موتورسوار قاتل کلاهش را در صحنه قتل جا گذاشت


موتورسوار قاتل، کلاهش را در صحنه قتل جا گذاشت

موتورسواری که از سوی یک زن برای انجام امور روزانه استخدام شده بود، بعد از اینکه این زن را کشت، کلاهش را در صحنه قتل جا گذاشت و فرار کرد.

صبح 29 خرداد سال 85، همکاران زن جوانی که چند روز از وی بی‌خبر بودند، به خانه وی رفتند و از صاحبخانه وی درباره او سؤال کردند که صاحبخانه هم اظهار بی‌اطلاعی کرد.

زن صاحبخانه با کلید یدکی که در اختیار داشت، به همراه همکاران زن جوان به نام ربابه وارد خانه شدند و در یکی از اتاق‌ها با جسد ربابه در حالی که دست و پایش بسته شده بود رو به رو شدند.

مأموران کلانتری 136 فرجام از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی، در جریان کشف جسد قرار گرفتند و با حضور در محل حادثه به این نتیجه رسیدند که این زن جوان با انگیزه سرقت به قتل رسیده است.

مأموران پلیس در بازدید از محل حادثه به سرنخی رسیدند که رسیدن به عامل قتل را سرعت بخشید و آن سرنخ، کلاه‌کاسکتی بود که عامل قتل در محل حادثه جا گذاشته بود.

تحقیقات از همکاران مقتول که در یک بیمارستان فعالیت می‌کرد، نشان داد که مقتول فردی را برای انجام امور روزانه خود استخدام کرده است. یکی از همکاران مقتول مدعی بود از وقتی متوجه ارتباط‌های غیراخلاقی ربابه شدم، با او قطع ارتباط کردم اما مدتی پیش او که از همسر صیغه‌ای خود جدا شده بود، مرد جوانی را برای یافتن سرنوشت شوهر صیغه‌ای و همچنین انجام امور روزانه خود استخدام کرده بود.

این زن ادامه داد: این مرد که قرار بود روزی 15 هزار تومان از مقتول دریافت کند، یک شب به من زنگ زد و گفت برای دریافت طلبش به خانه مقتول رفته ولی او از دادن پولش امتناع می‌کند.

با اطلاعات به دست آمده از این شخص، هویت مظنون به قتل به نام مهیار مشخص شد و در یک قرار صوری با همسرش که قصد جدایی از او را داشت، در خیابان 17 شهریور دستگیر شد.

همچنین یکی از سرنخ‌هایی که باعث شد متهم با مقتول ارتباط داشته است، عکس‌هایی بود که متهم بعد از سرقت موبایل مقتول، فراموش کرده بود آنها را پاک کند و آن را فروخته بود.

تحقیقات از متهم نشان داد که شب حادثه او به همراه همسرش به خانه مقتول رفته است. به همین دلیل دستور بازداشت همسر مهیار هم صادر شد. معلوم شد که متهمان بعد از قتل ربابه، موبایل، طلا و مقداری از پول‌های او را به سرقت برده‌اند.

با اعتراف متهمان به قتل، قرار مجرمیت آنها از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران ارسال که در تاریخ 7 شهریور سال گذشته برگزار شد.

بعد از برگزاری جلسه محاکمه، قاضی تردست و مستشاران دادگاه، مهیار را به خاطر مباشرت در قتل و سرقت، به قصاص و تحمل 10 سال حبس محکوم کردند. همچنین نازنین همسر مهیار هم به اتهام معاونت در قتل و مشارکت در سرقت به 10 سال حبس محکوم شد که 5 سال آن تعلیقی بود.

پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات دیوان، بعد از بررسی پرونده و مشورت، حکم دادگاه بدوی را تأیید کردند.

مدتی بعد از تأیید حکم در دیوان عالی کشور، خانواده مهیار موفق به پرداخت دیه و جلب رضایت خانواده مقتول شدند تا جلسه محاکمه وی دوباره و از جنبه عمومی جرم برگزار شود.

صبح امروز جلسه محاکمه برگزار شد و بعد از برگزاری جلسه، قاضی محمدی کشکولی به همراه مستشاران دادگاه وارد شور شده و در نهایت متهم را از جنبه عمومی جرم به 10 سال حبس با 2 سال تعلیق و به علت سرقت به 3 سال حبس و تحمل 74 ضربه شلاق محکوم کردند.
freepersia - نیوزیلند - تارانگا
مملکتی که امام چاه جمکران ادارش میکنه این مسائل عادی و پیش پا افتادست شاید اگر این امام غایب از چاه مستراح ظهور کنه اوضاع مملکت اسلامیمون بهتر بشه.
سه‌شنبه 7 دی 1389

omid311 - لهستان - آوشویتز
جون آدمها تو ایران خیلی بی ارزشه.آدمها براحتی کشته میشن.40 روز عزا و والسلام.علتها پرسیده میشه اما جلوگیری نمیشه.اخبار میاد از حادثه میگه و میره همین.روزی چند نفر تو حادثه رانندگی میمیرن تو ایران؟آخه چرا؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

ahmad111 - ایران - تهران
آقای freepersia-نیوزلند-تارانگا شما بهتره ... داشته باشین. ادعای روشنفکریتون ما رو کشته. تو نکنه از اون آدمایی هستی که روشنفکری رو تو لخت کردن ناموس میبینن و توهین به مقدسات مسلمونا... اونی که باید از چاه توالت بیرون بیاد...ن یه مشت آدم الکی و مدعی روشنفکری. تو اگه ادعات میشه چرا توهین میکنی. من میتونستم به خودت و خانوادت توهین کنم ولی همین اسلامی که تو به سخره گرفتی این اجازه رو به من نمیده. بعد از اونم اگه یه آخوند کار غلطی می کنه شما اجازه ندارین اونو به اسم اسلام تموم کنین.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.