حکم قاتل پرونده سعادت‌آباد هفته آینده اجرا می‌شود


حکم قاتل پرونده سعادت‌آباد هفته آینده اجرا می‌شود

دیوان عالی کشور حکم قصاص قاتل پرونده موسوم به سعادت‌آباد را تأیید کرد تا قاتل در یک قدمی طناب دار قرار بگیرد. دادستان تهران از اجرای حکم در هفته آینده و در صورت فراهم شدن همه مقدمات خبر داد.

پرونده قتل مربوط به حادثه سعادت‌آباد که هفته گذشته به دیوان عالی کشور ارجاع شده بود، بعد از مشورت قضات دیوان عالی کشور صبح امروز (یک‏شنبه) مورد تأیید قرار گرفت.

پیش از این دادگاه،‌ بعد از برگزاری جلسه در تاریخ 30 آبان امسال، یعقوب را به اتهام قتل به قصاص، به اتهام رابطه نامشروع با کیمیا به تحمل 100 ضربه شلاق و به اتهام قدرت‌نمایی با چاقو به 2 سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم کرده بود.

صبح روز 6 آبان امسال، اهالی خیابان‌های منتهی به میدان کاج واقع در منطقه سعادت‌آباد، با فریادهای کمک‌خواهی مرد جوانی به خیابان آمدند.

مردم در خیابان، جوانی را مشاهده کردند که توسط شخص دیگری به شدت مجروح شده و فرد ضارب به هیچ کس اجازه دخالت برای نجات جوان مصدوم را نمی‌دهد.

بعد از گذشت دقایق طولانی از این حادثه، نه مردم و نه مأموران پلیس حاضر در صحنه به خود اجازه برخورد با عامل این جنایت را ندادند تا اینکه جوان مجروح مقابل چشمان مردم و مأموران پلیس جان داد.

با توجه به حساسیت فوق‌العاده‌ای که بعد از این قتل در سطح جامعه ایجاد شد، رئیس قوه‌قضاییه دستور داد تا پرونده به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت رسیدگی شود.

همچنین جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به این مطلب که حکم متهم پرونده قتل در میدان کاج سعادت‌آباد به همان کیفیتی که در حکم دادگاه بدوی به آن اشاره شده بود از سوی دیوان عالی کشور تایید شده گفت: البته درباره متهم ردیف دوم این پرونده که اولیاء دم نسبت به مجازات وی اعتراض داشتند از سوی دیوان پذیرفته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: قرارمان این است که در صورت اینکه اولیاء دم تقاضای اجرای حکم قصاص داشته باشند این حکم هفته آینده به همان کیفیتی که در حکم دادگاه بدوی به آن اشاره شده اجرا شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر زمان و نحوه اجرای حکم گفت: این حکم قرار است در ملأعام انجام شود اما از آنجا که اجرای آن نیازمند مقدماتی است اجازه دهید در زمان مقرر موضوع به اطلاع خبرنگاران رسانه‌ها برسد.
پارسی بوم - ایران - مازندران
بجای اینکه اون زنیکه‏ بمیره، 2تا بدبخت دیگه می‏میرن!!! همیشه بر عکسه! مثل پرونده شهلا و محمدخانی که 2تا زن قربانی هوس‏بازیهای یک مرد شدن..... حالا 2تا مرد قربای هوس‏بازی یک زن شدن..... همیشه گناهکار اصلی تبرئه میشه!!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 6 دی 1389

شیر بیشه مازندران - ایران - مازندران
قاتل اصلی اون زنه بدترکیبه که این دوتارو به جون هم انداخت.
دوشنبه 6 دی 1389

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
مسلماً اجرای این حکم آن هم در ملاٌ عام هیچ تاثیری در کم کردن آمار جرم و جنایت و خشونت ندارد تا زمانی که خود آقایون خشونت دولتی و جناحی را حمایت میکنند ، اگر در دولت پهلوی دوم یک شعبون بی مخ داشتیم در عوض الان هزاران نمونه مشابه آن موجود است .
دوشنبه 6 دی 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
زودتر دراز کنن .حیف اکسیژن که این حیوان مصرف میکنه .
دوشنبه 6 دی 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
چرا در ملاء عام ؟؟ آیا عبرتی برای دیگر جانیان خواهد شد؟؟ اگر به تصورات آخوند های بیسواد مشکلات مملکت حل میشد در سی و دوسال نباید هیچ حادثه این چنینی رخ میداد !!! لعنت به اصل ولایت وقیح
دوشنبه 6 دی 1389

piade - ایران - تهران
این وحشی باید هرچه زودتر اعدام بشه . هرچند که به تنهائی این قتل و انجام نداد ، همه مردم نظاره گر و نیروی انتظامی و اورژانس و اون زنک بیریخت هم به نوعی قاتل هستند .
دوشنبه 6 دی 1389

goli jon - اسپانیا - اسپانیا
از نظر من اون دولتی که باعث اینهمه مسایل هست و لیاقت نداره باید از کار بر کنار بشه.
سه‌شنبه 7 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
اتیلا - ژاپن - توکیو , درود برتو , میدونی چرا ! وحشت میان مردم اگر یه کشور اشغال نشده ای داشتیم پلیس و اون زنو باید محاکمه میکردن و این مرد هم برای همه عمر به زندان مینداختن تا زجر بکشه نه زودی راحتش کنن ولی چون میخوان وحشت میون مردم بندازن بهتره میان مردم اعدامش کنند ، ننگ بر کسانی که میرند و تماشا میکنند و بچه کوچک خودشونم میبرنند ، خود این کار بزرگترین جرمه , بدرود
سه‌شنبه 7 دی 1389

سبز کم رنگ - امریکا - امریکا
جالبه همه اونایی که ادعای روشن فکری دارند و از نظراتشون در فروم های قبلی مشخصه در این فروم از حکم اعدام و اعدام کردن حال میکنن. جامعه ما بکجا میرود خدا داند.
سه‌شنبه 7 دی 1389

Dokhtar ariaei - ایتالیا - پارما
من که مقصر اصلی رو فقط اون زنه میدونم اون باعث فرو پاشی زندگی 2 نفر شد
سه‌شنبه 7 دی 1389

Dokhtar ariaei - ایتالیا - پارما
پارسی بوم - ایران - مازندران منم با کامنت شما موافقم خیلی خوب گفتی ای ول
سه‌شنبه 7 دی 1389

helya - مالزی - کوالالامپور
خیلی جالبه توی این چندوقته چقدر اخبار اعدام شنیدیم. با اینکه به قول خودشون ماه حرام هست.
سه‌شنبه 7 دی 1389

a.ahooraei - المان - کلن
zananeh دانمارک/آهوس/ کجایی نظر بدی. رفتی و اسم کاربریت رو هم عوض کردی؟ البته این حقش هست که تقاس پس بده, چونکه همچون موجود کثیفی مثل این خانم ارزش این جنجال رو نداشت که یه جوون کشته بشه.
سه‌شنبه 7 دی 1389

ام البنین - ایران - تهران
عامل این قتل اون خانوم بدحجاب بوده که مقید نبوده به چیزی . حالا باز که میگم زن مرواریدی است که باید در صدف حجاب پوشیده باشه برای مصون بودن از این آفات اجتماعی بریزید سرم و بهم تهمت بزنید و فحش بنویسید
سه‌شنبه 7 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
اعدام در ملا عام مشکل رو حل میکنه؟ یعنی قاتل های دیگر ببینن درس عبرت میگیرن.؟ انقدر شعور ندارن که یه بچه ای دختر بچه ای این صحنه ها رو ببینه روش اثر روانی منفی میزاره من که بزرگم فیلم اعدام دیدم بهم ریختم.اخه چقدر پستین. درضمن پس تکلیف اون زن چی میشه؟ همه تقصیرات با اون زن بود.
سه‌شنبه 7 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
ام البنین - ایران - تهران _ من عاشق مرواریدم ولی از صدف متنفرم. حجاب چیزی جز محدودیت برای زن نداره. حجاب یک توهین بزرگ به زن و یک توهین بزرگ به مرد است. اگه میخوای بپرس تا دلیلشو بهت بگم.
سه‌شنبه 7 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.