه .راست گفته بنده خدا معنی ازادی وکه نمیفهمید
سه‌شنبه 7 دی 1389

Aida joon - ایران - تهران
salarkhan-آلمان - هامبورگ واااااااااااااااااااااااااااااای کلی خندیدم .. ای ول :-)
چهار‌شنبه 8 دی 1389

Babalengderaz - المان - برمن
ام البنین - ایران - تهران. هیسسسسسسسسسسسسسسس
چهار‌شنبه 8 دی 1389

h.k - دانمارک - اودا
ام البنین.اگر صیغه من بشی کمکت میکنم.قول مردانه.میبینم خیلی تنهاهستی.همه صواب منهم ازتو.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

nikiniki12 - المان - ماینز
دوستان بنظرمن جواب این ام البنین ;...ه دخترعاشق انترو....روندید اینهابنظرمن ساندیسخورها هستندکه هرچندوقت یکباربااسمهای مختلف چرندیات می نویسند.حیف وقت گذاشتن برای خوندن این چرندیات!!!!!!!!
چهار‌شنبه 8 دی 1389

farhad352 - ایران - تهران
لعنت بر دین اسلام و بیشرفان عقب مانده و منگولش که از بحث عقلانی عاجز و به هجویات دین قتل و جنایت تازی خود را آویز شپش آخوندی کرده اند. درود بر آزادی خواهان مبارز همچون این شیر زن ایران زمین خانم ستوده. مرگ بر آخوند و ملا
چهار‌شنبه 8 دی 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
ام البنین - ایران - تهران. مزدور ارتش سایبری! کسی که در عصر فضا و اینترنت به مهملاتی مثل لعنت فرشته و خشم خدا و آتش دوزخ و این لاطایلات و دروغهای آسمانی اعتقاد دارد از داشتن عقل سلیم محروم است. تو با این کاسه لیسی ها و دلقک بازیها فقط خودت رو مسخره میکنی و بیشتر حال ملت رو از اسلام و تازینامه و محمد و امامان دجال شیعه که این دروغها را به خورد مردم دادند بهم میزنی. هیچ انسانی استفراق خود را دوباره فرو نمیدهد. ملت ایران اسلامی را که خمینی هندی زاده جانی با فریب به خورد مردم داد در جریان انتخابات دروغین گذشته استفراق کرد. مرگ بر اصل ولایت فقیه و نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران شعار فرزندان کوروش بود که از دست شما عرب زادگان بی وطن خسته شده اند. لعنت بر تو مزدور سایبری و این دین سراسر رذالت و فرومایگی محمد. برو توی سایت دجالان حوزه ایدزیه قم این مهملات را بنویس نه اینجا.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
ام البنین - ایران - تهران. پیامبر شهوت پرست و خونخوار شما قبل از هر چیز یک حیوان نرینه بوده و چون جنس مونث را فقط برای خود میخواسته و فوق العاده حسود بوده آیات حجاب را مانند بقیه آیات از خودش در آورده تا دیگران چشم به زنانش نداشته باشند و خودش هر غلطی که خواست بکند! شما فاحشه مغزان نیز دست کمی از اون ندارید ! مغز شما عرب زادگان را از جفنگیاتی مثل دوزخ و شیطان و فرشته و غیره پر کرده اند که تماما جزو افسانه های قدیمی بوده و راه به تورات و کتب عهد عتیق پیدا کرده و محمد پیامبر شیاد اسلام نیز این دروغهای آسمانی را از روی آن کتب به طرز ناشیانه ای کپی کرده. کسی بجز شما فرومایگان تهی مغز متعصب اسلامی به مهملاتی اینچنینی باور ندارد. (( بقول ولتر - دین نوعی بیماری روانی است در سطح جهانی )) شماها هم همگی مریض تشریف دارید و دچار توهم هستید.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
حجاب زن عفت زنه هیچ احتیاجی به چادر چاقچور نداره.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

shahryar-khan - کانادا - مونترال
ام البنین - ایران - تهران ; عزیز دل برادر ای دل انگیز,شما به کامنتهائی که بر ضد شما اینجا نوشته اند,توجهی نکن,اینان اکثرا بی ایمان ومشرک هستند,شما به من گوش کن,لطف کن ادرس تماس یا ایمیلتون رو بمن بدهید,تا ایشالا اگر توفیق حاصل شد, من شما را صیغه نمایم,وهمانگونه که حضرت زهرافرموده اند;صیغه شیرینترین هدیه است برای زن;من شیریترین هدیه تقدیم حضورتان نمایم ,و به یاری هم یه چندتا غرفه بهشتی برای اخرتمان بسازیم...
چهار‌شنبه 8 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.